Connect with Us

Vrasja e oficerit/ Reagon Tahiri: Prehu në paqe miku im i panjohur, pagove me jetë

Aktualitet

Vrasja e oficerit/ Reagon Tahiri: Prehu në paqe miku im i panjohur, pagove me jetë

Publikuar

-

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas vrasjes së nënkomisarit Saimir Hoxha, në Lezhë ditën e sotme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tahiri shkruan se ai do të jetë një yll në murin e kujtesës dhe në ndërgjegjen tonë.

“Prehu në paqe miku im i panjohur. Pagove me jetë, shpirtin e vrarë të shumë të tjerëve! Yll në Murin e Kujtesës, e në ndërgjegjen tonë gjithashtu”, shkruan Tahiri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Vettingu në politikë/ Basha: Duhet të rrëzojmë murin e korrupsionit

Publikuar

-

Nga

cna lajem politik

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka përsëritur sërish deklaratën e tij duke thënë se Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë.

Në një postim në Twitter Basha shkruan se, që Shqipëria të vazhdojë rrugën e saj drejt BE, duhet të rrëzohet muri i korrupsionit.Që të mos jemi të parët në Europë për përhapjen e korrupsionit në të gjitha nivelet e qeverisjes dhe të dytët në botë për ryshfetin, Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë. Rrëzimi i murit të korrupsionit, si pengesa që varfëron familjet shqiptare, cënon rendin & sigurinë dhe vret demokracinë, do çlirojë potencialin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë dhe do të hapë rrugën drejt BE-së. #vettingnëpolitikë”, shkruan Basha në Twitter.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama publikon pamjet dhe jep lajmin/ “Nisin sot punimet në kantierin e Tunelit të Llogarasë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ditën e sotme nisin punimet në kantierin e  Tunelit të Llogarasë. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama.

Përmes një video ku tregon pamjet infrastrukturore, kryeministri Rama ju uron qytetarëve një të dielë të qetë.MIRËMËNGJES 😊 dhe sot kur nisim punën në kantierin e Tunelit të Llogarasë, ju përshëndes me këtë videokartolinë, duke ju uruar të diel të qetë🙏”, shkruan Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Këmbimi valutor/ Ja, me sa këmbehen sot, euro, dollari apo paundi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dollari amerikan sot këmbehet në blerje me 104.1 Lekë dhe shitet me 109.3 Lekë.

Euro sot blihet me 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.6 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

LEXO EDHE:  Rama ultimatum firmës së ndërtimit/ Do futeni në “listën e zezë”

Dollari kanadez blihet me 82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

LEXO EDHE:  U gjetën të pajetë në kodër/ Zbardhen detaje nga vrasja e dy personave në Lezhë

Më poshtë po sjellim kursin e këmbimit, sipas Credins Bank./CNA.al

LEXO TE PLOTE