Connect with Us

Dalin fotot/ Kush është 26-vjeçari nga Dibra që theri me thikë të dashurën dhe u hodh nga pallati

Kronika

Dalin fotot/ Kush është 26-vjeçari nga Dibra që theri me thikë të dashurën dhe u hodh nga pallati

Publikuar

-

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e rëndë që u raportua mbrëmjen e sotme në rrugën “Pjetër Budi” në Tiranë, e cila ka përfunduar me dy vikima.

Viktimat  janë Jaësackie Jaboah 31-vjeç nga Gana dhe Kliton Pira 26-vjeç nga Dibra.

Fillimisht në banesën e marrë me qira për një ditë nga ganezja Jaësackie Jaboah mësohet se janë dëgjuar të bërtitura, sherr dhe konflikt.

Më pas 31-vjeçarja kishte dalë për të kërkuar ndihmë pasi kishte disa plagë në trup të shkaktuara me thikë, por në shkallët e fundit ka pasur gjendje pavetëdije.

Disa minuta më vonë u dëgjua rënia e 31-vjeçarit Kliton Pira nga kati i 8-të që për pasojë ndërroi dhe jetë.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen/ AMA bën sqarimin e rëndësishëm

Tiranë/ Informacion paraprak

Rreth orës 18:00, në bulevardin “Gjergj Fishta” në një banesë me qira ditore, gjatë një konfliktit të çastit, shtetasi me iniciale K. P., 26 vjeç, dyshohet se ka goditur me thikë një shtetase të huaj me iniciale J. J, 31 vjeçe, dhe më pas është hedhur nga lartësia dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

31-vjeçarja u dërgua menjeherë në spital, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme/ Arrestohet në Korçë 39 vjeçari

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijon operacioni “Perimetri”. Policia ka vënë në pranga shtetasin F.M, 39 vjeç, në Korçë pasi po transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme.

Shtetasi nuk i është bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar dhe është larguar me shpejtësi. Ata janë vënë në ndjekje të mjetit dhe bënë të mundur ndalimin e tij në fshatin Kurilë, Devoll dhe neutralizimin e shtetasit F.  M., i cili po transportonte 6 emigrantë të paligjshëm, që kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe Policinë Rrugore, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim dhe

“Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, të shtetasit F. M., 39 vjeç, banues në Korçë (me precedent të mëparshëm penal, për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve) pasi pranë kryqëzimit të fshatit Kapshticë, Devoll, ky shtetas është konstatuar duke lëvizur me mjetin tip “Opel” dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të policisë rrugore për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi. Ata janë vënë në ndjekje të mjetit dhe bënë të mundur ndalimin e tij në fshatin Kurilë, Devoll dhe neutralizimin e shtetasit F.  M., i cili po transportonte 6 emigrantë të paligjshëm, që kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U ekzekutua me breshëri plumbash/ Mihasi kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vijojnë të dalin detaje të reja nga vrasja e Erigers Mihasit dhe Armando Dumanit në Astrit, mbrëmjen e kaluar.

Sipas Abc news, Erigers Mihasi kishte pak ditë që kishte ardhur nga Gjermania.

Dyshohet se autorët kanë qenë në dijeni të këtij fakti.30 minuta para ngjarjes së rëndë, një patrullë e Policisë së Tiranës ka ndaluar ‘Audi’-n ku ndodheshin Mihasi dhe Dumani, pranë sheshit Nënë Tereza.

LEXO EDHE:  E vrau shoku me armë/ Kush është miku i VIP-ave, pjesë e “bandës së 5 majit”

LEXO EDHE:  Vrasja e pesëfishtë në Gjilan/ Zbardhen detajet tronditëse

Pas kontrollit rutinor nga uniformat, ata janë të lënë të lirë.

Më pas, Mihasi dhe Dumani kanë vijuar rrugën drejt Astirit, ku edhe në vendin e quajtur si ‘Dy rrathët’ iu bë prita me breshëri plumbash, duke i lënë të vdekur në vend./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Shkundet” Policia e Shtetit/ Zbulohen lëvizjet e reja

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Që pas emërimit të Gledis Nanos në krye të Policisë së Shtetit, vijojnë ndryshimet në nivel drejtuesish.

Së fundi mësohet se është ndryshuar edhe shefi i qarkullimit rrugor Tiranë.

Mësohet se Erion Ahmeti nga shef i qarkullimit rrugor Tiranë emërohet në sektorin e sigurisë rrugore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit.

Në vend të tij në krye të Komisariatit të Policisë Rrugore rikthehet Besmir Qibini, i cili e ka mbajtur këtë post më herët në vitet 2014-2015.

Kujtojme ketu se me 18 tetor, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano bëri ndryshime të drejtuesve të strukturave vendore dhe qendrore të Policisë së Shtetit. Ndryshimet kanë ndodhur thuajse në çdo qark, përveç Beratit. Këto lëvizje do i paraprijnë ndryshimeve të tjera që do të bëhen në drejtuesit e tjerë të Policisë, në nivel vendor./CNA.al

Gledis Nano vijon “furtunën” në Polici/ Zbulohen lëvizjet e tjera

LEXO EDHE:  Video- Policia me “dorë të hekurt”/ Në tre orë u heq patentat 10 shoferëveVijon “furtuna” në Policinë e Shtetit/ Zbardhen lëvizjet e reja

Lëvizjet në Polici/ Gledis Nano firmos ndryshimet e radhës

Ndryshimet në Polici/ Emërohet shefi i ri Komisariatit, Korçë

LEXO TE PLOTE