Connect with Us

Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £

Teknologji

Menduat se iPhone 13 Pro Max është mjaftueshëm i shtrenjtë?/ Del versioni i ri prej ari që kushton 35,500 £

Publikuar

-

/
Aplikacioni që ndalon hakerat të hyjnë në iPhone-in tuaj

Nëse pas laçimit të Iphone 13 pro Max, menduat se çmimi ishte i kripur…Prisni!!! Nuk keni parë gjë akoma.

Projektuesit kanë krijuar një version të ri i cili kushton  35,519 £ ose 48,080 dollarë të smartphone -it më të fundit të Apple, iPhone 13 Pro Max, i bërë nga ari 18 karat.

cna lajm teknologji

Sipas Daily Mail, ky I phone i përket edicionit ekskluziv, i quajtur ‘Total Gold’, dhe është krijuar nga kompania e aksesorëve luksozë Caviar. Gjithashtu është e kufizuar në vetëm 99 kopje.

Iphone është gdhendur në një “stil barok artistik” dhe përfshin një mbishkrim të informacionit të modelit dhe numrin unik të telefonit.

Për ata që kanë para për të shpenzuar, Total Gold është i disponueshëm si iPhone 13 Pro ose iPhone 13 Pro Max dhe kushton 31,319 £ (42,390 dollarë).

LEXO EDHE:  Tipari i ri i Facebook dhe Instagram/ Karakteristika që do të shfaqet në ditët e ardhshme

Caviar e përshkruan veten si një markë ndërkombëtare e smartfonëve dhe aksesorëve të stilistëve ekskluzivë të punuar me dorë nga materiale luksoze. Thuhet se modeli luksoz Total Gold është një “xhevahir i hollë” i krijuar posaçërisht për “adhuruesit e luksit”.

Puna elegante në gdhendjen artistike në metal bizhuteri dhe një zbukurim i pasur në stilin barok shtojnë modele luksoze dhe individualiteti,” thotë Caviar në përshkrimin e saj të Total Gold në faqen e saj të internetit./CNA.al

cna lajm teknologji

cna lajm aktualitet

cna lajm teknologji

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Teknologji

“Mesazhet që zhduken”/ Veçoria e re e WhatsApp-it

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Përdoruesit e WhatsApp-it tani mund të zgjedhin t’i zhdukin mesazhet e tyre pas një sërë periudhash kohore falë një përditësimi të ri.

Sipas The Verge, aplikacioni i mesazheve në pronësi të Meta ka zgjeruar opsionet për veçorinë e tij të mesazheve në zhdukje, i cili u lansua në fund të vitit të kaluar.

https://www.theverge.com/2021/12/6/22820138/whatsapp-disappearing-messages-by-default-24-hours-90-days?

Përveçse janë në gjendje të zhdukin mesazhet pas shtatë ditësh, përdoruesit tani kanë dy opsione shtesë – për periudhën e fshirjes atë 24 orë dhe 90 ditë, shkruan CNA.LEXO EDHE:  Google mund të zbulojë nëse dikush po lexon mesazhet pas kurrizit tuaj

LEXO EDHE:  Zbulohet risia e Apple me modelet e ardhshme të iPhone 12

Aktivizimi i veçorisë “Mesazhet që zhduken” bën që të gjitha mesazhet e reja të zhduken nga një bisedë e zgjedhur pas periudhës kohore të caktuar nga përdoruesi.

Njerëzit mund të dëshirojnë të zgjedhin të fshijnë mesazhet e tyre për një arsye personale./S.K-CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Opsioni i ri i Google Photos/ Funksioni i tij në telefonat inteligjentë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjatë qershorit të këtij viti, Google prezantoi funksionin “Locked Folder” në kuadër të aplikacionit Google Photos për pajisjet Pixel.

Kjo karakteristikë tani vjen edhe në pajisjet që nuk janë të linjës Pixel. “Locked Folder” është “folderi” i sigurt dhe i mbyllur në kuadër të pajisjes, ku përdoruesit mund të ruajnë fotografitë dhe videot e tyre private, e përmbajtja e tyre nuk do të bartet tek Google Photos.

Përdoruesit e tjerë në këtë “folder” mund të shohin vetëm përmbajtjen që pronarët kanë ruajtur, e nuk u lejohet shpërndarja e tyre.Mund të përdorni funksionin ” Locked Folder ” në aplikacionin “Fotografitë e Google” përmes seksionit “Shërbimet” në skedën “Biblioteka”. Përpara se të përdorni funksionin, duhet të dini se të dhënat në “Locked Folder “do të humbasin nëse çinstaloni Google Photos. Për më tepër, të dhënat brenda dosjes nuk do të zhvendosen automatikisht në një pajisje të re nëse kaloni në një smartphone ose tablet të ri.

LEXO EDHE:  Më në fund/ Eksperti zbulon ndryshimin e rëndësishëm në Instagram

LEXO EDHE:  Hakerat publikojnë të dhënat e 11 milionë përdoruesve të vjedhura nga Facebook

Samsung tashmë ka një veçori të ngjashme në telefonat inteligjentë dhe tabletët Galaxy. Funksioni Secure Folder i kompanisë ju lejon të mbroni imazhet, videot, audion, dokumentet dhe skedarët e tjerë. Ju madje mund t’i rezervoni ato të dhëna në hapësirën ruajtëse në renë kompjuterike ose t’i zhvendosni në një pajisje të re./A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

VIDEO-Më shumë se 1 milion porosi brenda ditës/ Tesla nxjerr në treg motorin elektrik për fëmijë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Tesla lançoi të enjten një Cyberquad për fëmijë prej 1900 dollarësh – një ATV me katër rrota i frymëzuar nga Cybertruck ikonë i kompanisë.

Sipas Daily Mail, automjeti tërësisht elektrik përmban një kornizë çeliku, sedilje me jastëk dhe pezullim të rregullueshëm me frenim të diskut të pasëm dhe shufra drite LED.

Mundësuar nga një bateri litium-jon, Cyberquad for Kids ka rreze veprimi prej 15 miljesh dhe ka shpejtësi maksimale prej 10 miljesh në orë.

Përshkrimi i produktit thotë se është i përshtatshëm për këdo tetë vjeç e lart, por ka një kapacitet peshe prej 150 paund.

Lansimi i së enjtes vjen dy vjet pasi kompania e udhëhequr nga Elon Musk njoftoi një Cyberquad ATV me madhësi të plotë për të komplimentuar Cybertruck-un e saj – asnjëri prej të cilëve nuk ka arritur as në fazën e prodhimit.

Cyberquad elektrike për fëmijë është ndërtuar nga Radio Flyer dhe përfshin një paketë baterie të lëvizshme që mund të futet në një prizë në shtëpi.

LEXO EDHE:  Tipari i ri i Facebook dhe Instagram/ Karakteristika që do të shfaqet në ditët e ardhshme

LEXO EDHE:  Google mund të zbulojë nëse dikush po lexon mesazhet pas kurrizit tuajKompania thotë se duhen rreth pesë orë që bateria të ngarkohet plotësisht.

Kërkohet gjithashtu një montim dhe manuali i udhëzimeve të Tesla tregon 18 pjesë që klientët duhet t’i bashkojnë vetë.

Cyberquad for Kids është vendosur të jetë i disponueshëm vetëm në SHBA, me transportin që fillon në dy deri në katër javët e ardhshme.

Megjithatë, Tesla nuk garanton që ATV do të arrijë para festave, shkruan CNA.al

Ndërsa shumë përpiqen të bëjnë porosinë e tyre për Cyberquad for Kids, më shumë se një milion njerëz që kanë porositur paraprakisht Cybertruck janë ende duke pritur për të marrë automjetin e tyre.

Tesla është një nga prodhuesit e shumtë të makinave elektrike që është goditur nga mungesa, duke e detyruar atë të ngadalësojë prodhimin në disa prej automjeteve të saj dhe duke përfshirë Cybertruck futurist tërësisht elektrik.

Sipas Musk, megjithatë, Cybretruck është planifikuar të arrijë në prodhimin maksimal diku në vitin 2022./CNA.al

LEXO TE PLOTE