Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 8 tetor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 8 tetor 2021

Publikuar

-

cna lajme horoskop

Dashi

Sot pushimi do të jetë i rëndësishëm, pasi jeni përballur me shumë presion kohët e fundit. Argëtimi do t’ju ndihmojnë të relaksoheni. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata së shpejti do të përmirësohet.

Demi

Do të prekeni shumë emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Do të fitoni para sot, që do të zgjidhin shumë nga problemet tuaja të menjëhershme financiare. Grindjet me një fqinj mund të t’ju prishin humorin.

Binjakët

Shfaqni guxim dhe forcë përballë çdo sfide që hasni. Një qëndrim optimist, pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm.

Gaforrja

Beni kujdes teksa ngisni makinën. Një mbrëmje me miqtë do të jetë argëtuese dhe e mirë për të bërë plane të reja për pushime ose udhëtime. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni sot në një takim.

Luani

Nuk do të keni nivelin e duhur të energjisë gjatë ditës së sotme. Sot do të zotëroni një shumë të mirë parash, gjë që do t’ju falë paqe mendore. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare.

Virgjëresha

Niseni ditën me joga dhe meditim. Kjo do t’ju ndihmojë të ndiheni plot energji. Do të gjeni ngushëllim në krahët e partnerit/partneres suaj, pas përballjes me një problem në aspektin profesional. Gjithashtu, ndërhyrja në kohë e një miku/mikes do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga telashet e mëdha.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 qershor 2020

Peshorja

Mundohuni të relaksoheni dhe shmangni netët e vona. Çështjet e parave mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në familje sot. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë të ndjeshëm.

Akrepi

Mos u shqetësoni se çfarë mendojnë njerëzit për ju. Do të preferoni të mos takoni askënd në kohën tuaj të lirë dhe thjesht të shijoni vetminë tuaj. Një takim romantik me partnerin/partneren tuaj në mbrëmje do të ishte ideale.

Shigjetari

Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, duke ua bërë ditën mjaft të veçantë. Kolegët do t’ju ofrojnë mbështetje të madhe, çfarë do të ndikojë pozitivisht në vendin tuaj të punës.

Bricjapi

Vijoni të shijoni jetën në maksimum. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë plot pasion të thellë. Një fqinj mund t’ju zbulojë një çështje personale për ju, për miqtë ose familjen tuaj. Për të arritur më shumë sukses në jetë, përfshini më shumë disiplinë dhe rregull në rutinën tuaj.

Ujori

Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, pasi kjo do t’ju shtojë lumturinë. Dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi. Përpjekjet tuaja për të përmirësuar jetën bashkëshortore do të japin rezultate më të mira nga sa pritej sot.

Peshqit

Shëndeti juaj do jetë perfekt sot. Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten dhe do të bëni plane për të ardhmen. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në panin e dashurisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 6 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Shëndeti juaj mund të ketë nevojë për kujdes sot. Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të ruani një standard të qëndrueshëm jetese, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Situata në jetën tuaj familjare do jetë disi e paparashikueshme. Një telefonatë nga i dashuri/bashkëshorti/ja juaj do ta bëjë ditën tuaj të veçantë.

Demi

Mospërfillja e mendimeve të prindërve mund të mos jetë produktive për ju. Planifikoni diçka të veçantë për fëmijët tuaj. Rrethanat e jetës suaj të dashurisë mund të mos kenë miratimin e të tjerëve. Një projekt i rëndësishëm, për të cilin po punoni prej kohësh, mund të ketë vonesa.

Binjakët

Humori i mrekullueshëm i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju ndriçojë ditën. Do ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar. Nëse i keni dhënë para hua dikujt, pritet t’i merrni ato sot. Dialogu dhe bashkëpunimi i duhur do të përmirësojnë marrëdhëniet tuaja me kolegët.

Gaforrja

Praktikoni meditimin dhe jogën për të përmirësuar aftësinë tuaj fizike. Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Nuk do të keni shumë durim sot, por kini kujdes, pasi fjalët e ashpra mund të shqetësojnë njerëzit përreth jush.

Luani

Pikëpamja juaj pozitive do t’u bëjë përshtypje njerëzve përreth jush. Nëse i keni marrë para hua dikujt, atëherë do të ishte t’i kthenit sot, para se t’ua kërkojnë. Sot do të jeni plot energji, ndaj organizoni një festë apo mbledhje shoqërore për të gjithë miqtë tuaj të ngushtë.

Virgjëresha

Bëni kujdes të mos e neglizhoni veten kur bëhet fjalë për çështjet shëndetësore. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë fitimprurëse nëse përdoren siç duhet. Mos lejoni që të tjerët të marrin kontrollin e vendimeve tuaja financiare, ju duhet të jeni në dijeni të plotë për të gjitha çështjet e tilla.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Si tradhëtojnë 12 shenjat e horoskopit, kush janë më të zotët dhe më të «paaftët»Peshorja

Natyra juaj e mirë do t’u sjellë lumturi të tjerëve sot. Edhe pse situata juaj aktuale financiare mbetet e fortë, duhet të kontrolloni shpenzimet e panevojshme për momentin. Një takim romantik i papritur do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë.

Akrepi

Anëtarët e familjes mund të mos i përmbushin pritshmëritë tuaja. Mos prisni që ata të punojnë sipas tekave dhe fantazive tuaja, por ndryshoni stilin tuaj. Do të ndiheni komod në krahët e të dashurit tuaj.

Shigjetari

Të menduarit në lidhje me atë që duan të tjerët, do të jetë një strategji produktive për ju. Do të keni një diskutim të gjatë me dikë me të cilin normalisht nuk ia dilni mbanë në punë. Në fund të ditës do të dëshironi t’u jepni kohë familjarëve, por mund të debatoni me dikë të afërt, gjë që mund t’ju prishë humorin.

Bricjapi

Sigurohuni që të keni një dietë të ekuilibruar, për të mbajtur veten në gjendje të mirë fizike. Një pasion i njëanshëm do t’ju sjellë vetëm dhimbje. Pavarësisht se jeni të mbingarkuar me punë, mund të mbeteni energjikë në vendin tuaj të punës.

Ujori

Tregohuni të vëmendshëm ndaj të gjithëve, pasi mund të gjeni një zgjidhje për një problem të vazhdueshëm. Sot mund të mblidhni lehtësisht kapital, të mblidhni borxhet e papaguara ose të kërkoni fonde për të punuar në projekte të reja. Një mbrëmje me miqtë do jetë e këndshme.

Peshqit

Do të jeni shumë të prekshëm emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Kushtojini kohën e duhur familjes, lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta. Suksesi dhe njohja do të jenë tuajat nëse qëndroni të fokusuar në punën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 5 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Shmangni çështjet që mund të shkaktojnë debate me të afërmit. Në jetën tuaj romantike do të jeni në humor dhe do ta ngacmoni partnerin/partneren. Do të keni probleme në bindjen e partnerit/partneres për t’iu përmbajtur planeve tuaja.

Demi

Performanca e fëmijëve tuaj mund t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Një lajm i mirë i papritur nga të afërmit që jetojnë jashtë vendit, do t’ju befasojë duke ju future thellë në mendime. Sjellja e çrregullt e partnerit/partneres suaj mund të prishë ndjenjën e romancës në jetën tuaj sot.

Binjakët

Do të çlodheni nga një rutinë mjaftë e lodhshme që keni gjatë ditëve të fundit. Mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër, por të ëmbël romantik, dita është e mrekullueshme. Merrni kohë për veten dhe vlerësoni të metat tuaja. Kjo do të sjellë ndryshime pozitive në personalitetin tuaj në përgjithësi.

