Connect with Us

“Shalë-shalë e truri asfalt”/ Juristja e njohur “shpërthen” kundër “Big Brother”

Sociale

“Shalë-shalë e truri asfalt”/ Juristja e njohur “shpërthen” kundër “Big Brother”

Publikuar

-

cna lajm show

“Big Brother Vip” është kthyer në kryefjalën e të gjitha mediave ditët e fundit.

Juristja e njohur Enida Bozheku me anën e një postimi në faqen e saj të Facebook, e ka përshkruar emisionin e “Big Brother” si një dështim nga çdo pikëpamje duke nisur që nga konkurentët dhe deri tek opinionistët. Sipas saj, pjesë e emisionit janw “Vip-sa me IQ nën 50”.

Postimi i plotë:

Big Brother, aty ku injoranca frazeologjike Elhaidiane përmbledh fuqishëm mendjet psikopatike alla Fifi, te përcjella mes ekspozimit te mishit inguinal, me ane të një absurdi carpe diem Oracian, në një shpërthim histerik – uterin të motiveve pjësmarrese tipike të vulgut. Permbyllja opinioniste me ëëë ne pauzat mes interesante shume interesante, nje kaleidoskop i denje per habi Beckettiane. Ndërkohë Paskal dhe Balzak turfullojnë furishëm mes Iluzionesh të humbura e mendimesh.

LEXO EDHE:  Banorët e rinj në Big Brother dyshojnë te Dona/E ke shoqe, por...

Ndjesë për përshkrimin “epistolar” te fenomeneve për eksperiment Vip-sa me IQ nën 50. Edhe me menigjit të kishin pas qene, kaq rend s’do ishin vipat tra-la-la.

(Përjashoj vec nje person aty brenda që kam simpati personale), te tjerët shalë – shalë e truri asfalt”./CNA.al

cna lajm show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

E shtuna e ngrohtë dhe me diell/ Fundjava nis me temperature 28 gradë

Publikuar

-

Nga

Vlerat e larta barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa në orët vijuese priten kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.Sipas MeteoAlb. temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

LEXO EDHE:  E përjashtuan nga shtëpia/Damiano hakmerret keq ndaj Big Brother

LEXO EDHE:  E përjashtuan nga shtëpia/Damiano hakmerret keq ndaj Big Brother

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe rritje e temperaturave të ajrit/ Ja si do të jetë moti nesër

Publikuar

-

Nga

Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta Barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit

të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit. Ndërsa në orët vijuse priten

kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore

LEXO EDHE:  “Ishim në pritje, na zhgënjeve”/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Arbana Osmanin

LEXO EDHE:  Sherr në Big Brother/Kjo banore “futet” mes çiftit Katerina-Lupçenga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell

në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Alarmante gjendja e fëmijëve”/ Shokon mjekja pediatre: Pedofilia është më e përhapur nga sa mendojmë ne

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ngjarja e rëndë që u shënua në Kamëz pak ditë më parë dhe vijimi i hetimit të vështirë që Prokuroria e Tiranës ka në dorë, për dyshimet e abuzimit seksual ndaj të miturës 6-vjeçare nga babai i saj, solli të tjera reagime në nivel ekspertësh.

Mjekja pediatre Linda Spahiu, ndërsa foli për këtë ngjarje në emisionin “Pa Gjurmë” në Report Tv, u ndal tek fenomeni i pedofilisë, duke kërkuar nga çdo profesionist i fushës të mos heshtë përballë fenomeneve të tilla.Ajo i drejtohet medias të mos kenë kurrfarë hezitimi për të prekur këto tema, duke i konsideruar këto ngjarje si “një minë me sahat” për shoqërinë. Mjekja pediatre shton se raporti i pedofilëve në burra dhe gra po shkon në nivele të barabarta.

” Rasti që ne po shohim përditë është vetëm maja e ajsbergut. Pedofilia është shumë më e përhapur sesa mendojmë ne. Gjendja e fëmijëve është alarmante dhe kjo nuk është vetëm për Shqipërinë. Pedofilia është dhunë pushteti, jo seksuale. Pedofili nuk e dhunon seksualisht fëmijën se ka uri seksuale, edhe ai mendon se është manifestim i papërmbajtur instiktiv, por dëshira e tij e vërtetë dhe e thellë është marrëdhënia që ka ai me pushtetin. Pedofilia është nga rraca më e keqe, kriminelët më të këqij, që bëjnë veprën më të egër kriminale dhe akti pedofilik duhet trajtuar si një krim kundër njeriut. Pedofili ka një kusht fëmija nuk duhet të jetë i pjekur seksualisht, këtu nuk ka moshë ka ndodhur edhe tek foshnjat 3 muajshe. Kur fëmija shkon në pjekurinë seksuale pedofili e humb interesin për të”, tha ajo.

LEXO TE PLOTE