Connect with Us

Ekzekutohet efektivi i antidrogës/ Kush fshihet pas trafikantëve që shkrepën armët?

Aktualitet

Ekzekutohet efektivi i antidrogës/ Kush fshihet pas trafikantëve që shkrepën armët?

Publikuar

-

cna lajme kronike

Saimir Hoxha, 44 vjeç, me detyrë oficer krimesh në Policinë e Lezhës, është ekzekutuar mëngjesin e sotëm, ndërsa ishte në krye të detyrës.

Fillimisht u raportua se Hoxha ka qenë gjatë një operacioni antidrogë, në momentet kur është qëlluar me armë zjarri dhe është hedhur në kanal.

Por më vonë në media kanë dalë në dritë rrethana të reja.

Sipas të cilave thuhet efektivi Hoxha ka qenë në makinën e Policisë, sëbashku me shefin e krimeve dhe një tjetër efektiv.

Ata janë qëlluar me breshëri plumbash sapo janë pikasur nga trafikantët.

Sot, krimi nuk ka goditur vetëm një punonjës policie, dy apo tre,  por të gjithë policinë e shtetit.

Sot trafikantët e drogës treguan se kush e bën ligjin dhe derdhën plumba ndaj policit, i cili ka dalë në mëngjes nga shtëpia për të mos u kthyer më kurrë.

LEXO EDHE:  Dhunoi nxënësin/ Shoqërohet në polici shoferi i furgonit

Sido që ka ndodhur ngjarja, ajo që duhet të jetë këmbanë alarmi është se sot, kemi një polic të vrarë më shumë.

Droga, kanabisi, prej kohësh janë prezent në Shqipëri. Kujtojmë këtu denoncimet e shumta dhe të njëpasnjëshme me fakte dhe prova nga gazetari investigativ Artan Hoxha.

Saimir Hoxhën ndoshta do ta bëjnë dëshmor, po për gjakun e tij në krye të detyrës, koha ka treguar se askush nuk do të japë llogari.

Saimir Hoxhën nuk e vrau një roja parcele kanabisi apo një grup trafikantësh, por ata që janë pas tyre, pronarët e vërtetë të drogës, të cilët nuk dihet se nga ç’kolltuk e zyrë e mallkojnë edhe për së vdekuri Saimir Hoxhën që iu trazoi punën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Si po mashtrojnë Call Center-at/ Rrëfimi i të riut: Bindja gjermanët të investonin! Ja sa para fitoja në muaj

Publikuar

-

Nga

Dy ditë më parë u publikua skandali në lidhje me aktivitetin e 13 kompanive të “Call Center-ave” në Tiranë , të cilat dyshohet se kanë mashtruar një numër të madh qytetarësh në BE, duke I premtuar se do të pasuroheshin nëse do të investonin në bursa.

Gazetarja Anila Hoxha, ka intervistuar një punonjës të një prej këtyre call center-ave I cili ka treguar me detaje se si arrijnë t’i ‘funsin në kurth” këta shtetas.

I riu quhet Enea, dhe tregon se emësoi gjermanishten me synimin për të emigruar, por pandemia ja vështirësoi procedurat ndaj ai nisi punë në një call center në Tiranë.

Pavarësisht pagës minimale, ai tregon se fitimi i tij katërfishohet në varësi të klientëve të huaj që i bind për të investuar në kriptomonedhë.

“Çdo mëngjes supervizori im më jep klientët që duhet të kontaktoj, bëhet fjalë për shtetas të huaj gjermanë. Ata regjistrohen nëpërmjet publiciteteve të ndryshme që shikojnë në internet, kryesisht në FB dhe Instagram”, u shpreh ai.

Hoxha: Çfarë u ofrohet qytetarëve në këto publicitete?

LEXO EDHE:  Pas videoskandalit të policit/ Ylli Manjani ironizon Sandër Lleshajn

LEXO EDHE:  U ekzekutua nga ish-bashkëshorti/ Dosja e gjyqtares Hafizi kalon në Gjykatën e Lartë

“U ofrohet një mundësi për të fituar lekë dhe për të ndryshuar të ardhmen e tyre. Muaji më me fat ka qenë muaji kur bitcoin ka pasur një lëvizje të madhe dhe klientët ishin pothuajse të bindur dhe arrita të bindja 15 klienta atë muaj”, u shpreh ai më tej.Hoxha: Si shitet bitcoin, çfarë vlere ka?

“Bitcoin aktualisht kushton rreth 60 mijë dollarë, nëse ti investon dhe nesër shkon 70 mijë ti ke fituar”, u shpreh Enea.

Hoxha: Ndodh që fitojnë këta qytetarë?

“Ndodh që fitojnë por interesi i kompanisë është që ata të mos fitojnë”, tha ai.

Ene këmbëngul se punëdhënësit e garantuan që nuk po kryhen veprime të paligjshme, ndonëse është i bindur se shumë prej tyre janë mashtruar mbasi u është premtuar se do të fitojnë.

“Personalisht kryej 200-250 telefonata në ditë. 1 maksimumi 2 nga 2 arrij ti bind. Në telefonatën time kryesisht investimi i parë shkon 250 euro”, tha ai më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama Pazar me Vuçiç?/ Agim Nesho: Nuk është aq naiv, po provokon Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Në të njëjtën linjë me ish-zv.kryeministren e Kosovës Edita Tahiri edhe diplomati Agim Nesho akuzon kryeministrin shqiptar për pazar me presidentin Vuçiç me qëllim konsolidimin e pushtetit të tij dhe në dëm të Kosovës.

Në studion e Debati në A2 CNN me Alba Alishanin ai tha se Rama po provokon Shqipërinë duke e quajtur bashkëpunuese të një aleance të gjerë si Gjermania e Franca.Unë mendoj që Rama nuk është naiv por për të kosnosliduar pushtetin e tij por ka bërë Pazar me Vuçiç në dëm të interesave të popullit shqiptar dhe Kosovës që Vuçiç të ketë hapësira të pakufizuara serbe dhe të Serbisë së madhe dhe provokon Shqipërinë që i jep leje, duke e quajtur si bashkëpunuese të një aleance të gjerë si Gjermania e Franca që mund të mbledhë hapësirat shqiptare, por në dëm të rregullit ndërkombëtar dhe konflikteve etnike”, tha Nesho.

LEXO EDHE:  Dhunoi nxënësin/ Shoqërohet në polici shoferi i furgonit

LEXO EDHE:  U ekzekutua nga ish-bashkëshorti/ Dosja e gjyqtares Hafizi kalon në Gjykatën e Lartë

Deklarata e Neshos vijmë pas mbledhjes në Beograd të Ballkanit të Hapur dhe deklaratave të dy liderëve, Rama dhe Vuçiç.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

’30 qershori’/ Haxhiu: Meta s’ka arsye morale të jetë President

Publikuar

-

Nga

Analisti Baton Haxhiu e komentoi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet lokale të 30 qershorit si një goditje për presidentin Ilir Meta.

Sipas Haxhiut, Kushtetuesja ‘e bëri Ilir Metën që moralisht qëndrimi i tij në karrigen e presidentit të jetë i paarsyeshëm’.

Analisti shtoi se edhe pse ai vetë ka humbur besimin tek Gjykata Kushtetuese me vendimet ‘përshkruese’ që ky organ ka marrë, vendimi i sotëm është rast i mirë që palët të mësojnë si të sillen me kushtetutën.Gazetari Andi Bushati u shpreh se votimi i 30 qershorit nuk ishte zgjedhje.

LEXO EDHE:  Dhunoi nxënësin/ Shoqërohet në polici shoferi i furgonit

LEXO EDHE:  Të ardhurat nga kultivimi i narkotikëve në Shqipëri arrijnë në 1.2-1.3 miliardë euro

“Mjafton të shohësh raportin e OSBE-ODIHR, nuk ka pasur në 30 vjet raport më të zi për një garë elektorale në Shqipëri. Nga njëra anë unë e kuptoj që askush nuk mund t’i marri zgjedhjet peng në Shqipëri, por a është një lloj pengmarrje edhe zgjedhjet në thundrën e një partie të vetme?”, deklaroi Bushati.

“Kur partia fillon të sillet si parti-shtet është shumë më e rrezikshme se shtyrja e zgjedhjeve me disa javë,” argumentoi Bushati./euronews

LEXO TE PLOTE