Connect with Us

Video-Profesori i Lulit bën “zbulimin” e madh/ Nuk do ta besoni “perlën” e Gjekmarkajt

Politikë

Video-Profesori i Lulit bën “zbulimin” e madh/ Nuk do ta besoni “perlën” e Gjekmarkajt

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Historia e Shqipërisë ka vetëm 30 vite”. Kjo është deklaruar sot nga deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj.

Ky i fundit, sot në një dalje mediatike, është shprehur se “Opozita është këtu për të mbrojtur ligjet.

Opozita përfaqëson interesin e shqiptarëve, do jemi këtu për betejë të përditshme, beteje me qeverinë, betejë me regjimin

Do të jeni të sigurtë qe Rama nuk do ta ketë të lehtë përballjen me Opozitën.

Ne do të vijojmë betejen me regjimin i cili ka dalë nga shitblerja më e paskrupullt që ka ndodhur në 30 vitet e historisë së Shqipërisë.

LEXO EDHE:  Kulluri “kryqëzon” Ramën dhe Bashën/ Turp për ata që i besojnë

Pra, profesori i Universitetit të Tiranës, i cili njëkohësisht është zv.dekan i Fakultetit të Histori-Filologjisë, sot ka zbuluar se historia e Shqipërisë ka vetëm 30 vite dhe se shekujt e tjerë nuk vlejnë.

Mesa duket, historia e Shqipërisë, për Gjekmarkajn fillon diten që Luli shkoi në Hollandë dhe sot.

Meqë Luli u bë i mirë, pasi i dhuroi një karrige deputeti Agron Gjekmarkajt, tani “Luli është edhe historia e Shqipërisë”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Mos ia vini re Lulit, i ka rënë dielli në kokë sot”/ Endira Bushati ironizon Bashën

Publikuar

-

Nga

Bushati akuza Bashës/ Nuk do t’ia dijë për ligj, statutin e fundit e ka dorëzuar më 2013

Ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati ka komentuar deklaratat e kreut të PD, Lulzim Basha, nëpërmjet të cilave  ky i fundit shprehu se ish-kryeministri Berisha është kthyer në tub oksigjeni për regjimin e Ramës.

Bushati ironizon Bashën me shprehjen se “i ka rënë dielli në kokë” , duke theksuar gjithashtu se Basha nuk e gjeti dot kurrë kohën e tij.

LEXO EDHE:  Basha: Shteti i Edi Ramës, me trafikantë dhe drogë

LEXO EDHE:  Basha kapet me kodin e etikës/ "Është bërë njish me krimin"

“Mos ia vini re Lulit….i ka rënë dielli në kokë sot…Është nëntor…dhe 27 gradë….plus dhe 30 gradë tjera nga Foltorja…. Ai nuk e gjeti kurrë kohën e vet…

Ngriu në korrik 2017…. e do të shkrijë krejt deri në dhjetor 2021….”, shkruan Bushati në rrjetin social Facebook./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sulmet ndaj Berishës/ Indrit Hoxha i kujton Bashës se si ‘u shit’ tek Rama

Publikuar

-

Nga

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Indrit Hoxha, ka reaguar menjëherë pas deklaratave të Bashës nga selia blu, ku sulmoi liderin historik, Sali Berisha.

Indrit Hoxha thekson se është Lulzim Basha, ai që është kthyer oksigjen për këtë pushtet criminal, ndërsa shton se të rinjtë në “Foltoren” e Sali Berishës janë përballur me arrestime për protesta nga regjimi i Edi Ramës.

“Te rinjte qe ishin sot ne takim me Sali Berishen, pjesa me e madhe e tyre gjate ketyre 8 viteve jane perballur me arrestime,shantazhe dhe presion nga qeveria e Edi Rames, nje pjese e mire e tyre vazhdojne akoma kalvarin e gjate te proceseve gjyqesore kundra qeverise vetem dhe vetem pse kane ushtruar te drejten e tyre per te protestuar kunder rregjimit te Edi Rames.LEXO EDHE:  Ramës nuk i shpëton gafa e Bashës me studentët/ 640 milionë lekë të reja apo të vjetra o njish

LEXO EDHE:  “700 liqene në Belsh”/ Balla ironizon Hajdarin: Mos bëni gafat që bën Luli

Ata te rinjë qe ishin sot skane qene as ministra, as drejtora, as kryetar bashkie madje nje pjese e tyre nuk u lekunden perpara joshjes se Edi Rames per te marre mandatet kur opozita i dorezoi, por i qendruan besnik idealeve te tyre per te luftuar nje rregjim qe eshte instaluar dhe tashme ka hyre ne mandatin e 3-te edhe me ndihmen e Lulzim Bashes.

Kryetari ne detyre i PD eshte i vetmi sot qe ka mare peng opozitem dhe eshte kthyer ne oksigjen per pushtetin e Edi Rames, beteja e te rinjve sot eshte me e madhe sepse duhet te çlirojme opoziten dhe me pas te permbysim rregjimin e Edi Rames.” /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës i bojkotojnë mbledhjen e Kryesisë së grupit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kredemokrati Lulzim Basha mblodhi pasditen e sotme Kryesinë e Grupit Parlamentar në selinë blu.

Takimi që zgjati më pak se një orë, duket se është bojkotuar nga shumica e demokratëve.

Sipas burimeve të CNA.al, mbledhjes së thirrur me urgjencë nga Basha, nuk i janë përgjigjur Oerd Bylykbashi, Albana Vokshi, Belind Këllici, ejt.Nervozizmi i Bashës, u vu re dhe gjatë prononcimit për mediat, ku sulmoi ashpër ish kryeministrin Sali Berisha, për të cilin tha se është kthyer në një tub oksigjeni për regjimin e Edi Ramës.

LEXO EDHE:  Basha: Shteti i Edi Ramës, me trafikantë dhe drogë

LEXO EDHE:  Kandidati i PD-së thirrje për protesta/ Rruga e vetme largimi i Bashës

Kjo ‘fryerje’ e Bashës vjen në një moment kur e gjithë struktura e  FRPD, i ka dalë kundër duke u bashkuar me ‘foltoren’ e organizuar nga ish kryeministri Sali Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE