Connect with Us

Kthesë e befasishme e motit/ Rikthehen shirat, bien temperaturat

Sociale

Kthesë e befasishme e motit/ Rikthehen shirat, bien temperaturat

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Shqipëria vijon me vranësira të shumta dhe shira të pakët deri në mesditë kur pritet zhvillim i mëtejshëm i vranësirave duke reshje mesatare gradualisht në të gjithë vendin.

Orët e natës sjellin intensifikim të vranësirave dhe reshje të konsiderueshme shiu në të gjithë territorin, herë pas here do të ketë stuhi të forta ere.

LEXO EDHE:  Bien temperaturat e larta/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 26°C.

Era do të fryejë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim deri ne 6 ballë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Vranësira dhe kthjellime/ Si pritet të jetë moti sot

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash, ku më të dukshme vranesirat priten në zonat veriore. Ndërsa në orët vijuese vranësirat do të shtohen përkohësisht në pjesën më të madhe të territorit.

POR parashikohet që mbrëmja ti dobësoj sërisht vranësirat duke ri-kthyer kthjellimet.LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Mësoni çfarë pritet për sot, pasditja sjell surpriza

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Mësoni çfarë pritet për sot, pasditja sjell surpriza

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 27°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

E shtuna e ngrohtë dhe me diell/ Fundjava nis me temperature 28 gradë

Publikuar

-

Nga

Vlerat e larta barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit.

Ndërsa në orët vijuese priten kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.Sipas MeteoAlb. temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 28°C.

LEXO EDHE:  Java nis e acartë/ Meteorologia tregon kur do rriten temperaturat

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Mësoni çfarë pritet për sot, pasditja sjell surpriza

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kthjellime dhe rritje e temperaturave të ajrit/ Ja si do të jetë moti nesër

Publikuar

-

Nga

Sipas MeteoAlb: Vlerat e larta Barike do të sjellë në territorin Shqiptar dominim të motit

të kthjellët gjatë paradites në një pjesë të mirë të vendit. Ndërsa në orët vijuse priten

kalime vranësirash, më të mundshme në skajin verior duke rrezikuar shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore

LEXO EDHE:  Vjen kthesa e madhe e motit/ Ja çfarë na pret deri në fund të shkurtit

LEXO EDHE:  Bien temperaturat e larta/ Mos dilni pa çadër nga shtëpianga 9°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke sjell

në det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE