LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr në Tiranë/ Përfshihen nga flakët kodrat tek liqeni i Kasharit

27 Shtator 2021, 16:55, Aktualitet CNA
Zjarr në Tiranë/ Përfshihen nga flakët kodrat tek liqeni i

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat tek liqeni i Kasharit në Tiranë.

Sipas asaj që raportohet, flakët po përhapen me shpejtësi, për shkak të pranisë së barishteve të thata.

Deri më tani mësohet të jetë djegur një sipërfaqe e konsiderueshme shkurresh dhe bimësh të ndryshme.

Ndërkohë deri më tani nuk ka ndonjë ndërhyrje për të shuar këtë zjarr./ CNA.al

Lajmet e fundit nga