Connect with Us

SPAK kërkon dy prokurorë/ KLP hap garën

Aktualitet

SPAK kërkon dy prokurorë/ KLP hap garën

Publikuar

-

cna lajme aktualitet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka  vendosur të shpallë 2 vende vakante për ngritjen në detyrë të prokurorëve në SPAK.

Në mbledhjen e sotme, KLP ka caktuar në detyrë prokurorin Gjon Fusha në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit Gjirokastër si edhe  prokurorin Albert Murçaj në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

“Vriteni, mos e fusni në burg” / Flasin e fqinjët e autorit të krimit makabër në Fier, ‘pijanec dhe problematik’

Publikuar

-

Nga

Rrëmbimi dhe më pas vrasja e groposja e 8-vjeçarit në Fier nga fqinji i tij, ka tronditur opinion publik.

Ndërsa në shtëpinë e viktimës ka pllakosur zia, finjët e vrasësit monstër, kanë folur për mediat, duke e treguar si njeri problematik.

Për kamerat ata kanë thënë se autori ishte rritur në një familje pa nënë dhe pa baba. Ishte pijanec dhe problematik.

“Bëni mirë ta vrisni, mos ta fusni fare në burg. Para 20 vitesh ka përdhunuar një vajzë. Jam i frikësuar se kam një vëlla të vogël vetë. Po të më ndodhte mua, s’do ta lija ta kapnin, por do ta vrisja vetë.”, tha i riu., është shprehur një prej tyre.

LEXO EDHE:  Sandër Lleshaj nën hetim për tenderin e uniformave/ Flet Arben Kraja

LEXO EDHE:  CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuajNdërkohë, një tjetër bashkëfshatar tha se Çalamani  ishte pijanec.“Është pijanec. I ka të tëra.”

Kujtojmë që autori nuk ishte emër  i panjohur për policinë, pasi më parë në vitin 2006 kishte rrëmbyer dhe një 16-vjeçare bashkë me shokun e Florian Vasiu.

Dy të rinjtë u dënuar asokohe nga Gjykata e Fierit, me nga katër vite burgim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Krimi i rëndë në Fier/ Manjani “shpërthen” ashpër ndaj deputetëve: U çmendshit, nuk i duheni askujt

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë, makabër, është regjistruar në Fier, ku një 38-vjeçar ka rrëmbyer fëmijën e fqinjit mesditën e sotme, e ka vrarë dhe e ka groposur në oborrin e shtëpisë e tij.

Ish-ministri Ylli Manjani, i revoltuar ka kërkuar që të hapen sa më shumë spitale psiqiatrike se janë çmendurit rrugëve.

Reagimi i plotë:

Hapni çmendina, o të çmendur qeveritarë!

Hapni spitale psiqiatrike, përgatisni mjekë psikiatër e ri paguani mirë se janë çmendurit rrugëve, o të çmendur pushtetarë!

Mblidhini more të çmendurit se masakruan fëmijët, o të çmendurit e të çmendurve! Janë kudo nëpër Shqipëri. Jo vetëm në Fier.LEXO EDHE:  PD nuk ndalet/ Dorëzon në SPAK padinë e tretë ndaj qeverisë për inceneratorët

LEXO EDHE:  Krimet zgjedhore/ Ambasada e SHBA-së, leksione SPAK-ut

Nuk ka asnjë kuptim ti zini me policë kur ata dhunojnë e vrasin. Është shumë vonë, o të vonuar nga mendtë!

Ngrijini ato kartona për aq para sa duhen për të izoluar të çmendurit në çmendina, o të çmendur deputetë! Boll bëni sikur ziheni, o të çmendur që nuk trajtoni dot të çmendurit!

U çmendshi e marrshi malet më mirë se nuk i duheni askujt! Nuk e ruani këtë shoqëri nga të çmendurit, le pastaj nga kriminelët!

Bah çfarë çmendurie!

Çfarë trishtimi!/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“U gjet i groposur në cepin e shtëpisë”/ Zbardhet dëshmia e monstrës së Fierit, si e vrau 8-vjeçarin

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Është zbardhur dëshmia e Klodian Çalamënit që tani është pas hekurave, për vrasjen dhe rrëmbimin e djali të fqinjit të tij, 8-vjeç.

Pas këqyrjes së disa kamerave të sigurisë në lagje, u pa nga prindërit se 8-vjeçari kishte hyrë në banesën e 38-vjeçarit Klodian Çalamanit, me biçikletë.

Pasi polica ka zbarkuar në banesën e 38-vjeçarit, ky i fundit ka shfaqur shenja nervozizmi, ndërsa pasi u mor në pyetje në polici, ai ka pranuar autorësinë.

LEXO EDHE:  CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

LEXO EDHE:  Olsian Çela leksion KLP-së/ Thelbësore ruajtja e pavarësisë“E mora në shtëpi. E vrava dhe e groposa me baltë në oborr”. Ky ka qenë rrëfimi makabër i autorit të dyshuar. Po ashtu mesohet se autori ka qene ne gjendje te dehur.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja, si dhe motivimet.

LEXO TE PLOTE