“Ti je nëna ime”/ Nusja emocionon vjehrrën tek “Ka një mesazh për ty”

3 Tetor 2021, 12:00, Lifestyle CNA
“Ti je nëna ime”/ Nusja emocionon vjehrrën tek “Ka

Një histori emocionuese ka qenë sot në qendër të rubrikës ?Ka një mesazh për ty? në emisionin ?E diela shqiptare?.

Një vajzë e re e cila nuk ka pasur mundësi të thotë emrin nënë për shkak se nëna e saj biologjike ka ndrruar jetë ka treguar historinë e saj.

Ajo ka ftuar vjerrën të cilës nuk mund ta thërriste si fillim me emrin ?nënë?.

Arsyeja e ftesës ishte për ta falenderuar për çdo gjë që ajo kishte sakrifikuar për të dhe për t?i kërkuar që ajo të shkonte më të në Gjemani ku edhe vajza jetonte.

Mesazhi u mbyll me një përqafim shumë të ngrohtë mes tyre./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga