LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vaksinimi masiv/ Manastirliu jep lajmin: Mbërrijnë edhe 29,250 doza vaksina të Pfizer

27 Shtator 2021, 19:52, Aktualitet CNA
Vaksinimi masiv/ Manastirliu jep lajmin: Mbërrijnë edhe 29,250 doza

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur edhe 29,250 doza të tjera vaksine ?Pfizer? në Aeroportin ?Nënë Tereza?.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Manastrirliu ka njoftuar se sasia e vaksinave anticovid që kanë mbërritur deri tani në vendin tonë ka shkuar në 2,074,560.

Ndër të tjera Manastirliu ka bërë thirrje për vaksinim./CNA.al

Lajmet e fundit nga