Gaforrja

Shmangni konfuzionin dhe zhgënjimin për të ruajtur qartësinë mendore. Nëse dëshironi të bëheni të fortë financiarisht në të ardhmen, atëherë duhet të filloni të kurseni para që nga sot. Çështjet në frontin e familjes mund të jenë problematike. Neglizhimi i përgjegjësive tuaja mund të shkaktojë zemërimin e një anëtari të familjes.

Luani

Ju mund të bëni disa para shtesë sot, nëse i luani kartat siç duhet. Dashuria juaj e pakufishme do të jetë shumë e vlefshme për të dashurin/dashurën tuaj. Zgjidhni fjalët tuaja me kujdes teksa ndërveproni me njerëz të rëndësishëm.

Virgjëresha

Kjo do të jetë një ditë e dobishme për të bërë gjëra që përmirësojnë shëndetin tuaj. Nëse dëshironi që jeta juaj e dashurisë të mbetet e fortë dhe harmonike, mos arrini në asnjë përfundim për të dashurin tuaj, bazuar në mendimet e të tjerëve. Bashkëshorti/bashkëshorti juaj mund të acarohet me ju, nëse të dy dilni për të bërë pazar sot.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 nëntor 2020

LEXO EDHE:  “Duke notuar në 2021”/ Kylie Jenner dhuron poza të nxehta me bikini

Peshorja

Kjo mund të mos jetë një ditë shumë e mirë për nënat në pritje. Jeta juaj familjare do të jetë e qetë dhe e adhurueshme. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për jetën tuaj të dashurisë. Sot mund të hasni një kundërshtar të fshehtë që do të dojë t’ju tregojë se e keni gabim.Akrepi

Ndonjëherë pak pakënaqësi në jetën tonë na ndihmon të vlerësojmë lumturinë së vërtetë. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Megjithatë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata do të përmirësohet së shpejti. Përgjegjësitë e papritura do t’ju prishin planet për ditën.

Shigjetari

Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë, duke praktikuar meditim ose joga, çfarë do të ketë vlerë terapeutike për ju. Përpiquni më shumë për sukses. Do të jeni me fat, pasi kjo është një ditë e mirë për ju.

Bricjapi

Do të jetë një tjetër ditë me shumë energji dhe parashikohen fitime të papritura. Ju mund të jeni të mërzitur për shëndetin e një anëtari të familjes. Jepini dashurinë tuaj për t’i ngritur humorin, pasi uqia e dashurisë ka aftësi të jashtëzakonshme shëruese.

Ujori

Tregohuni me takt me partnerin/partneren tuaj, pasi mund të mos jetë në humor të mirë. Të afërmit e bashkëshortit/bashkëshortes suaj mund të prishin harmoninë e jetës suaj bashkëshortore. Do të merrni mirënjohjeje nga kolegët tuaj profesionistë për punën tuaj të mirë.

Peshqit

Romanca do të sundojë zemrën dhe mendjen tuaj. Seminaret dhe ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja. Sot mund të bini sërish në dashuri me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe ai/ajo e meriton.

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Preferojnë lidhjet e shkurtra/ Tre shenjat e horoskopit që duan të qëndrojnë beqarë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gaforrja

Njerëzit që i përkasin kësaj shenja duan të rrinë beqar, pasi nuk mund iu pëlqejnë kompromiset dhe angazhimet.

Ata përfundojnë duke humbur plotësisht veten nëse janë në një lidhje ndaj më së shumti preferojnë aventurat.

ShigjetariJu nuk jeni të detyruar në asnjë moment që të ecni me tufën. Njerëzit e kësaj shenje janë mësuar të ecin përpara edhevetëm, pa patur nevojën e një njeriu krah tyre.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 29 Janar 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi 12 Qershor 2016

Shigjetari i sheh romancat si ta panevojshme dhe që në të vërtetë çrregullojnë tërësisht rutinën e tyre dhe qëllimet.

Ujori

Njerëzit e kësaj shenje preferojnë më shumë lidhjet afatshkurt dhe pa compromise. Ata janë të uritur për liri dhe një lidhje ju duket sikur i lidh me zinxhirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE