Connect with Us

Julian Deda leksion Bashës/ “Bëhu burrë një herë të vetme”

Politikë

Julian Deda leksion Bashës/ “Bëhu burrë një herë të vetme”

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Aktori, Julian Deda, i ka kërkuar kreut të PD, lulzim Basha të bëhet burrë dhe të dalë përpara demokratëve dhe demokrateve të japë dorëheqjen.

Përmes një statusi të gjatë, Deda i drejtohet Bashës të mbajë përgjegjësitë e tij dhe të kërkojë falje për gabimet që ka bërë në drejtimin e Partsië Demokratike.

Deda e sheh këtë mënyrë si të vetmen për tu larguar nga partia pa e turpëruar më shumë veten.

Zonja dhe Zoterinj…!

Te nderuar demokratë dhe demokrate, te nderuar qytetare shqiptare. Jam sot perpara jush, me pergjegjesine e plote qe me jep pozita ime politike dhe shoqerore, per t’ju komunikuar se kjo eshte dalja ime e fundit ne cilesine e Kryetarit te Partise Demokratike te Shqiperise.

Duke pare me vemendje reagimet tuaja, zhvillimet e fundit ne PD, te cilat kane qene me dramatiket qe nga koha e themelimit te saj, kam vendosur te marr te gjitha pergjegjesite dhe te jap doreheqjen nga posti i kryetarit te PDSH.

Nepermjet kesaj deklarate, dua t’i kerkoj ndjese te thelle çdo demokrati, qe eshte lenduar, fyer apo eshte ndjere i paperfaqesuar nga veprimet apo mosveprimet e mija. Me falni per te gjitha vendimet e gabuara qe kam marre ne kurriz te PD, duke i shkaktuar asaj deme, te cilat uroj qe cilido te vije pas meje, te kete mundesi t’i riparoje ne kohe.

Po, e pranoj, PD nen drejtimin tim, duhet te bente me shume per te fituar besimin e demokrateve ne rradhe te pare, por gjithashtu per t’i ngjallur shpresen shqiptareve ne pergjithesi. Per fat te keq, une nuk ja dola dot.

Ju kerkoj ndjese te dashur demokrate, jo vetem per faktin qe nuk arrita t’ju sjell ne pushtet, por sidomos per nje seri vendimesh te marra nga une personalisht, te cilat po e çojne kete parti drejt perçarjes.

Per fat te keq, ky ishte rrugetimi im politik. Faleminderit te gjithe atyre qe me mbeshteten gjate ketyre viteve. I jam mirenjohes secilit, edhe atyre pak qe me mbeshteten personalisht edhe atyre shume te tjereve qe mbeshteten PD-ne, mbeshtetje nga e cila perfitova edhe une. Ndjej keqardhje qe nuk arrita ta shfrytezoj per mire kete fakt.

Edhe nje here te dashur demokrate, duke ju falenderuar per kontributin tuaj, ju kerkoj perulesisht ndjese per gabimet e mija. Me respekt LB.

P.s Kaq duhet te thote. Shkurt, shqip dhe sinqerisht, te behet burre te pakten nje here te vetme ne karrieren e tij politike. Si e vetmja menyre per tu larguar pa shume turp nga kjo parti”, shkruan Deda./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Paloka sulmon Grida Dumën/ Kërkon shkatërrimin e partisë për të mbajtur karrigen

Publikuar

-

Nga

Edi Paloka ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Grida Dumës gjatë mbledhjes së Kryesisë. Duma, nga aty tha se nëse ka ardhur koha që PD të shkatërrohet do të ndodhë.

Kaq ka mjaftuar që Paloka të shprehet në një deklaratë për media se ajo kërkon shkatërrimin e partisë vetëm për të mbajtur karrigen e saj.Pavarësisht se dikush vazhdon të bëjë se dyshon se janë mbledhur. Unë ofrova që të dy palët, sepse nuk mund të fshehesh kokën si struci, ne nuk mund ta bëjmë. Kemi dy palë që nuk kanë besim te njera tjetra. Janë 4200 delegatë që kërkojnë mbledhjen e kuvendit. Unë propozova që dy palët të sillnin përfaqëësues për verifikimin e firmave. Kjo nuk u pranua dhe u kalua për një kuvend tjetër pas një javë. Më shuëm se një antimiting nuk e di ccfarë emri t’i vë. Të gjitha vlerat janë vënë në dyshim sot. Sot hapur janë përbuzur delegatët për interesa të dikujt që të gucoje sot të thotë, e kam me dy nënkryetarërt që thanë edhe po u shkatërrua PD letë shkatërrohet. Pra të mbajnë këta karriget le të shkarkohet PD”, tha Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Konfliktet brenda PD/ Kadilli: Palët po luajnë për karriget e tyre

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike

Ish-anëtari i Kryesisë së PD, Fatbardh Kadilli ka komentuar situatën brenda partisë, për të cilën ka shprehur se palët po luajnë për karriget e tyre.

I ftuar në një intervistë në “Now” me Erla Mëhillin në EuroNews, Kadilli shtoi se si Berisha ashtu edhe Basha kanë mbyllur nga një cikël dhe se demokratët duan dikë që të mund të rrëzojë Ramën.

“Pas 8 vitesh kthehemi në një pikë sepse Berisha vendosi ta shkuli Lulin që na nguli. Kryetaro-kracia është problem. Nuk ikën kryetari nga partia. Pse në Kosovë humbi LDK, iku Isa Mustafa? Humbësi ikën dhe ikën vërtet. Këtu vetëm Fatos Nano iku vërtet.LEXO EDHE:  A do shkojne te zgjedhurit e PD ne takimin e Rames

LEXO EDHE:  Foto/Kush është deputeti i Bashës, miku i Veliajt

Pse në Amerikë dy mandate dhe nuk je më president? Është 4 vjet edhe ikën. Duhet që njëri të iki e tjetri të mos kthehet. Situata po çon në dy parti. Çfarë të mire ka kjo? Dy palët po luajnë për karriget e tyre. Unë nuk kam gjë as me njërin as me tjetrin. Të dy kanë mbaruar nga një cikël. 

Demokratët duan dikë që të rrëzojë Ramën dhe të ketë një kryeministër që vjen nga e djathta. Sali Berisha të shërbejë për të larguar Bashën, por jo për të kthyer veten sepse kështu kemi ikur nga shiu e kemi rënë në breshër”, deklaroi Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kriza në PD/ Fevziu: Vendi sot nuk ka opozitë, Rama po jeton ditët e tij më të fuqishme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar krizën në Partinë Demokratike. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” me Ylli Rakipin ka deklaruar se kryeministri Edi Rama ka drejtuar vendin i patrazuar si asnjëherë më parë në 8 vite, duke qenë se vëmendja është përqëndruar në situatën brenda PD.

Fevziu theksoi se në këtë situatë kemi një kryeministër që po jeton ditët e tij më të fuqishme dhe se vendi nuk ka opozitë.

Pas 25 prillit qeveria vazhdon punën e saj, se di sa ditë ka pa parë ndonjë gjë është e pamundur të futen diskutimet për qeverinë se njerëzit nuk kanë vëmendje dhe në këtë aspekt Rama po drejton pas 8 vitesh më i patrazuar se në vitin e parë që kishte fituar 1 milion vota.16 vjet Bashës si kanë mjaftuar për të njohur Berishën, ky është problemi Bashës nëse se ka njohur, edhe pse duqhet thënë se mbështetja ndaj Bashës ka ardhur drejtpërdrejtë nga Berisha dhe pse ai e mohon.

Raportet e Berishës për të mos njohur Bashën ka pak logjikë se Berisha ishte njëri i pushtetshëm, por ky është zhgënjim personal qoftë i Bashës apo i Berishës por që nuk ka asnjë vlerë, sot vlera është te situata, me mundësi për tu çarë PD në dy pjesë dhe kemi një kryeministër që jeton ditët e tij më të fuqishme. Së shpejti kemi dhe zgjedhjet për president dhe me shumë mundësi ai mund  të marrë dhe këtë institucion, dhe prandaj në këtë situatë vendi sot nuk ka opozitë”, ka thënë Fevziu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE