Connect with Us

Lajm i keq për Argjentinën, dëmtohet sulmuesi i Interit

Seria A

Lajm i keq për Argjentinën, dëmtohet sulmuesi i Interit

Publikuar

-

Argjentina sfidon Paraguajin me datën 8 tetor, në kuadër të kualifikueseve të Botërorit 2022.

Futbollisti i Interit, Lautaro Martinez ka probleme muskulare dhe me shumë mundësi nuk do jetë në fushë për këtë takim. Martinez do zëvendësohet nga Correa, shoku i tij i skuadrës te Interi.

Argjentinasit po bëjnë eleminatore të mira, teksa  kanë grumbulluar 18 pikë deri më tani. Diferenca me Brazilin e vendit të parë është 6 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Lajm i keq për Piolin, titullari i rëndësishëm i Milanit mbyll vitin

Publikuar

-

Nga

Përballja me Xhenoan nuk ishte totalisht fatlume për Milanin. Në minutat e para të ndeshjes u dëmtua Simon Kjaer. Shkalla e lëndimit do të mësohet sot, por thuhet se danezi ka një traumë në gju.

Nëse kjo diagnozë vërtetohet, ai mund t’i ketë humbur të gjitha ndeshjet e mbetura deri në fund të dhjetorit. Një tjetër mungesë dje ishte ajo e Benaserit.Algjeriani kishte dhimbje të forta veshi, një problematikë që duhet të zgjidhet pa i krijuar probleme të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Mesias: Mos flisni më për përralla, jam te Milani se e meritoj

Publikuar

-

Nga

Zhunior Mesias ka qenë padyshim protagonisti i javës së fundit te Milani. Sulmuesi brazilian shënoi në suksesin e jashtëzakonshëm ndaj Atletiko Madrid që mbajti në garë kuqezinjtë në Ligën e Kampioneve e këtë mesjavë shënoi edhe në kampionat dy herë, për t’u siguruar që të shkurtohej diferenca me Napolin kryesues.

Historia e tij e veçantë ka bërë mjaft bujë, pasi ai kishte punuar murator e punëtor ngarkim-shkarkimi, e tashmë shënonte në Ligën e Kampioneve. Por vetë braziliani ka bërë të qartë se nuk dëshiron më që të flitet për përrallë që bëhet realitet, por për një lojtar si të gjithë të tjerët, edhe pse në fakt ndaj Xhenoas shënoi dy gola. Ndonëse te Milani kanë kaluar shumë brazilianë në këto vite, askush nuk kishte mundur të shënonte dy gola në një ndeshje që kur Ronaldinjo e bënte një gjë të tillë në maj 2010.“Jam te Milani pasi e kam merituar, ka kaluar koha që të flitet për përralla, tani duhet të mendoj për të tashmen dhe për atë që duhet të bëj në fushën e lojës. Unë mundohem gjithmonë që të jap më të mirën në fushë, për të punuar sa më mirë për skuadrën, por pastaj është trajneri ai që vendos në fund ku do të luaj.

Kur arrin në këto nivele duhet të mësohesh që të jesh i rrethuar nga njerëz që kanë shkruar historinë e futbollit, Sigurisht në një klub të madh është ndryshe kur shkon në fushë pasi ndoshta prek më pak topin meqë ka më shumë lojtarë të fortë. Unë në kombëtare? Jo, nuk mund të luaj pasi nuk kam pasaportë”, tha Mesias, i pyetur në fund nëse mund të ndihmonte Italinë që të kualifikohej në Botëror.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani rikthehet te fitorja në Serinë A, ndalet Napoli

Publikuar

-

Nga

Milani ka arritur të marrë një fitore të lehtë kundër Genoas 0-3, në transfertë duke u kthyer kështu te fitorja pas 2 humbjeve rradhazi.

Serinë e golave e hapi Zlatan Ibrahimovic që shënoi një eurogol nga goditja e dënimit në min e 10′,  Junior Messias realizoi në min 45+2′ për rezultatin e pjesës së parë 0-2.

Edhe pjesa e dytë ishte pothuajse e njëjtë me kuqezinte që dominuan në tërësi. Messias shënoi golin e dytë personal në min 61′ për të trefishuar rezultatin në 0-3, që ishte rezultati përfundimtar i këtij takimi.

Milani tani rikthehet në vendin e dytë me 35 pikë, ndërsa Genoa mbetet me 10 pikë në pozitën e 18-të.Në ndeshjen tjetër, Napoli është ndalur në barazim 2-2 nga Sassuolo.

Golat për ‘Napolitanët’ i shënuan Fabian Ruiz dhe Dries Mertens, kurse për vendasit realizun Gianluca Scamacca dhe Gian Marco Ferrari.

Napoli tani ka 36 pikë në vendin e parë, ndërsa Sassuolo ka 19 dhe mban vendin e 12-të./ CNA.al

LEXO TE PLOTE