Connect with Us

Skandali i “Pandora Papers”/ Klodiana Lala nxjerr emrin e parë, i afërt me një politikan shqiptar

Aktualitet

Skandali i “Pandora Papers”/ Klodiana Lala nxjerr emrin e parë, i afërt me një politikan shqiptar

Publikuar

-

Gazetarja Klodiana Lala ka folur për skandalin e “Pandora Papers”, ku u shpreh se pastrimi i parave mbetet një nga çështjet më problematike në vendin tonë.

Lala tha se për “Papers Pandora”, ka informacione të pakta, ndërsa bëri me dije se aktualisht është i përfshirë një person i afërt me një politikan shqiptar, emri i të cilit është Vasil Kallupi.

Pastrimi i parave është një nga shqetësimet kryesore. Për ‘Papers Pandora’ ka informacione shumë të pakta. Bëhet fjalë për një person të afërt  me një politikan shqiptar. Di të them se personazhi Vasil Kallupi, është i njohur si një nga njerëzit shumë pranë të ish-kryeministrit Fatos Nano, por nuk e lidh personalisht me zotin Nano. SPAK ka deklaruar që do ta ketë në konsideratë këtë çështje”, tha më tej Lala në “Real Story”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Foto- Nikoll Lesi i bën make up Salianjit/ I buzëqesh kamerës me furçë në dorë

Publikuar

-

Nga

Situata politike në vend ka qenë në fokus të diskutimeve në studiot televizive, ku personazhe politik dhe analistë apo gazetarë kanë qenë të ftuar në çdo panel.

Mbrëmjen e sotme në emisionin Open po diskutohet tema “Basha dhe Kuvendi i Berishës”, ku mes të ftuarve ka qenë botuesi i Koha Jonë Nikoll Lesi dhe deputeti Ervin Salianji.

Lesi është kapur mat duke ushtruar një profesion të ri; atë të Make-up Artist!

LEXO EDHE:  Skandali/ Sorosi sabotoi ngritjen e KLP për zgjedhjen e kryeprokurorit

LEXO EDHE:  Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër LleshajtNë foto, shihet momenti kur Lesi ka marrë në dorë furçat e grimit dhe po ia bën vetë makiazhin demokratit, i cili duket se i beson pasi e ka lënë veten të lirë në duart e “MUA-s”.

Fotot tregojnë Lesin që i buzëqesh kameras, ndërsa nga ana tjetër Salianji nuk e prish terezinë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

85,5% e shqiptarëve mendojnë se politikanët mbrojnë interesat e të pasurve dhe të fuqishmëve

Publikuar

-

Nga

Thuajse 9 në 10 qytetarë besojnë se politikanët nuk mbrojnë interesat e tyre, por mbështesin personat e pasur dhe të fuqishëm.

Ky mendim mbisundon pavarësisht preferencës së votuesve. Dallimet midis votuesve të Partisë Socialiste, asaj Demokratike dhe personave që nuk kanë votuar është i vogël.

Shqiptarët besojnë në mënyrë dërrmuese, (8 në 10 qytetarë) besojnë se të gjithë politikanët korruptohen kur janë në pushtet. Edhe ky opinion sundon pavarësisht preferencave partiake të votuesve.

LEXO EDHE:  Skandali përsëritet në Korçë/ Ish-deputetja braktis Bashën

LEXO EDHE:  Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër LleshajtNë Shqipëri duken se qytetarët kanë më shumë besim tek ndershmëria e tyre, sesa e politikanëve. Kur pyeten nëse ata vetë do të korruptoheshin po të kishin pushtet, 7 në 10 shqiptarë thonë se nuk do të korruptoheshin.

Rezultatet janë të një vrojtimi për Euronews Albania, realizuar nga MRB dhe Data Centrum, në shkallë vendi në periudhën 20-29 tetor 2021./euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

Një grua në vend të Metës?/ Kush do e zëvendësojë presidentin

Publikuar

-

Nga

“Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta”. Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama në një intervistë për Repolitix me gazetarin Denis Minga në Report Tv.

Më tej, Rama tha se është i gatshëm sërish ta diskutojë me opozitën për presidentin e ri por cilido qoftë emri i propozuar, kryeministri është i bindur se punën do ta bëjë më mirë se Ilir Meta.Çdo grua që arsyeton dhe flet shqipen mirë, e bën punën më mirë se Ilir Meta. Kjo nuk diskutohet. Por ccdo gjë do e shtrojmë për diskutim me opozitën por edhe me shqiptarët. Shumë shpejt ne do të hyjmë në një proces të ri dhe do të pyesim shqiptarët”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Rama nuk flet me ministrat e tij/ Ja me cilin

LEXO EDHE:  KLSH, kamzhiku korruptiv i Bujar Leskajt

Ndërkohë që pritet të shihet se kush do tW jetë emri që do të marrë bekimin e mazhorancës për të zëvendësuar Ilir Metën në postin e Presidentit të Republikës./CNA.al

LEXO TE PLOTE