Connect with Us

Dy makina bëhen copë pas përplasjes/ Dyshohet për të plagosur rëndë

Kronika

Dy makina bëhen copë pas përplasjes/ Dyshohet për të plagosur rëndë

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident është regjistruar mesditën e sotme në Rrëshen.

2 automjete janë copëtuar teksa janë përplasur me njëri-tjetrin.

Raportohet se ka tre persona të plagosur, dhe se është thirrur zjarrfikësja për t’i nxjerrë nga makinat.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Ishte shpallur në kërkim/ Policia arreston 27 vjeçarin, akuzat që rëndojnë mbi të

Publikuar

-

Nga

Policia e Pukës ka vënë në pranga një 27 vjeçar. I riu me inicialet K.D ishte shpallur në kërkim pasi ndaj tij ishte dhënë masa arrest me burg për disa vepra penale.

Ndaj këtij shtetasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg”, i dyshuar  për kryerjen e veprave penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” dhe “Vjedhje me dhunë”.

Në datë 17.08.2019, në qytetin e Berlinit – Gjermani, i është kërkuar ndihmë patrullës së Policisë gjermane, e cila ka konstatuar se një shtetase 32 vjeçare ka qenë duke shkuar në banesën e saj dhe gjatë rrugës është sulmuar nga një shtetas, i cili ka ushtruar dhunë ndaj saj duke tentuar të kryente  marrëdhënie seksuale me dhunë dhe i ka marrë portofolin me para, të cilin e kishte në çantën e saj.

LEXO EDHE:  Të shpallur në kërkim për grabitjen e Rinasit/ Publikohet momenti i arrestimit të vëllezërve Çala

LEXO EDHE:  “Nuk është kollaj të shkundësh Policinë”/ Artan Hoxha skanon Gledis Nanon

Pas njoftimit të banorëve nga ndihma e kërkuar nga 32 vjeçarja, autori i veprës penale është larguar nga vendi i ngjarjes, por në vendngjarje janë gjetur prova materiale e shkencore, nëpërmjet të cilave ai është identifikuar nga Policia.Dosja nga Prokuroria e Berlinit në Gjermani është dërguar së bashku me provat materiale në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë, në ngarkim të shtetasit K.D., banues në Fushë Arrës, i pandehur dhe në kërkim ndërkombëtar.

Prokurori ka regjistruar procedimin penal Nr.55, datë 16.11.2021.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Pukë më datë 26.11.2021, ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest në burg”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Krujë/ Makina përplas këmbësorin, dërgohet në spital

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Mësohet mjeti me drejtues shtetasin me iniciale G. B ka përplasur një këmbësor, shtetasin M.M 72 vjeç. 72 vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve

Njoftimi nga Policia:

Krujë/Informacion paraprakMë datë 26.11.2021, në Fushë Krujë, mjeti me drejtues shtetasin G. B., ka goditur shtetasin  këmbësor, M. M. 72 vjeç.,banues në Fushë Krujë, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekeve në Qëndrën Shëndetësore Fushë Krujë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau dhe groposi 8-vjeçarin/ Digjet shtëpia e Klodian Çalamanit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Shtëpia e Kodian Çalamanit, autorit të vrasjes së Mateo Vasia, është djegur.

Dhoma ku jetonte 38-vjeçari është bërë shkrumb e hi.

Pak ditë ma parë, Çalamani ka dhunuar dhe më pas ka vrarë duke e groposur në oborrin e banesës së tij të miturin Mateo Vasiu.Çalamani ndodhet në paraburgimin e Vlorës dhe për disa ditë me radhë familjarët bënë protesta duke kërkuar dënimin e tij me vdekje.

LEXO EDHE:  “Nuk është kollaj të shkundësh Policinë”/ Artan Hoxha skanon Gledis Nanon

LEXO EDHE:  Të shtënat me armë zjarri/Ndalohet 21 vjeçari, dy punonjës të policisë së burgjeve ndiqen në gjendje të lirë

Në ngjarje dyshohet se përveç Çalamanit ka marrë pjesë edhe një grua, por ende nuk asgjë zyrtare nga organet e drejtësisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE