Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 1 tetor 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 1 tetor 2021

Publikuar

-

cna horoskopi

Dashi

Edhe nëse nuk jeni fizikisht në punë, mendjen e keni atje. Një pushim mendor do të jetë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Merruni me një aktivitet fizik. Përdoreni këtë periudhë aktive për të lënë jashtë çdo stres.

Demi

Disa libra që ju duken tërheqës po ndryshojnë jetën tuaj në mënyra delikate. Ato mund të përfshijnë stile të reja jetese ose mistere të lashta, që dalin në dritë ose zbulime të reja shkencore. Ajo që po mësoni mund të bëhet pjesë e qenies tuaj.

Binjakët

Zakonisht ju besoni instinktet tuaja për paratë, por sot nuk duhet të besoni edhe aq shumë. Mund të dalin ide jokonvencionale për rritjen e të ardhurave tuaja. Ndihmoni veten duke u konsultuar me profesionistë, të cilët e dinë se çfarë po ndodh.

Gaforrja

Një mik apo grup miqsh mund të ndryshojnë jo vetëm personalitetin, por edhe jetën tuaj. Ndryshimet mund të ndodhin në një nivel shumë të thellë, kështu që ju mund të mos jeni në dijeni të tyre. Mund të habiteni, por mos u mërzitni. Ky ndryshim do të rezultojë pozitiv.

Luani

A keni menduar për ndryshimin e punës ose nisjen e një profesioni të ri? Nëse po, tani është koha për të hedhur themelet. Nëse nuk e keni marrë parasysh, një mundësi e re mund t’ju befasojë. Mos hezitoni për shkak të pasigurisë. Nëse ju pëlqen ajo që po ndodh, mos hiqni dorë.

Virgjëresha

Një transformim rrënjësor i rutinës suaj të përditshme është padyshim duke ndodhur. Edhe për dikë aventurier si ju, ky ndryshim i veçantë mund të duket skandaloz. Mos u shqetëso për këtë. Ndiqni zemrën! Mundësi të tilla shpesh lindin vetëm një herë në jetë!

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Hënë, 28 Qershor 2021

Peshorja

Vlerat tuaja mund të vendosen nën sulm. Ndoshta dikush i lidhur me punën tuaj po bën gjëra që duken joetike. Cilado qoftë situata, trajtimi i saj mund të jetë shumë i vështirë. Ju madje mund të konsideroni largimin nga fusha juaj. Çfarëdo që të vendosni, do të dëshironi të jeni të sigurt se është e drejtë për ju.

Akrepi

Shpresoni të gjeni shpëtim nga çështjet e vështira me të cilat jeni marrë. Fatkeqësisht, niveli i intensitetit vazhdon, vetëm njerëzit dhe mjedisi ndryshojnë pak. Mundohuni të ruani sensin tuaj të humorit.

Shigjetari

Ju nuk jeni duke kaluar shumë kohë me miqtë dhe familjen tuaj. Kjo është kryesisht për faktin se truri juaj është ende i ngarkuar nga java e punës. Angazhohuni në një lloj aktiviteti që ju ndihmon të pastroni mendjen dhe të filloni nga e para.

Bricjapi

Merrni një leksion gjatë javës së punës dhe zbatojeni atë në jetën e përditshme. Dikush në jetën tuaj personale mund të përdorë pak disiplinë ose këshilla të thjeshta dhe praktike. Biseda rrjedh lehtë, duke u dhënë mundësi diskutimeve produktive të kësaj natyre.

Ujori

Mënyra më e mirë për të shëruar veten nga java e kaluar është të flisni me të tjerët. Ndarja e përvojave, bisedave dhe marrëdhënieve tuaja me njerëzit e tjerë do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Do të lehtësojë barrën tuaj dhe do ta bëjë javën tjetër shumë më të qetë.

Peshqit

Mendja po gumëzhin nga bisedat e një dite më parë. Bëni çmos që këto mendime të largohen dhe mos lejoni që ato të dominojnë vetëdijen tuaj sot. Në aspektin sentimental ndiheni e plotësuar, por keni nevojë për më shumë aksion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Preferojnë lidhjet e shkurtra/ Tre shenjat e horoskopit që duan të qëndrojnë beqarë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gaforrja

Njerëzit që i përkasin kësaj shenja duan të rrinë beqar, pasi nuk mund iu pëlqejnë kompromiset dhe angazhimet.

Ata përfundojnë duke humbur plotësisht veten nëse janë në një lidhje ndaj më së shumti preferojnë aventurat.

ShigjetariJu nuk jeni të detyruar në asnjë moment që të ecni me tufën. Njerëzit e kësaj shenje janë mësuar të ecin përpara edhevetëm, pa patur nevojën e një njeriu krah tyre.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 9 Gusht 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi 24 Maj 2016

Shigjetari i sheh romancat si ta panevojshme dhe që në të vërtetë çrregullojnë tërësisht rutinën e tyre dhe qëllimet.

Ujori

Njerëzit e kësaj shenje preferojnë më shumë lidhjet afatshkurt dhe pa compromise. Ata janë të uritur për liri dhe një lidhje ju duket sikur i lidh me zinxhirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 4 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Udhëtimet e këndshme dhe takimet shoqërore do t’ju mbajnë të relaksuar dhe të lumtur. Një fqinj mund t’ju kërkojë hua sot. Ju këshillojmë të kontrolloni besueshmërinë e tyre përpara se t’ua jepni. Bëni gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur, por përpiquni të qëndroni jashtë çështjeve që nuk ju takojnë. Jeta juaj e dashurisë do t’ju sjellë diçka vërtet të mrekullueshme sot.

Demi

Sot mund të keni nevojë të diskutoni rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarë të tjerë të familjes. Këshillat e tyre do të jenë të dobishme për të përmirësuar situatën tuaj financiare. Sjellja në mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë vetëm në debate dhe pakënaqësi.

Binjakët

Do të dukeni mjaft tërheqës gjatë ditës së sotme. Mund të ketë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë, por tregohuni të duruar. Dikush mund ta shtyjë bashkëshortin/bashkëshortin tuaj të grindet me ju. Përgjithësisht do të jetë një nga ato ditët kur gjërat nuk do të ecin sipas dëshirës suaj.

Gaforrja

Angazhimi me fëmijët tuaj do t’ju falë kënaqësi pa fund sot. Romanca do të jetë emocionuese, ndaj kontaktoni personin që doni dhe bëjeni sa më të bukur ditën. Mos u shqetësoni për fjalët e atyre që nuk janë të rëndësishëm në jetën tuaj.

Luani

Dita e duhur për të filluar një program të ri për përmirësimin e shëndetit. Miqtë tuaj mund t’ju zhgënjejnë në një moment kur keni më shumë nevojë për ta. Mund të keni një darkë romantike me të dashurin tuaj në mbrëmje.

Virgjëresha

Sot është ditë kur pushimi është i rëndësishëm, pasi kohët e fundit jeni përballur me shumë presione. Argëtimi do t’ju ndihmojnë të relaksoheni. Mund të jeni të ndjeshëm ndaj vërejtjeve të bëra nga i dashuri/e dashura juaj sot. Kontrolloni emocionet dhe shmangni çdo gjë që çon në një situatë të pakëndshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Premte, 25 Qershor 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2021Peshorja

Hiqni dorë nga çdo qëndrim kokëfortë. Do të jeni më të lumtur për këtë, pasi këto mendime thjesht po ju pengojnë. Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të krijoni disa kujtime të mrekullueshme në jetën tuaj martesore sot.

Akrepi

Sot mund t’ju pushtojë një ndjenjë pasigurie. Ekziston mundësia që të grindeni me bashkëshortin/bashkëshorten për një çështje parash. Dikush me të cilin jetoni mund të jetë i mërzitur me sjelljen tuaj të rastësishme dhe të paparashikueshme.

Shigjetari

Sot është koha e përsosur për të vënë në provë idetë e reja. Do të kaloni momente mjaft romantike me partnerin/partneren dhe ai/ajo mund t’ju thotë diçka të cilën nuk e prisnit aspak sot. Sa i përket aspektit profesional, parashikohet një ditë e mbarë.

Bricjapi

Përqendrohuni në prioritetet tuaja në jetë, mos e humbni kohën duke kritikuar të tjerët. Sot biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin personat që kërkojnë ndihmë financiare. Dashuria, shoqëria dhe lidhja do të jenë në rritje.

Ujori

Duhet të jeni të durueshëm me fëmijët, ose me ata që janë më pak me përvojë se ju. Të vepruarit sipas pasioneve tuaja romantike mund të mos jetë e përshtatshme sot. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të duket se është shumë i/e zënë për t’u kushtuar vëmendje nevojave tuaja.

Peshqit

Do të ndiheni më nervozë se zakonisht gjatë ditës së sotme. Shëndeti i një anëtareje femër të familjes mund t’ju shkaktojë shqetësime. Pjesëmarrja në një aktivitet të mirëqenies sociale do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë me veten.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna, dashuria dhe paratë/ Zbuloni të pathënat e këtij Nëntori

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskopi

Horoskopi, sipas Meri Gjinit

Dashi

Ata që janë strategë të mirë dhe nuk funksionojnë në mënyrë impulsive do të dalin të fituar. Nuk duhet të harrojnë se është i rëndësishëm tre vjeçari që kanë përpara pasi do të përcaktojë ecurinë e tyre për shumë gjatë. Duhet të marrin lapsin në dorë dhe të jenë organizatorë të mirë për idetë e zhvillimit profesional, për të zgjeruar bazën ekonomike. Avash avash, do të ndihen pak më mirë, optimistë dhe të sigurt. Kanë paqe dhe një gjendje të qetë, të sigurt brenda ambienteve të shtëpisë, e cila nuk ka qenë në pikën më të fortë nga fundi i Gushtit.

Demi

Ka zhvillime të forta në dy drejtimet si personale dhe emocionale. Në pjesën e dytë, Venusi do t’i ndihmojë të marrin buzëqeshjen maksimale. Sa i përket zhvillimeve profesionale, do të duhet të kontrollojnë tonacionin sepse kanë tendencë për të menduar se bashkëpunëtorët kanë plane pas kurrizit. Kjo shkakton një situatë të tensionuar në raport me njerëzit që punojnë. Kur të vijë Hëna e plotë do tëe qartësohen totalisht se çfarë po ndodh. Ata që merren me tregti, kanë një muaj të mirë dhe do të zgjasë deri me 15 Dhjetor.

Binjakët

Ky vit ka qenë më i mirë se vitet e mëparshme. Janë mësuar t’i kenë gjërat e qarta dhe të shohin se çfarë po ndodh përreth. Mund të kenë pak ankth në punë, në shtëpi dhe duhet të tregohen të kujdesshëm me shëndetin por vetëm në ditët e para, nfa data 28 Tetor deri në 10 Nëntor. Bëni një organizim të mirë të çështjeve në shtëpi. Te puna,merreni pak shtruar sepse mund të veproni në mënyrë të nxituar dhe mund të dilni jo fort mirë. Kontaktet dhe bashkëveprimet do të jenë në pikën maksimale nga data 19 deri në vazhdimësi. Disa do të kenë kontakte të rëndësishme sidomos ata që kanë lindur në dhjetëditëshin e tretë.

Gaforrja

Do të jenë më mirë me fizikun e tyre, do të jenë larg çdo rreziku. Në pjesën e familjes, edhe pse kanë pasur luhatje, në nëntor do të stabilizohen. Duket sikur e gjejnë mbështetjen nga miqtë, si në strategji apo në mënyrën se si do të zhvillohen profesionalisht. Do të jenë të rrethuar naga ata që do të japin idenë apo zhvillimin konkret. Do të jetë një periudhë e mirë për Gaforren.

Luani

Duhet të shfrytëzojnë sharmin, bukurinë, pjesën e të ndjerit i drejtpërdrejtë për çështje të profesionit dhe vetëbesimit që nuk i mungon. Në pjesën e punës, lëvizjet në ditët e para do t’i kenë të ngurtësuara por kur shkëputen nga hyrja e vështirë e Diellit, zhvillimet e punës do të jenë të rëndësishme. Ata që kanë anulime, pengesa, ide të dyta, që kanë ngelur peng, do të kenë zhvillime këtë muaj dhe ecuria do të përshpejtohet në fund të Dhjetorit. Duhet të kenë kujdes në raportin në çift dhe të jenë partneri më i ngrohtë i mundshëm.

Virgjëresha

Strategjitë iu shkojnë, organizimi iu shkon, detajistë janë. Duan të tregojnë prezencë por maturia dhe pjesën e organizimit dhe ndërtimit të strategjisë dinë ta bëjnë shumë mirë. Është një muaj që do t’i zhvillojë shumë në strategjitë e zhvillimit drejt datës 29 Dhjetor. Me ardhjen e planetit të fatit, strategjia duhet të jetë e ndërtuar dhe ky moment është 31 Tetori- 15 Dhjetori. Kjo është periudha më e mirë e tyre për të bërë degëzimet. Vensui zgjeron bazën e prodhimit të tyre dhe se si do të ndihen me ekonominë e tyre. Venusi shkon shumë dhe për qartësim, kanë ngurteësim në momentet e pars, por janë të qartë se çfarë kërkojnë dhe emocionalisht. Me fizikun, janë më mirë por nuk do të mungojnë dhe shqetësimet nga njerëzit që kanë rreth e qark.Peshorja

Me largimin e Marsit, të lindurit e kësaj shenje do të jenë më të lehtësuar. Lehtësirat vijnë më në brendësi të muajit se në pjesën e parë. Idetë që kishin me punën, që kanë folur apo prekur ide për zhvillimet e tyre deri për vitin e ri, do t’i kenë mundësitë nga data 6-7 dhe në vazhdimësi. Mund të marrin mjë formë me te konkretizuar dhe pse fillimet i presin kur hëna të jetë e plotë te Demat. Kujdes me jeten personale.

LEXO EDHE:  Të veçanta në llojin e vet/ Zbuloni mënyrën se si dashurohet secila shenjë e horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi 24 Maj 2016

Akrepi

Muaji i tyre është me një hyrje të rëndësishme. Kanë shumë ndërhyrje planetare për t’i ndihmuar në drejtimin që ata udhëheqin. E para është komunikimi, duhet të zbusin komunikimin. Do të bëjnë një organizim të mirë me punën dhe bashkëpunëtorët. Kjo duhet të vijë nëpërmjet paqes, jo situatave të tensionuara dhe momentale. Duhet të nxjerrin natyrën e tyre më të mirë. Kanë një çështje pune të rëndësishme që do të qartësohet dhe do të jetë e prekshme në datën 19. Shumë pak kujdes për çështjet e fizikut në familje.

Shigjetari

Një muaj i thjeshtë, është periudha që do të marrin vesh se si ndihen në raportet personale, në çift. Me Venusin në Bricjap lind nevoja e zgjerimit ekonomik, e të ndjerit mirë me gjërat që kanë. E sigurt janë udhëtimet, shkolla, studimet dhe pjesa akademike. Ata që merren me çështje kërkimore në përgjithësi kanë një periudhë të mirë deri me 29. Ky muaj fsheh takime të papritura me njerëz të rëndësishëm në zhvillimet ekonomike dhe profesionale. Këto kontakte, dhe biseda që do të bëhen, do të jenë produktive drejtpërdrejt me kalimin e marsit te ata në mesin e dhjetorit. Familja do të vazhdojë të jetë prioritet.

Bricjapi

Te Bricjapi është Plutoni dhe Venusi, hyrje që do të kenë ndikim. Do të shënojë periudhën më të mirë në zhvillimin e vetvetes, i kanë më të qarta gjërat praktike. Luftërat që kanë bërë që nga 2017-a, kanë arritur t’i vendosin në vijë të drejtë. Ky muaj do t’ju japë mundësinë që gjërat që i kanë mbajtur të jenë të qeta dhe pa ngarkesa. Duket sikur iu shkon shumë për shtat zgjerimi por pa zëra të fortë. Do të jenë mirë por pa u shprehur entuziast. Do të futen ne pikëpyetje të mëdha sa i përket Venusit. Nëse janë në kërkim dhe janë beqarë, duhet t’i mbajnë sytë hapur.

Ujori

Të lindurit e 10 ditëshit të tretë do të jenë shumë afër prekjes së ëndrrës së tyre. Një pjesë e mirë që kanë lindur me planetin e fatit mund të kenë dhe bingon e jetës. Planeti i fatit bën që të marrin maksimumin. Kush ka nisur gjënë që është e vërtetë për ta do ta mbajë dhe do të përshpejtohet ndërtimi. Kush nuk ka nisur gjënë e duhur, duket sikur do të ketë një mbyllje. Duhet të pastrojnë hapësirën dhe vizionin për atë që duan të ndërtojnë. Shumë pak kujdes deri në datën 5 me pjesët e fizikut të vet. Do të kenë mbyllje të mira për çfarëdo problematike që mund të kenë mbartur që nga data 24 Mars.

Peshqit

Peshqit nuk heqin dorë. Kështu do të tregohen këtë muaj. Vetëbesimi është në pikën më të lartë. Universi do t’i bëjë të besojnë se munden sepse kanë intuitë dhe perceptim emocional të lartë. Ky Mars te Akrepi dhe kjo hënë e re, tregon se e lexojnë mirë energjinë përreth tyre dhe bëjnë që të ndihen të sigurt. Në profesion, do të ketë lodhje e cila do të zgjerohet. Ankthi do të jetë pjesa nga 4-19 por nuk ka të bëjë me gjëra konkrete. Venusi shkon shumë dhe emocionalisht, në shpirt duket siguria dhe qëndrueshmëria, edhe pse jo me elokuencën e duhur, por ka siguri. Do të kenë një muaj të bukur, aktiv dhe do të përfundojë para se të nisë sepse ka ritëm shumë të shpejtë./ABC

LEXO TE PLOTE