Connect with Us

“Prostituta informacioni, injorantë”/ Rama: Është mendimi im për gazetarët

Politikë

“Prostituta informacioni, injorantë”/ Rama: Është mendimi im për gazetarët

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga media spanjolle “El Pais”, për marrëdhënien me gazetarët.

Rama herë pas here ka përdorur etiketime , për gazetarët të tipit si, “prostitutat e informacionit”, “parazitët”, “pijanecët”, “armiqtë” ose “injorantët”.

“Unë nuk ofendova personalisht askënd,” shton ai, “Unë thjesht fola për fenomenin e lajmeve të rreme, akuzat, akuzat e pabazuara…pjesë e asaj që unë e quaj gazetari dembele. Dhe kush ndihet i fyer, ndoshta ai ka një problem”, është shprehur Rama për median spanjolle./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha mbërrin tek Amfiteatri/ Entuziazëm dhe brohorima nga të rinjtë

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbërritur tek Amfiteatri i Akademisë së Arteve, aty ku sot zhvillon “Foltoren” e radhës me të rinjtë demokratë.

Berisha është pritur me brohorima dhe thirrje të forta entuziaste nga të rinjtë demokratë.

“O Sali o hero gjithë Shqipëria ty të do” kanë qenë thirrjet që janë dëgjuar në korr nga të rinjtë./CNA.alLEXO EDHE:  Video/ "Një shembull për tu marrë nga piktori dështak..."

LEXO EDHE:  Rama zëvendëson Taulant Ballën/ Surprizon me propozimet e tij

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha po përçan rininë”/ Këlliçi: Kemi mbushur sheshet për ta bërë kryeministër

Publikuar

-

Nga

Deputeti Belind Këlliçi, i cili është i pranishëm në ambientet e Amfiteatrit ku po mbahet Foltorja e Berishës, i është kundërpërgjijgur sulmeve të kryetarit Lulzim Basha.

Këlliçi është shprehur se të gjithë të rinjtë kanë punuar dh ekanë mbushur sheshet për të bërë Bashën kryeministër.Ndër të tjera, Këlliçi thekson se partia është më e madhe se kryetari dhe se është absurde që sot pas 30 vitesh të kesh frikë t’i bashkohesh Foltores.

Jam anëtar i FRPD, jam simpatizant. Të mendosh pas 30 vitesh, të kesh frikë të bashkohet në Foltore se ke frikë nga njishi kjo është absurde. Të gjithë kanë punuar dhe i kemi mbushur sheshet që nga dita e parë për të bërë Bashën kryeministër.  Partia është më e madhe se ish kryetari dhe kryetari aktual. Ne kemi nisur prej ditësh për të realizuar këtë takim.  Sot pres që të ndizet një shpresë e të rinjve për të rrëzuar Edi Ramën“, tha Belind Këlliçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha ngelet vetëm/ Strukturat e PD-së krah Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot ish kryeministri Sali Berisha po mban Foltoren e radhës në Tiranë me të rinjtë demokratë.

Ashtu si në çdo takim, lideri historik është shoqëruar nga deputetë të PD po ashtu edhe të rinjtë e FRPD.Në këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën. Pas braktisjes së anëtarësisë së PD dhe Forumit Rinor, Basha ka ngelur vetëm.

LEXO EDHE:  Foto-Kanina gati për turistët/ Rama jep lajmin e mirë

LEXO EDHE:  Rama thumbon Metën/ Mëso nga presidenti bullgar Ilir se s'të ka borxh Shqipëria

Askush nuk e do më në parti dhe kërkohet dorëheqja e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE