Connect with Us

“Pa larguar Bashën, nuk ikën Rama”/ Topalli tregon nëse do të rikthehet në PD

Politikë

“Pa larguar Bashën, nuk ikën Rama”/ Topalli tregon nëse do të rikthehet në PD

Publikuar

-

“Unë ruuaj respekt për atë”/ Topalli tregon kur ka komunikuar për herë të fundit me Sali Berishën

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka folur për përplasjet brenda Partisë Demokratike.

Topallli ka deklaruar se në momentin që do të largohet kryetari i saj Lulzim Basha, ajo do të rikthehet në PD.

Ajo ka theksuar se mungesa e një opozite të vërtetë e ka çuar Ramën në fitoren e tretë. Ndrëkohë që ka nënvizuar se pa u larguar Lulzim Basha nga PD-ja, nuk mund të largohet Edi Rama.

“Pa larguar Lulzim Bashën nuk ikën Edi Rama. Ai nuk është më kryetar i partie, nuk ke më as pse i kërkon dorëheqjen, se të humbësh 5 herë. Ai nuk pranon të shkojë në asnjë studio, nuk lejon as të tjerët që të flasin për këto çështje.

Unë kam thënë prej kohësh, kur të largojmë Lulzim Bashën, unë do të jem tek PD. Unë kam qenë me PD përpara se ajo të lindte. Këto lëvizje po bëhen për të rishikuar skenën politike shqiptare, do ketë ndikim rindërtimi, që do reflektojë dhe tek e majta. Kjo opozitë është kthyer në fatkeqësi dhe fatalitet për vendin. Se me këto skandale që kanë ndodhur, qeveria nuk mund të rrijë e qetë, por ne kemi një njeri që rri në zyrë e mban peng opozitën.

Ai ka shitur opozitarizmin, nuk flet dot për asnjë problem nëse ti shton vila, shton biznese e pasurinë tënde në mënyrë të pajustifikuar, e bën seleksionim oligarkësh, se me njërin je bashkë ndërsa tjetrit i vendos gjoba. Faji nuk është vetëm tek Rama por opozita e shitur”, ka deklaruar Topalli./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Basha ngelet vetëm/ Strukturat e PD-së krah Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot ish kryeministri Sali Berisha po mban Foltoren e radhës në Tiranë me të rinjtë demokratë.

Ashtu si në çdo takim, lideri historik është shoqëruar nga deputetë të PD po ashtu edhe të rinjtë e FRPD.Në këtë takim është bashkuar ish drejtuesi i FRPD, Belind Këlliçi, kryesia, sekretariati dhe nënkryetarët e FRPD, organizata partnere e PD është e gjitha me Berishën. Pas braktisjes së anëtarësisë së PD dhe Forumit Rinor, Basha ka ngelur vetëm.

LEXO EDHE:  Zërat për bashkim me LSI-në/ Thyen heshtjen Klevis Balliu, flet pas skualifikimit nga demokratët

LEXO EDHE:  Rama kërkon krushqi në Dropull?

Askush nuk e do më në parti dhe kërkohet dorëheqja e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto+Video/ “Uragani” Berisha ndalet në Tiranë/ Pritja madhështore nga të rinjtë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvillon sot “Foltoren” e radhës me demokratët.

“Foltorja” e sotme, është ndalur në Tiranë, ku Berisha do të zhvillojë një takim me të rinjtë demokratë.

Sot në orën 12:00, Berisha do të zhvillojë “Foltoren” me rininë, tek Amfiteatri i Akademisë së Arteve.Ndërkohë CNA.al ka siguruar foto dhe video, para nisjes së takimit, ku duket se rinia i ka rezervuar një pritje madhështore ish-kryeministrit Berisha, të cilin e shonhin si shpresë për rikthimin e PD-së në vlerat dhe parimet e saj demokratike.

LEXO EDHE:  Publikoi videon e nënës së 15-vjeçarit/ Reagon Rama: Ardi Veliu ka gabuar

LEXO EDHE:  Fletët e votimit të falsifikuara në Vaun e Dejës/ KQZ zbardh faktet

Po ashtu, sikurse shikohet në fotot më poshtë, në takimin e sotëm janë të pranishëm drejtues dhe anëtarë të FRPD-së.

Gjithashtu “Foltores” i eshte bashkuar edhe Floriana Garo, zëdhënësja e fushatës elektorale në PD gjate fushates per zgjedhjet e 25 prillit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama kthehet në “vendin e krimit”/ Mbron publikisht aferën e shekullit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama ka nisur aksionin e pastrimit, nga Pylli i Sodës në Vlorë.

Nga atje, Rama ka paralajmëruar të gjithë kryebashkiakët se do të ketë ndjekje penale për çdo vendgrumbullim të paligjshëm të mbetjeve.

Por, gjithashtu Rama ka marrë në mbrojtje publikisht koncesionin e inceneratorëve, e cila është cilësuar edhe si afera e shekullit.

Ministrja së bashku me të deleguarit, do të jenë në çdo mbledhje të këshillit bashkiak. I bëj thirrje të rrëzojnë buxhetin nëse nuk sjellin fonde të domosdoshme për pastrimin. Cdo bashki ka në dispozicion një pikë fundore për pastrimin e mbetjeve. Eshtë e patolerueshme që mbetjete të grumbullohen në mes të rrugës. Pikat fundore janë pikat teknologjike të trajtimit të mbetjeve, dhe fushat sanitare. Asnjë bashki nuk do lejohet që për justifikime, në vend që ti cojë në pikën fundore të krijojë pika të tjera të paligjshme. Për këtë ligji parashikon sanksione për kryetarët dhe bashkitë. Ka dhe një problem, është kollaj që duke hedhur plehrat, duke krijuar pika të paligjshme, jo si puna e kësa këtu, po flas për pika ku kamionët derdhin plehrat.

Pikat fundore janë qoftë pikat teknologjike të trajtimit të mbetjeve qoftë edhe në landfillet apo inceneratorët siç i quani ju”, tha Rama.

Kujtojmë këtu se koncesioni i inceneratorëve është ndër më të akuzuarat në media, por edhe nga opozita.

LEXO EDHE:  Video-Bardhi nxjerr “zbuluar” Ramën/ Këmbana e alarmit po bie çdo ditë!

LEXO EDHE:  Foto fakt/ Basha dështon në Korçë

CNA.al me dokumente ekskluzive dhe zyrtare ka mundur të zbërtheje skemën e plotë të koncesionit të inceneratorëve në Shqipëri, që fillon me 22 milion euro në Elbasan, 28 milionë euro në Fier, dhe 128 milionë euro në Tiranë.

Po ashtu, CNA.al ka treguar me dokumente zyrtare dhe ekskluzive sesi pronarët e kompanive që kanë marrë me koncesion inceneratorët në Shqipëri, janë përfshirë në ortakëri në kompani të tjera me drejtues dhe pronarë mediash.

Përtej pastrimit të pretenduar, janë pronarët e inceneratorëve që po përfitojnë nga shfrytëzimi i landfillëve, siç është rasti i Vlorës etj./CNA.al

 

Dokumentet ekskluzive-Skandali me tenderin e inceneratorit/ Kompania fituese pa asnjë aktivitet biznesi, shkeljet proceduriale

Dokumentet ekskluzive-Skandali me inceneratorin e Fierit/ Si u zhvatën dhjetëra milion euro nga taksat e shqiptarëveDokumentet ekskluzive-Si u garantuan 128 milion euro/ Skema korruptive e inceneratorit të Tiranës, emrat dhe kompanitë e përfshira

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Dokumentet ekskluzive-Skandali me tenderin e inceneratorit/ Kompania fituese pa asnjë aktivitet biznesi, shkeljet proceduriale

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

 

LEXO TE PLOTE