Connect with Us

Zjarr i përmasave të mëdha pranë plazhit të Gjeneralit/ Digjen tre banesa

Aktualitet

Zjarr i përmasave të mëdha pranë plazhit të Gjeneralit/ Digjen tre banesa

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një zjarr masiv është aktivizuar mbrëmjen e sotme në afërsi të plazhit të Gjeneralit.

Sipas burimeve, raportohet se si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa në fshatrat Domen dhe Bardhoj.

Ndërkohë mësohet se flakët po përhapen në një sipërfaqe të madhe pyjore dhe mund të rrezikojnë më dhjetërë banesa të tjera.

LEXO EDHE:  Përfshihet nga flakët maja e Bukanikut në Elbasan/ Zjarrfikësit në vendngjarje, ndërhyrja e vështirë

Deri më tani, për shkak të terrenit të vështirë ka qenë e pamundur ndërhyja e zjarrifikësve./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Operacioni antidrogë/ Arrestohet avokati në Korçë, zbardhet identiteti

Publikuar

-

Nga

Një operacion antigrogë është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në juglindje të vendit, ku kanë përfunduar në pranga disa persona, mes të cilëve edhe një avokat.

Nga aksioni është kapur edhe një sasi e konsiderueshme kanabis, por nuk ka ende të dhëna për peshën e saj.

Detaje të reja kanë dalë ditën e sotme në dritë. Mësohet se dy mjete janë kapur në doganën e Goricës, në zonën e Pustecit.

Sasia e drogës ende nuk dihet, ndërkohë që sipas raportimit të BË se janë mbi 100 kg. Aksioni është kryer nga policia e Korçës, e cila ka ndjekur mjetet deri në Goricë dhe i kanë kapur në palën shqiptare.

LEXO EDHE:  Situata kaotike me zjarret/ Tre vatra ende aktive në Voskopojë, në flakë edhe zona e Mokrës

LEXO EDHE:  Zjarr në një banesë në Tiranë/ Policia zjarrëfikësja në vendngjarjeEnde nuk bëhet me dije numri i saktë i të arrestuarve, por është mësuar identiteti i avokatit. Ai është Joni Mosku, i cili u kap në Kapshticë ndërsa tentonte të kalonte drejt Greqisë.

Joni Mosku rezulton të jetë pjesë e listës së avokatëve të ndihmës juridike të garantuar nga shteti për dhomën e avokatisë në Korçë.

Aksioni vijon ende të zhvillohet, ndërsa pritet një deklaratë nga policia e Korçës për të zbardhur detaje të tjera se si zhvillohej ky trafik ndërkombëtar i drogës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD u dobësua dhe përça nga arroganca”/ Kulluri: Kuvendi, provimi më i vështirë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri komentoi zhvillimet e fundit në selinë blu.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ai u shpreh se PD është përçarë dhe dobësuar nga arroganca dhe hipokrizia.

Kulluri e vë theksin tek rëndësia e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, i cili sipas tij do të jetë provimi më i vështirë për PD.

Te dashur miq! Mjafton te ndiqni deklaratat e djeshme ne PD per te kuptuar ne c’pike jemi! Katastrofe!

Kryetare Komisioni Apelimi pa anetare dhe ish Kryetare pa anetare qe debatojne per Komisionin qe merr vendime per vlefshmerine statutore te vendimeve!

Drejtues Forumesh me mandat te skaduar shkarkohen nga Kryetari pse i jane bashkuar Kuvendit te 11 dhjetorit! Basha kujtohet tani per zgjedhje te reja, nderkohe vete drejtuesit e Forumeve nuk kujtoheshin per te bere zgjedhje!Nenkryetari i PD qe ankohet per “emerimet e Bashes” ne Kryesi pa ju nenshtruar gares, qendroi 8 vjet i emeruar ne ate pozicion!

Dhe deri para 2 muajsh brohorisnin “perpara me Lulzim Bashen” a thua se nuk kane qene aty duke legjitimuar cdo marrezi autokratike te nje aventurieri qe tashme drejton nje parti me 20% te delegateve te Kuvendit dhe PD!

Por ka ca te tjere qe vazhdojne e mbrojne deshtimet e njepasnjeshme dhe vendimet personale te nje kryetari qe e drejton PD si biznesin e tij!

Kriza e PD nuk eshte krize individesh por krize sistemi e hipokrizie! Vetem instalimi i demokracise se brendshme permes rregullave te qarta e zbatimit te tyre na nxjerr nga kjo “humnere morale”!

Partine e parcan dhe dobeson arroganca dhe hipokrizia!

Ndaj Kuvendi dhe zgjedhjet e reja do jene provimi me i veshtire i Partise Demokratike! As pasionet e as shpagimet nuk jane zgjidhja por sjellja ne respekt te memories dhe kurajoja per te pare perpara na cojne drejt ringritjes, perndryshe do sillemi rreth e qark pa dale nga vorbulla e deshtimeve”, shkruan Kulluri./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Kursi i këmbimit valutor/ Ja me sa blihet monedha europiane dhe dollari

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Vijon luhatja e kursit valutor në vendin tonë.

Një dollar me 7 nëntor blihet me 104.1 Lekë dhe shitet me 109.1 Lekë.

Monedha e eurozonës blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.7 Lekë dhe shitet me 145.7 Lekë.Franga zviceriane blihet me 113.6 Lekë dhe shitet me 118.6 Lekë.

LEXO EDHE:  Situata kaotike me zjarret/ Tre vatra ende aktive në Voskopojë, në flakë edhe zona e Mokrës

LEXO EDHE:  Zjarr në një banesë në Tiranë/ Policia zjarrëfikësja në vendngjarje

Ndërsa Dollari kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

Më poshtë po sjellim kursin e këmbimit sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE