Connect with Us

Mosha është thjesht një numër/ 5 sekretet e bukurisë së “përjetshme” nga Monica Bellucci

Showbizz

Mosha është thjesht një numër/ 5 sekretet e bukurisë së “përjetshme” nga Monica Bellucci

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Monica Bellucci është cilësuar si një nga gratë më të bukura në botë. Një ditë më parë, Bellucci mbushi plot 57 vjeç, por mosha për të është thjesht një numër pasi aktorja  duket më elegante dhe seksi se kurrë.

Aktorja ka treguar shpesh në daljet e saj publike se kujdeset shumë për pamjen e jashtme dhe ka ndarë 5 sekretet e bukurisë, që mund t’i lexoni më poshtë:

Pastrim

Pavarësisht nëse pikturon shumë ose aspak gjatë ditës së saj, Monica gjithmonë sigurohet që të bëjë heqjen e make up-it dhe të pastrojë fytyrën para se të shkojë në shtrat. Ajo bën të njëjtën gjë çdo mëngjes. Me këtë lëvizje ajo heq grimin dhe papastërtitë, duke lejuar që lëkura e saj të marrë frymë.

Hidratimi

Hapi i nevojshëm pas pastrimit? Sigurisht, hidratimi, si në rutinën e bukurisë në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje. Përveç kremit hidratues të ditës, ajo nuk mungon të aplikojë në fytyrë kremin e natës, i cili hidraton dhe “riparon” çdo dëmtim të lëkurës së saj nga sulmet e jashtme, duke kontribuar në procesin e rinovimit të qelizave. Në të njëjtën kohë, ajo sigurohet që të pijë shumë ujë gjatë gjithë ditës.

LEXO EDHE:  Format e saj shpërthyese do t’iu lënë pa mend/ Fotot më përvëluese të Katya Elise Henry

Ajo nuk e harron lëkurën në trupin e saj

Ashtu si me hidratuesin e fytyrës, kështu që çdo ditë ajo kujdeset të hidratojë trupin e saj duke aplikuar një locion trupi.

Kujdes i veçantë për buzët e saj

“Me ndihmën e tyre ju flisni, hani dhe puthni.” Në një frazë koncize, Monica shpjegon arsyet më themelore pse ajo përqendrohet në kujdesin e buzëve të saj. Dhe këtu, hidratimi është çelësi. Kështu që ajo sigurohet që të lagë vazhdimisht buzët për të shmangur dehidratimin dhe për të ruajtur pamjen e tyre rinore./ CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

I revoltuar dhe me ton të lartë/ Hyseni: Alvisa më ka tradhëtuar në mes të natës me tjetrin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vazhdon ‘tenenovela’ e Alvisës dhe Hysenit. Në një moment ai ka treguar se ka zbuluar që ndërkohë kur Alvisa ishte bashkuar me të, ajo ka kaluar natën në shtëpinë e Bashkimit.

Ai e ka zbuluar kur nisi të dyshonte rreth saj dhe një person i panjohur i kishte dërguar mesazh ku i tregonte se Alvisa ka qënë me Bashkimin në një shtëpi dhe ai e kishte vërtetuar.

Në një moment Bashkimi ka shpërthyer keq ndaj saj dhe me ton shumë të lartë është shprehur:

LEXO EDHE:  Mylene Lacroix, bjondina që do t’iu marrë zemrën me fotot seksi

LEXO EDHE:  FOTOT-Kylie Jenner kthehet në bjonde/ Por sytë e fansave mbetën në një vend tjetër

Unë jam tradhëtuar në mënyrën më të keqe të mundshme. E kam dashur Alvisën. Kam bërë gjithçka për atë. I kam kërkuar të fejoheshin bashkë jepja edhe jetën për të por ajo më tradhëtoi. E them me zë të lartë më ka tradhëtuar me tjetrin në mes të natës. Shpresoj shumë që të mos i ndodhë dikujt tjetër kjo që më ka ndodhur mua./CNA.al 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Arjani-Alvisës: Dëgjo këtu me pipiruckë, qënke një mashtruese

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Emisioni i sotëm i “Përputhen Prime” ka qënë i mbushur me shumë situat shumë tensionuese midis dy protagonistëve, Alvisa dhe Hyseni.

Një javë më parë Alvisa ka deklaruar se ka marrë disa kërcënime dhe ka vendosur që të largohet. Sipas saj këto kërcënime kanë erdhur nga ish i dashuri i saj.

Për të sqaruar të gjitha këto ka marrë pjesë Hyseni me një lidhje Skype. Gjatë bisedës Hyseni ka zbuluar një skandal të madh. Ai ka treguar se ajo dhe Hyseni ka qenë të lidhur edhe gjatë pjesëmarrjes së saj në emision. Se ata u ribashkan dhe ajo po vazhdonte një lojë brenda “Përputhen”.

Në të njëjtën kohë ai ka thënë se duhet t’i kërkojë Arjanit falje sepse e ka akuzuar pa të drejtë sepse ajo ka bërë lojë jo Arjani.

LEXO EDHE:  Fotot nudo që “thyen” rrjetin/ Supermodelja britanike që çmendi meshkujt me format e saj

LEXO EDHE:  FOTOT-Kylie Jenner kthehet në bjonde/ Por sytë e fansave mbetën në një vend tjetërPas kësaj ka reaguar Arjani i cili shpërtheu keq ndaj Alvisës

Arjani: Moj pipiruckë. Ti Alvisa paske qënë një gënjeshtare. Je shembulli më emblimatik i mashtrimeve. Nuk e meriton të ulesh atje.

Alvisa: Ehe Arjan vazhdo ti vazhdo.

Arjani: Alvisa me pafytyrësi më ka akuzuar që kam gënjyer se kam bërë planë me Bushin por ti ke bërë lojë. Me ke vënë në pozitën më të vështirë në jetë. E pacipë. Ti nuk ke as lot, as ndjeshmëri. Edhe atë e ke të shtirur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Vijon skandali në “Përputhen”/ Hyseni bën publike incizimet e Alvisës: Unë kam shkuar për lojë atje

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vazhdon skandali i Alvisës dhe Hysenit.

Ka qënë Alvisa ajo që ka treguar se po shantazhohet nga disa video. Përgjegjës ka bërë Hysenin.

Ky i fundit ka qënë pjesë e emisionit mbëmjen sot në një lidhje Skype.

Hyseni ka treguar se në fakt Alvisa u ribashkua me atë dhe e gjithë pjesa e saj brenda emisionit ka qënë lojë. Madje ai ka treguar publikisht një pjesë të incizuar nga Alvisa e cila shprehet: “Unë kam shkuar atje për lojë jo për budallëqe”.

Pas kësaj ka reaguar edhe Alvisa e cila i është drejtaur:

LEXO EDHE:  WOW/ Modelja e parë me ngjyrë, 30 fotot e Naomi Campbell që mund të “çmendin” këdo

LEXO EDHE:  Bukuroshet shqiptare që çmendën meshkujt në Instagram/ Fotot që do t’iu bëjnë për “ujë të ftohtë”Ti je mosta e mashtrimeve o Bushi. Unë nuk arrij të kuptoj, edhe nëse kam folur me mirëbesim ti ske fytyrë që i publikon. Unë me ty kam folur para se të hyja nw program”./CNA.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE