LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shfaqje teatrale nga Serbia”/ Rama: Kosova nuk është pa zot

27 Shtator 2021, 19:29, Aktualitet CNA
“Shfaqje teatrale nga Serbia”/ Rama: Kosova nuk është pa

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se situata në veri të Kosovës duhet të ç?tensionohet dhe të kërkohet dialog.

I ftuar në emisionin ?Open?, kryeministri tha se e gjitha kjo që po bëhet në anën tjetër të Kosovës është një shfaqje teatrale, ndaj së cilës nxiten qytetarë serbë të Kosovës në një drejtim të gabuar.

?Situta të ç?tensionohet dhe të kërkohet dialog. I gjithë reagimi është një shfaqje teatrale që po bëhet në anën tjetër të Kosovës, nxisin sebët që janë qytetarë të Kosovës, duke inspiruar në drejtimin e gabuar. Kosova nuk është territor pa zot, mbas Kosovës është një alenacë e tërë luftarake. Kjo është një situatë që tension që i kthen në pengje qytetarët serbë të Kosovës?, tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga