Connect with Us

Qeveria fshihet pas fatkeqësive/ Shehi: Rama foli pa të drejtë

Ekonomi

Qeveria fshihet pas fatkeqësive/ Shehi: Rama foli pa të drejtë

Publikuar

-

cna lajme politike

Në mbledhjen Komisionit të Ekonomisë, ku po diskutohet për Aktin Normativ të qeverisë lidhur me buxhetin e shtetit, deputeti Dashamir Shehi u shpreh se qeveria po fshihet pas fatkeqësive.

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi, në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë ka lëshuar akuza ndaj Qeverisë se po fshihet pas fatkeqësive, dhe po zbuon me buxhetin e shtetit.

Shehi është ndaluar edhe tek paralajmërimi i kryeministrit Edi Rama, për krizën energjitike.

Sipas tij, Qeveria ka konsumuar të gjitha mjetet financiare për të përballuar këtë situatë që mund të vijë.

“Ku jemi me borxhin publik? Kemi dy tre vjet që fshihemi pas këtyre fatkeqësive. Buxheti shqiptar ka një defekt që është struktural prej 15 vitesh. Ku paska ecur kaq shumë unaza e Tiranës që iu dashkan dhënë ca pare. Zoti kryeministër them pa të drejtë foli për energjinë, për një lloj krize të re që nuk është fare fatkeqësi natyre, e cila do të ketë nevojë përpara në fund të vitit. Ato realisht mund të jenë dramatike. Ne i kemi konsumuar mjetet financiare që tani. Ku do shkojmë kur të vijnë realisht ato. Atëherë hajde ti biem përgjysmë kësaj pune dhe kur të vijë puna deri në fund të vitit do të bëjmë prap ne ndonjë akt normativ. Ne i kemi konsumuar të gjitha mjetet financiare,” është shprehur Shehi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Ekonomi

Euro dhe Dollari nuk lëvizin/ Këmbimi valutor 1 Dhjetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dhjetori nis pa luhatje në tregun e këmbimit valutor.

Sot, Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviveriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

LEXO EDHE:  Garancia sovrane 2/ Denaj: Afat shlyerje deri në 5 vjet, qeveria garanton 60% të principalit

LEXO EDHE:  Berisha, akuza Rames : A jeton ne Shqiperi ky njeri??

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87,5 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Euro nuk del nga “humnera” ku ka rënë/ Këmbimi valutor, 30 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cn aljme ekonomi

Tregu valutor, prej disa ditësh po qëndron në të njëjta nivele.

Monedhat e huaja, këmbehen në vlera të ulta me Lekun.

Sot, Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.

LEXO EDHE:  “Me 25 prill do ndodhin gjëra të çuditshme”/ Paralajmëron Topalli: Beteja ime sa të kem frymë

LEXO EDHE:  Skandali me pesticidet kineze/ Provat, këmbanë alarmi për SPAK

Franga zviveriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87,5 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Ekonomi

Leku zhvlerësohet, euro bie pikiatë/ Kursi i këmbimit, 29 Nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme ekonomi

Dollari amerikan blihet me 105.3 Lekë dhe shitet me 111.3 Lekë.

Euro blihet me 119.1 Lekë dhe shitet me 124.1 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.5 Lekë dhe shitet me 146.5 Lekë.Franga zviceriane blihet me 114 Lekë dhe shitet me 119 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 82.5 Lekë dhe shitet me 87.5 Lekë.

LEXO EDHE:  Skandali me pesticidet kineze/ Provat, këmbanë alarmi për SPAK

LEXO EDHE:  “Me 25 prill do ndodhin gjëra të çuditshme”/ Paralajmëron Topalli: Beteja ime sa të kem frymë

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimi valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE