Connect with Us

Dokumentet/ SPAK mësyn Fondin e Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor

Aktualitet

Dokumentet/ SPAK mësyn Fondin e Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

SPAK mësohet se ka nisur hetim ndaj Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësorë.

Sipas dokumentit me numër protokolli 7393, dhe mban firmen e kreut te SPAK Arben Kraja, thuhet se është regjistruar procedim penal.

Në dokument saktësohet se më datë 10.12. 2015, mes Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësorë dhe  Sansiservice sh.p.k është nënshkruar kontratë për “Financimin e Shërbimit”.

SPAK kërkon informacion të detajuar mbi fillimin e zbatimit të kësaj kontrate në të gjithë spitalet e Republikës së Shqipërisë, dhe  ku është shtrirë ky shërbim.

LEXO EDHE:  Nën hetim për ndërtim pa leje/ Kush janë 31 qytetarët dhe 5 zyrtarët e proceduar në Kukës

Raportet përmbledhësë të kryera cdo muaj, faturat përmbledhëse të koncesinarit, për shërbimin e ofruar për secilin muaj.

Dokumentet në të cilat FSDKSH  njofton koncensionarin në lidhje me shërbimet e përfituara për dezinfektimin e zonave kirurgjikale dhe të trajtimit të asgjesimit të mbetjeve spitalore, etj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Soros betejë ndërkombëtare”/ Berisha: Multimiliarderi fatzi, armik i Shqipërisë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka deklaruar në takimin e tij më të rinjtë se beteja me multimiliarderin George Soros është ndërkombëtare. Berisha e konsideron atë si një mafie që po synon të shkatërrojë opozitën konservatore.

Përveç narkoshtetit ne po përballemi sot me një mafie tjetër. Një mafie e cila zgjodhi Shqipërinë për të shkatërruar opozitën konservatore. Ne jemi këtu për ti dalë zot, të bazuar në interesin kombëtar. Ne jemi garant të saj. Kjo betejë në pamje të parë duket lokale. Ju garantoj që është ndërkombëtare. Sepse George Sorros, multimiliarderi fatzi nuk është më pak armik në vlerat konservatore në Amerikë sesa në Shqipëri.LEXO EDHE:  “Do i shikoni si zogj korbi te Ben Kraja”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend

LEXO EDHE:  Dosja e SPAK/ Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?

Ndaj e zhvillojmë e ne këtë betejë. Shqipëria do ketë opozitën konservatoreë më të fuqishme dhe fitimtare. Duke përfunduar, ju bëj thirrje ju të trokisni në çdo zemër të bashkëmoshatarëve tuaj, tu thërrisni atyre të bashkohen me ne në këtë betejë me ideale të pastra, të bashkohen për vlerat që besojnë, për interesat tona kombëtare për të përmbysur narkoshtetin dhe ta kthejmë Shqipërinë në vendin më të bukur për ne dhe brezat që vijnë. Rroftë rinia”, ka thënë Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk jam Berishist”/ Sekretari i FRPD tregon pse iu bashkua “Foltores”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Sekretari për Marrëdhëniet me jashtë në FRPD, Besart Xhaferri ka treguar sot, arsyen pse i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha me të rinjtë demokratë.

Gjatë fjalës së tij në “Foltoren” me të rinjtë demokratë, ai tha se arsyeja pse e mbështet këtë nismë, është jo për Berishën, por për demokracinë.

Mbështetja ndaj Foltores, nuk është se jemi “berishistë”, por se ndodhi dicka që duhej të ndodhte më parë.

Lulzim Basha po tregon anën më të errët edhe të atij që është sot në pushtet”-tha Xhaferri.

LEXO EDHE:  Dosja e SPAK/ Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?

LEXO EDHE:  Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kallëzon Veliajn në SPAKMë tej, ai tregoi edhe se Basha e kishte vënë në listat e kandidatëve për deputetë, sa për të mbushur listën, pa marrë miratimin e tij.

Xhaferri theksoi se “Emri im përdoret nga kryetari i partisë për të mbushur lista deputetësh pa miratimin tim.

U tërhoqa në heshtje pa dashur të dëmtoj PD”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Të rinjtë demokratë “shkarkojnë” Bashën

Publikuar

-

Nga

Të rinjtë demokratë janë të vendosur për të shkarkuar Lulzim Bashën nga drejtimi i PD.

Ish anëtari i FRPD Lisandër Hoxha gjatë fjalës së tij në Foltore shprehet se Basha ka frikë nga drita e Shqipërisë, siç e cilëson ai rininë, ndërsa shprehu vendosmërinë se 11 dhejtori do të jetë edhe fundi politik i kryeopozitarit.

Nuk i falet kurrë një burri të ketë frikë nga drita. Të rinjtë janë drita e shpresës së Shqipërisë.Janë 3300 të arrestuar për ogranizim protestash. Sot Lulzim Basha tregon fdrikë anëtarët, demokracinë, votën. Është absurde të marrësh FRPD kur ka statutin e tij. Mos harroni 2017 erdhi na kërkoj falje dhe u premtoi të rinjve se do kishin të saksionuar statutin tonë.

Mos merremi me ishkryetarin se sigurt do shkarkohen në 11 dhjetor. Shqipëria është peng jo nga Basha-Rama por nga Sorros. Shiko ccpo bën Rama-Vuçiç që të kthejnë ballkanin në depo të parave. Ne jemi pro amerikan se duam “, tha Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE