Connect with Us

Merr flakë makina në ecje/ Shpëton 27 vjeçari

Kronika

Merr flakë makina në ecje/ Shpëton 27 vjeçari

Publikuar

-

Digjet makina e Shefit të Krimeve në Mirditë

Një makinë ka marrë flakë në ecje te rruga e Kavajës, në Tiranë.

Sipas njoftimit të policisë, mjeti drejtohej nga shtetasi me inicialet, E.S 27 vjeç.

Mësohet se makina ka marrë flakë për shkak të një defekti dhe fatmirësisht nuk ka të dëmtuar por vetëm dëme materiale.

Rreth orës 14:55, në Rrugën e Kavajës, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në lëvizje mjeti me drejtues E. S, 27 vjeç, ku ka vetëm dëme materiale. Nuk ka probleme për drejtuesin. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes“,njofton policia./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

SPAK arreston djalin e ish gjyqtares së Tiranës/ Ja, për çfarë akuzohet

Publikuar

-

Nga

cna lajme denoncim

Djali i  ish gjyqtares Dhurata Balla, është arrestuar ditën e sotme, pasi dyshohet se është përfshirë në skemën e pastrimit të parave.

Artur Balla ka lidhje familjare  e Rezart Taçin, pasi është kunati i tij.

SPAK ka njoftuar  sot se ka sekuestruar shumën prej 18 milionë euro, ndërsa ka shpallur në kërkim Rezart Taçin.Dhurata Balla, gjyqtarja që ka punuar në Tiranë ka dhënë dorëheqjen nga detyra, pasi KPK i la asaj barrën e provës për justifikimin e pasurisë, gjatë procesit të Vetingut.

LEXO EDHE:  Shkrumbohet nga flakët autobusi në aksin Rrogozhinë-Durrës/ Panik te pasagjerët

LEXO EDHE:  Merr flakë makina në mes të Tiranës/ Shpëton mrekullisht shoferja

Dhurata Balla ka punuar deri në vitin 2013 si gjyqtare në Gjykatën e Krujës. Nga viti 2013, ajo e ushtroi funksionin në Gjykatën e Tiranës, ndërkohë që në qershor të këtij viti, pasi refuzoi që të vazhdonte procesin e Vetingut, duke u përjashtuar nga KPK./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Operacioni antidrogë/ Arrestohen 3 të rinj, sekuestrohen 15 kilogramë kg kannabis

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia Lezhë ka finalizuar operacionin antidrohë të koduar “Rubiku”. Gjatë operacionit janë sekuaestruar 15 kilogramë e 387 gramë lëndë narkotike cannabis sativa.

Policia ka arrestuar shtetasit R. D., 29 vjeç, R. N., 20 vjeç dhe P. M., 21 vjeç, banues në Lezhë dhe Mirditë të cilët po trasportonin lëndën narkotike.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Rubiku”.

Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimeve kundër Narkotikëve dhe Forca Operacionale në DVP Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lezhë, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Sekuestrohen.

Arrestohen në flagrancë 3 shtetasit që transportonin lëndën narkotike.Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së lëndës narkotike cannabis sativa, nga shërbimet e Policisë Lezhë u bë i mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar “Rubiku”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

  1. D., 29 vjeç, R. N., 20 vjeç dhe P. M., 21 vjeç, banues në Lezhë dhe Mirditë.

LEXO EDHE:  Kapet “i forti” i Tiranës/Lëvizte me kallashnikov në makinë (Video)

LEXO EDHE:  Video/ Rikthehet Fatos Nano, publikohen pamjet kur zbret nga “Maserati 007”

Shërbimet e Policisë Lezhë kishin marrë informacione se këta shtetas po transportonin lëndë narkotike nga Mirdita në drejtim të Lezhës. Bazuar në këto informacione, në vendin e quajtur “Ura Ushtarake”, në Njësinë Administrative Rubik, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetet e dyshuara, me drejtues shtetasit P. M. dhe R. D.

Gjatë kontrollit të automjeteve tip “Ford” dhe tip “Nissan”, të drejtuar nga këta shtetas, shërbimet e Policisë gjetën dhe 15 kilogramë e 387 gramë lëndë narkotike cannabis sativa. Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj shtetasit R. N., pasagjer në njërin prej mjeteve, shërbimet e Policisë i gjetën një peshore elektronike.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan lënda narkotike, peshorja elektronike, 3 aparate celular dhe 2 automjete.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan për ndjekje të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin nacional Korçë-Pogradec/ Plagosen dy vajza të reja

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin nacional Korçë-Pogradec në afërsi të fshatit Pocestë.

Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë janë plagosur dy vajza të reja të cilat ishin punonjëse të FRONTEX.Dy të rejat janë trasportuar me ambulancë drejt spitalit të Korçës.

LEXO EDHE:  Kapet “i forti” i Tiranës/Lëvizte me kallashnikov në makinë (Video)

LEXO EDHE:  Video-Aksident i trefishtë në Lezhë/ Plagosen tre persona

Policia vijon punën për të zbardhur shkaqet e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE