Connect with Us

Nard Ndoka se “lëshon” Bashën/ “Merrja lekët Nuredinit dhe jepja Isufit”

Politikë

Nard Ndoka se “lëshon” Bashën/ “Merrja lekët Nuredinit dhe jepja Isufit”

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka hequr paralele mes ish kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD-së në detyrë Lulzim Basha.

Duke iu referuar deklaratave të tyre për rritjen e çmimeve, Ndoka shkruan se ja kush është ndryshimi me një politikani profesionist dhe një amatori.

Ndryshimi mes një politikani profesionist dhe një amatori!

Berisha: “Është rritur çmimi i gazit, por çfarë gazifikimi kemi ne në Shqipëri? Sa energji elektrike prodhojmë nga gazi ne? Zero. Në qoftë se kriza e gazit kap një vend i cili 25% të energjisë e ka nga gazi, si do të na kap ne që 98% të energjisë e kemi nga ujërat tona. Kaskada gjithnjë ruhet për vjeshtë.”

LEXO EDHE:  “Forumet do mblidhen”/ Berisha paralajmëron Bashën: Je i shkarkuar

“Janë prodhuar 7.2 teravat, miliardë kilovat energji në Shqipëri, janë konsumuar maksimumi 6, janë eksportuar 1,2 dhe tani kaskada është ne vdekje klinike. Sot çmimi i energjisë është tre herë më i lartë nga ç’ishte në gusht”.

Ky është shkaku i krizës, kjo është opozita reale.

 Basha: Kriza zgjidhet me 7 pika, merrja leket Nuredinit dhe jepja Isufit. Kështu legjitimohet kriza, kjo është opozitë amatore dhe e kapur peng”, shkruan Ndoka në rrjete sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Ish-ministri i Ramës, kalon natën me Bashën/ Roland Bejko: Aty merren vendime të rëndësishme

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar Indrit Hoxha, ka thënë se Gazment Bardhi është Sekretar i Përgjithshëm i PD, në kundërshtim me statutin.

Pasi Bardhi ka qenë një ish ministër i Qeverisë Rama.

Basha ka caktuar një ish-ministër të Ramës në krye si sekretar i Përgjithshëm i PD-së, që u zgjodh në kundërshtim me statutin, sepse duhej”, ka thënë Hoxha në emisionin Breaking në Top Story.

LEXO EDHE:  Emri/ Një neobllokmen tjetër lartësohet në detyrë!

LEXO EDHE:  Gazetari letër publike Berishës/ Doktor të lutem kalo mbi trupin e LulitSipas tij, kryetari i PD-së i merr vendimet natën, në errësirë.

Por, Roland Bejko ka reaguar duke thënë se edhe nata ka romantizmin e saj dhe se aty merren vendimet e rëndësishme.

“Po i merr vendimet se e kalon natën me Gaz Bardhin”, është shprehur Hoxha, ndërsa Bejko u shpreh se “se të ketë kujdes për mënyrën se si flet”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

 “Eja merr pjesë dhe ti”/ Bejko dhe Hoxha debate për përplasjet e Bashës me FRPD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Përplasjet ndërmjet PD dhe FRPD ishin tema e diskutimit mes Roland Bejkos dhe Indrit Hoxhës në emisionin Breaking në Top Neës.

Bejko u shpreh se vendimi i kreut të FRPD-së, Belind Këlliçi iu bashkua Foltores së Berishës, pasi ish-kryeministri e mbështeti atë në garën për kreun e FRPD-së.

Për Roland Bejkon 11 dhjetori është i paligjshëm dhe është një miting dhe jo një mbledhje e forumit sipas statutit të PD-së.“Është i paligjshëm dhe kapërcen fazat që kemi thënë ne dhe ai forum po të mblidhet do ta ndajnë PD në dy pjesë, që në çastin kur Berisha të jetë kryetar, unë nuk e pranoj dot një kryetar partie “non grata”. Do ta mendoja mirë nëse nuk do t ë ishte “non grata”, e do ta mendoja prapë nëse nuk na mashtron si dikur kur ishim 20 vjeç”, tha Bejko.

LEXO EDHE:  Gazetari letër publike Berishës/ Doktor të lutem kalo mbi trupin e Lulit

LEXO EDHE:  “Forumet do mblidhen”/ Berisha paralajmëron Bashën: Je i shkarkuar

Por Indrit Hoxha tha se 11 dhjetori është Kuvendi i PD-së dhe ftoi dhe vetë Bejkon të marrë pjesë.

“Eja merr pjesë edhe ti dhe voto, ne jemi pro fraksioneve”, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Xhafaj kundër zgjatjes së mandatit të Vettingut/ Reagon Taulant Balla

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Në një prononcim për mediat pas takimit me Raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Europian Isabel Santos, kreu i grupit të PS, Taulant Balla, iu përgjigj interesit të gazetarëve edhe në lidhje me qëndrimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj, kundër zgjatjes se afatit të organeve të Vettingut.

Ndërsa u pyet për absetinimin që Xhafaj bëri në Këshillin e Legjislacionit ku mazhoranca votoi propozimin për t’iu drejtuar për opinion Komisionit të Venecias, Balla tha se nuk ka mungesë dakordësie.

Nuk ka mungesë dakordësie, Xhafaj është një ndër ata njerëz që ka dhënë kontribut në Reformën në Drejtësi. Kemi patur diskutim edhe së bashku si kryetar grupi. Ai mendon se Venecia e ka patur një opinion për këtë. Ka patur sensibilitet edhe nga opozita dhe ekspertë të tjerë, ndaj kemi kërkuar një opionin të ri.” -u shpreh Balla.

LEXO EDHE:  Meta po ndërgjegjësohet për t’i shpëtuar rrezikut!/PD e merr me rezerva

LEXO EDHE:  Meta po ndërgjegjësohet për t’i shpëtuar rrezikut!/PD e merr me rezervaSa i takon Vizitës së Isabel Santos në Tiranë, Balla theksoi se vizita e saj përkon me një moment të rëndësishëm për vendin.

Kjo vizitë vjen në  një moment të rëndësishëm, nëse kemi parasysh publikimin nga KE të progres raportit, që i ka hapur dritën jeshile për mbajtjen e konf parë ndërqeveritare, edhe pse kjo në mënyrë të pandershme është ndërlidhur me zgjedhjen e  ngërcit mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut.

Ajo që është e rëndësishme për Shqipërinë, ne do vijojnë të intesifikojmë përpjekjet tona për të çuar para reformat. Për nevojën e dakordësisë të të gjitha palëve, për zgjatjen e afateve te  vetingut deri në 2024, nuk duhet të jetë kurrësesi në cështje politike. Jemi në kushtet e një nevoje emergjente që palët të bien dakord.”- u shpreh Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE