Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 5 tetor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 5 tetor 2021

Publikuar

-

cna horoskop

Dashi

Mendimi juaj do të jetë i pranueshëm për të gjithë rreth jush. Do të jeni plot energji sot, kështu që organizoni një festë, ose një takim shoqëror për të gjithë miqtë tuaj të ngushtë. Shmangni thashethemet me njerëzit sot, pasi kjo mund të çojë drejt një konflikti.

Demi

Mirëkuptimi me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju sjellë paqe dhe lumturi në shtëpi. Ju e njihni mirë partnerin/partneren tuaj dhe sytë e tyre nuk mund t’ju fshehin ndjenjat e brendshme. Ai/ajo do t’ju tregojë diçka të veçantë sot.

Binjakët

Duke u ndalur te vështirësitë dhe duke rritur rëndësinë e tyre mund të dobësojë vendosmërinë tuaj në plan afatgjatë. Vendosja planetare nuk duket e favorshme për ju sot në lidhje me çështjen e parave. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojnë të bëni disa miq të rinj.

Gaforrja

Mos u tregoni të ashpër me veten për gabime të vogla gjykimi. Paratë që keni investuar për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur, do t’ju sjellin shumë shpejt shpërblime. Planifikoni diçka të veçantë me të afërmit tuaj. I dashuri/e dashura juaj do të duket pak i/e irrituar sot.

Luani

Ka gjasa të merrni kritika për shkak të prirjes suaj për të paragjykuar të tjerët. Mbani sensin tuaj të humorit lart dhe do të jeni në një pozicion më të mirë për të shmangur komentet e fshehta. Dita e duhur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë.

Virgjëresha

Një mbrëmje në kinema ose darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju mbajë në një humor. Njerëzit që drejtojnë biznese të vogla mund të marrin këshilla të vlefshme nga një person i afërt dhe kjo gjasa të sjellë përfitime financiare. Mund të ketë një surprizë të këndshme në jetën tuaj bashkëshortore.

LEXO EDHE:  Ju hedhin hi syve/ Këto shenja horoskopi nuk janë aspak ashtu si duken

Peshorja

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Dikush që njihni mund të reagojë ndaj situatave në lidhje me financat, duke shkaktuar një tension të pakëndshëm në shtëpinë tuaj. Nëse doni të martoheni me të dashurin/dashurën tuaj, atëherë duhet të flisni me të sot.

Akrepi

Natyra juaj e sjellshme do të sjellë lumturi për të tjerët sot. I/e dashuri juaj do të jetë mjaft romantik/e sot. Ekziston mundësia të merrni një lajm mjaft të mirë në punë.

Shigjetari

Sjellja juaj do të vlerësohet gjatë ditës së sotme. Shumë njerëz do t’ju mbushin me komplimente. Mund të ketë shpenzime sot, për shkak të një eventi shoqëror. Kjo mund të ndikojë negativisht në gjendjen tuaj financiare.

Bricjapi

Shpërndani çdo zymtësi që mund t’ju përfshijë dhe pengojë përparimin në planet tuaja aktuale. Dikush po ju vëzhgon fshehurazi dhe ju konsideron si një model. Partnerët do të jenë entuziastë për planet dhe ndërmarrjet tuaja të reja.

Ujori

Përdorni burimet tuaja për të ndihmuar dikë në ankth. Në fillim të ditës, mund të pësoni një humbje financiare, çfarë do t’ju ndikojë negativisht në pjesën tjetër të ditës. Vlerat tuaja të forta dhe zemra e ngrohtë do t’ju japë aftësi për të udhëzuar dhe ndihmuar të tjerët.

Peshqit

Do të keni kohë të mjaftueshme për t’i kushtuar kohë vetes. Ata që qëndrojnë larg të dashurit/dashurës së tyre, sot mund t’i mungojë shumë. Ju mund të flisni me të në telefon për orë të tëra së bashku, në mbrëmje, për shkak të kësaj. Kjo është një ditë e mirë për biznesmenët, pasi ata mund të shohin disa fitime të papritura.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 11 nëntor 2021  

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi

Ju ndiheni të mrekullueshëm dhe gjithashtu dukeni në formën të shkëlqyer. Prisni të tërhiqni disa shikime admiruese! E vetmja pengesë e kësaj është se ju ndiheni më të fortë se sa jeni. Në aspektin sentimental sot mund të takoni një person interesant.

Demi

Një mjegull romantike rrethon marrëdhëniet e dashurisë. Ju mund të mendoni se partneri juaj romantik ka dalë nga një përrallë. Megjithatë, edhe heronjtë dhe heroinat e librave me tregime kanë të meta – por të metat mund të jenë tërheqëse! Energjia juaj krijuese duhet të jetë shumë e lartë.

Binjakët

Ju mund të organizoni një takim në grup ose një ngjarje tjetër shoqërore. Të ftuarit tuaj mund të jenë të prirur artistikisht ose shpirtërisht. Mbrëmja duhet të jetë një sukses shoqëror dhe një përvojë frymëzuese. Përpara se të vijnë, sigurohuni që gjithçka të jetë në vend dhe të funksionojë.

Gaforrja

Nëse keni menduar të shkruani, kjo është dita për të filluar. Mendja juaj është veçanërisht e mprehtë dhe imagjinata juaj e pasur. Zhvillime të pazakonta, kryesisht pozitive, mund të ndodhin në rrethin tuaj. Rezervoni çdo mendim derisa të dini të vërtetën.

Luani

Çështjet e parave vazhdojnë të shkojnë mirë, megjithëse nuk ndiheni aq të sigurt sa duhet për to. Një talent i panjohur më parë, ndoshta për artet ose teknologjinë, mund të dalë në dritë. Ju mund të dëshironi të eksploroni opsione të ndryshme. Vendimi juaj mund t’ju habisë.

Virgjëresha

Sot duhet të ndiheni veçanërisht idealist, imagjinativ, intuitiv dhe të prirur shpirtërisht. Ju projektoni një atmosferë të botës tjetër që tërheq më shumë vëmendje, siç janë shikimet admiruese. Çështjet e dashurisë duhet të shkojnë mirë tani, pasi një atmosferë përrallore përshkon jetën tuaj. Shijojeni sa mundeni.Peshorja

Ju mund të ecni në një mjegull romantike, imagjinative, shpirtërore. Gjithçka mund të duket e përsosur dhe e mrekullueshme – ndoshta shumë e mrekullueshme për të qenë e vërtetë. Puna me pajisje ndoshta kompjuterë ose pajisje të tjera elektronike, mund t’ju ndihmojë të qëndroni larg realitetit.

LEXO EDHE:  Dashuri, tensione, diskutime!/ Ja çfarë ka parashikuar astrologu i famshëm italian për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Ju hedhin hi syve/ Këto shenja horoskopi nuk janë aspak ashtu si duken

Akrepi

Nocionet romantike për miqtë duket se janë energjia që ju shtyn sot. Ju mund të shihni një mik të vjetër në një dritë të re si një partner i mundshëm romantik. Shoqëria mund të duket se është përgjigja për të gjitha problemet tuaja. Papritmas mund të bindeni se keni miqtë më të mrekullueshëm në botë.

Shigjetari

Për shkak se jeta juaj e punës po shkon mirë, ju mund të kënaqeni me ëndrrat me sy hapur. Ky është një vend i mirë për të filluar rugën tuaj drejt përparimit. Përdorni prakticitetin tuaj për të hartuar një kurs veprimi të zbatueshëm. Ëndrrat nuk realizohen vetvetiu. Ato manifestohen përmes planifikimit dhe punës së palodhur.

Bricjapi

Mendja juaj mund të jetë e fokusuar në tema shpirtërore ose filozofike dhe duke marrë parasysh ide të reja magjepsëse. Disa nga këto mund të vijnë nga vende të largëta, të cilat mund t’ju bëjnë të mendoni të udhëtoni. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të kaloni momente të bukura me partnerin.

Ujori

Romanca mund të zërë një vend të parë në mendimet tuaja sot. Mund të keni disa ëndrra të pazakonta sonte. Ata mund të jenë romantikë ose mund të jenë frymëzues artistikisht, ose të dyja bashkë. Shkruajini ato, sepse ato mund të zbulojnë fakte të reja për ju që mund të bëjnë ndryshim. Mendimet tuaja për paratë mund të luhaten midis besimit dhe panikut.

Peshqit

Nëse jeni i martuar, do të afroheni më shumë me partnerin. Nëse jeni beqar, por i përfshirë, marrëdhënia mund të kalojë në nivelin tjetër të angazhimit. Nëse nuk jeni të përfshirë, prisni të takoni dikë të ri dhe emocionues. Ndjenjat e ngrohta të unitetit dhe intimitetit mund të mbushin zemrën tuaj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 10 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Mund të mos ndiheni në formën më të mire sot, por mendërisht jeni duke fluturuar. Idetë mund të vazhdojnë të shfaqen në kokën tuaj, duke ju dërguar në fantazi që ngacmojnë kreativitetin tuaj. Kjo është një ditë e shkëlqyer për të lexuar ose parë dokumentarë ose ndryshe për të ushqyer intelektin tuaj. Çfarëdo që të mësoni mund të jetë shumë praktike për ju më vonë.

Demi

Sot mund të kërkoni të zgjeroni njohuritë tuaja për artet. Ju mund të vendosni të eksploroni galeritë, të merrni pjesë në një koncert ose të blini librat më të fundit. Në aspektin sentimental sot mund të njihni një person shumë interesant me të cilin mund të lindë diçka.

Binjakët

Sot mund të keni dëshirë të shikoni gjenealogjinë tuaj. Interneti ka bërë të mundur që të gjithë të mësojnë për paraardhësit e tyre dhe tani është një kohë e mirë që ju ta bëni këtë. Nga ana shpirtërore, mund të vendosni gjithashtu të vini në kontakt me udhërrëfyes shpirtërorë. Aktivitetet në grup mund të jenë një ndihmë e madhe në këto dëshira.

Gaforrja

Idetë praktike, shkencore ose shpirtërore të të gjitha llojeve janë gjaku i jetës suaj. Sot mund të zgjeroni njohuritë tuaja. Pjesa më e madhe e asaj që mësoni mund të bazohet në teknologji të tilla si teleskopët. Pjesa më e madhe e asaj që mësoni mund të jetë konfuze, por mos hiqni dorë. Do të ketë më shumë kuptim për ju më vonë.

Luani

Sot mund të kërkoni ndihmën e miqve për të rritur aftësitë tuaja kompjuterike. Ju mund të jeni të interesuar në anën artistike të kompjuterëve dhe dëshironi të eksperimentoni me grafika kompjuterike ose animacion. Mund të merrni disa lajme të papritura të mira për një rritje të mundshme të të ardhurave, megjithëse mund të vonohet.

Virgjëresha

Një romancë e re mund të vijë në rrugën tuaj. Një mik i vjetër papritmas mund t’ju duket më shumë, duke e çuar marrëdhënien në një drejtim krejtësisht të ri. Mund të ndodhë edhe e kundërta. Një dashuri e vjetër mund të rishfaqet dhe të ringjallë anën intelektuale të marrëdhënies suaj, duke krijuar një mik të ri nga një dashuri e vjetër. Rrethanat rreth jush po ndryshojnë dhe po ashtu edhe ju.

LEXO EDHE:  Horoskopi, 21 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi 1 janar 2017Peshorja

Përceptimet që dalin nga thellë brenda jush mund ta tejkalojnë imagjinatën tuaj. Ndoshta idetë për ese, poezi, piktura ose muzikë rrjedhin në mendjen tuaj si valë. Ju mund të dëshironi të qëndroni në shtëpi për t’i zhvilluar ato. Vazhdoni që të punoni mbi këto ide! Ato mund të kenë më shumë kuptim për ju më vonë.

Akrepi

Në shumë mënyra, ju ndiheni të bllokuar nga ajo që ju rrethon. Presionet sociale ju bëjnë të besoni se duhet të veproni ose të mendoni në një mënyrë të caktuar. Përqafoni guximin që keni brenda dhe dijeni se në fund të fundit, gjëja më e rëndësishme është të jeni të vërtetë me veten tuaj. Me paratë mund të ketë disa ndryshime.

Shigjetari

Sapo keni përfunduar një detyrë madhore. Festoni suksesin tuaj! Keni këmbëngulur dhe ia keni dalë. Ju keni fuqi të madhe. Nëse ndiheni gati për të ndërmarrë hapin tjetër të madh, atëherë shkoni drejt saj. Nuk ka nevojë të hezitoni. Ju jeni në rrugën e duhur.

Bricjapi

Njerëzit, situatat dhe mundësitë kanë kuptim për ju. Bashkohuni me njerëz të tjerë, punë ose ide. Është një kohë e mirë për të bërë partneritet me dikë ose diçka në të cilën besoni fort. Suksesi është i juaji. Kjo vlen edhe në dashuri. Gjasat janë mjaft pozitive për të lindurit në këtë shenjë.

Ujori

Informacione të rëndësishme do të vijnë nga të gjitha këndvështrimet. Të gjithë do të flasin. Vetëm sigurohuni që informacioni që merrni është i vërtetë dhe jo vetëm thashetheme të dikujt. Sigurohuni që të kontrolloni me kujdes faktet tuaja përpara se të bëni ndonjë lëvizje të madhe.

Peshqit

Sigurohuni që të keni dashuri për punën që po bëni. Nëse puna juaj nuk është e frymëzuar nga një dashuri e vërtetë nga brenda, atëherë lëre punën dhe gjej diçka tjetër. Ndiqni pasionin tuaj. Ndiqni zemrën tuaj dhe paratë dhe mundësitë do të vijnë natyrshëm.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 9 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Mos lejoni që argumentet e njerëzve të tjerë të pengojnë të vërtetën tuaj. Mos dyshoni tek vetja juaj. Mos u mërzitni nëse nuk përshtateni me atë që po ndodh rreth jush. Kjo tregon se mund t’ju duhet të merrni një rrugë tjetër. Në dashuri do të keni fat.

Demi

Për një herë në jetën tuaj, ju mund ta rrëzoni atë mur të thellë dhe enigmatik të heshtjes që zakonisht ju rrethon kur ndërveproni me njerëz të rinj. Relaksohuni dhe mos e shikoni çdo person që përpiqet të flasë me ju si një armik të mundshëm. Ju me të vërtetë mund të flisni më hapur dhe lirshëm pa pasur nevojë të luani lojëra fuqie.

Binjakët

Sot mund të takoni atë person të veçantë ndërsa jeni në palestrën tuaj lokale, nëse është e mundur, ose kur luani një sport individual. Çfarëdo që të bëni, mos qëndroni brenda duke parë televizor. Përdorni energjinë e ditës si një mundësi ideale për t’u dukur, për të kapërcyer disa pengesa dhe për t’i bërë përshtypje dikujt me aftësinë tuaj, çiltërsinë dhe sensin e madh të humorit.

Gaforrja

Ju dhe një person i dashur do të provoni një dozë humori shumë të nevojshme. Nëse ndjenja e ngrohtësisë dhe e të qeshurit të përbashkët i ka munguar marrëdhënies suaj prej disa kohësh, atëherë shfrytëzojeni këtë mundësi të mrekullueshme për të shëtitur, për t’u takuar me miqtë nëse është e mundur ose thjesht për të bërë gjithçka që është argëtuese – por qeshni! Do të përmirësojë të gjitha aspektet e marrëdhënies suaj.

Luani

Kjo është një ditë e mrekullueshme për të organizuar një takim të vogël me miqtë e ngushtë, nëse është e mundur, si dhe për të guxuar të ftoni dikë të veçantë me të cilin keni kohë që flirtoni në heshtje. Tregojini këtij personi se si ndiheni për të dhe shikoni teksa barrierat mes jush bien dhe dashuria zë vendin e vet.

Virgjëresha

Një ndjenjë lehtësimi e lehtë do të përfshijë marrëdhënien tuaj aktuale sot. Nëse ti dhe partneri jeni të ngarkuar nga problemet që lidhen me çështje të tjera në jetën tuaj, atëherë merrni kohë për t’u rilidhur më thellë me njëri-tjetrin. Shikoni një film komedi dhe thjesht argëtohuni. Të dy e meritoni!Peshorja

Humori i mirë dhe nevoja për të parë anën qesharake të marrëdhënies suaj karakterizojnë jetën tuaj të dashurisë sot. Të dy do të ndjeni nevojën për të pasur një pikëpamje më liberale për njëri-tjetrin. Hapuni ndaj ngrohtësisë së vërtetë që ndani të dy, veçanërisht nëse gjërat nuk po shkojnë aq mirë sa duhet.

LEXO EDHE:  Dashuri, tensione, diskutime!/ Ja çfarë ka parashikuar astrologu i famshëm italian për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi 18 Qershor 2016

Akrepi

Ju dhe një person i dashur po afroheni më shumë së bashku në një mënyrë të ngrohtë dhe veçanërisht të kujdesshme. Ndoshta të dy keni qenë të mbingarkuar kohët e fundit dhe nuk keni pasur mundësi të relaksoheni dhe të lejoni një ndjenjë gëzimi. Adoptimi i një perspektive pozitive që lejon një sens humori do të bëjë mrekulli. Jini të sjellshëm me njëri-tjetrin sot!

Shigjetari

Bërja e diçkaje argëtuese së bashku me partnerin do t’ju bëjë shumë mirë të dyve. Ju duhet të gjeni një mënyrë për të biseduar me njerëz të rinj dhe të ndryshëm, kështu që përpiquni të komunikoni me disa qarqe të reja shoqërore dhe të zgjeroni këndvështrimin dhe horizontin tuaj. Merrni një rrezik dhe kaloni në të panjohurën. Shumë shpejt do të keni miq të rinj të mrekullueshëm.

Bricjapi

Kaloni kohë me partnerin tuaj. Nëse lidhja juaj e fundit nuk është vetëm një sekret, por edhe një sipërmarrje e rrezikshme, atëherë mund të ndiheni edhe më të shtyrë për të marrë një rrezik. Jeta dhe dashuria janë një varg ndryshimesh dhe rreziqesh të vazhdueshme – ndoshta e jotja do të shpërblehet sot!

Ujori

Dita e sotme ofron një mundësi të mirë për ju dhe një person të dashur për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve. Jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të gjallërohet. Ndoshta ju të dy mendoni se grupi juaj aktual shoqëror ju ka kufizuar kohët e fundit. Jini të guximshëm dhe bëni diçka të re, pasi kjo mund të çojë në disa lidhje të reja.

Peshqit

Është koha të bëni një pushim nga orari juaj i zakonshëm dhe më pas të vendosni se çfarë dëshironi të bëni për një mbrëmje argëtimi. Thyeni të gjitha rregullat tuaja të zakonshme dhe lëvizni përtej kufijve që ju mbajnë të lidhur me një rreth të kufizuar shoqëror. Ka një botë të tërë emocionuese atje për të eksploruar.

LEXO TE PLOTE