Connect with Us

Pak rëndësi ka se çfarë stili keni në veshje/ Këto aksesorë janë një domosdoshmëri

Fashion

Pak rëndësi ka se çfarë stili keni në veshje/ Këto aksesorë janë një domosdoshmëri

Publikuar

-

cna lajm fashion

Preferencat në veshje janë të ndryshme, po ashtu edhe stili. Asnjëri prej nesh nuk mund të krahasohet kur vjen puna tek zgjedhjet që bëjmë për të veshur. Nëse disa preferojnë stilin sportiv të tjerë duan të duken trendi. Disa janë më të thjeshtë dhe disa më ekstravagantë.

Gjithsesi ka disa lloje veshjesh, të cilat mund ti veshim të gjithë, pavaresisht se çfarë stili kemi dhe që mbi të gjitha, na duhen për sezonin vjesht-dimër

1.Xhinse të ngushta

Po ne dimë që trendi i xhinseve të ngushta ka kaluar por gjhithsesi një palë xhinse të ngushta na duhen të gjithve në garderobë, sepse kombinohen kollaj dhe ndihemi me komode.

LEXO EDHE:  Momentet më seksi të Gigi Hadid

blu denim e çelët Xhinse të ngushta acid-wash me bel të lartë | Terranova

1.Triko

E zgjidhni ju mdelin. Por një triko ju duhet patjeter

Triko | Stina.al

2.Pallto me ngjyra dhe stile të ndryshme

Mund ti vishni me xhinse ose geta dhe mund ti kombinoni sipas dëshirës dhe gjithsesi të dukeni bukur.

Pallto per femra,ngjyre kaf

3.Çizme mbi gju

Nëse ka një aksesor që gjithmon do na bëjë të dukemi trend…janë çizmat e gjata.

dnevnik brutalan Najbolje trener butine visoke čizme - kingstrategygroup.com

4.Golf pas trupit

Një domosdoshmëri. Do ndiheni komode dhe e bukur.

veshjeklasike Instagram posts - Gramho.com

5.Xhaketë lëkure

Nuk del asnjëherë nga moda. Ju duhet patjetër një.

Xhakete Lekure per Femra , Ngjyre e Zeze

6.Gjysmë çizme

Praktike, të bukura, komode….një palë çizma të tilla do ju ndihmojnë gjithmon te ndiheni rrehat dhe bukur./CNA.al

Produkte Te Reja Gjysem cizme

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Fashion

FOTOT-Preferoni çizme të gjata?/ 3 ide si t’i kombinoni

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Prej kohësh tashmë çizmat e gjata janë në preferencën e shumë vajzava dhe është kthyer në aksesorin më të kërkuar.

Për tu dukur bukur duhet të dimë si ti kombinojmë.

  1. Me xhinse

Ky është kombinimi ideal per tu dukur bukur dhe pët tu ndjerë rrehat. Vishni pantalloant xhins të preferuara dhe një bluze të ngrohtë dhe për tu dukur më stylish kombinoj me cizme të gjata.

LEXO EDHE:  Gjuzit s’i del “e keqja” për kritikën e Ruçit/ Isha me kostum amerikan si kaubojs, çfarë problem ka

LEXO EDHE:  Momentet më seksi të Gigi Hadid 

  1. Me një bluzë të gerë (oversize)

Një bluzë e gjërë ose një pallto apo xhup i madh është gjëja më e mirë që mund të bashkoheni me çizmet tuaja deri në gju.

  1. Me një fund të shkurtër ose këmishë të gjatë

Këmishat minimaliste dhe fundet janë kombinimi më klasik i nje veshjeje me cizme. Pa diskutim që do dukeni shume  elegante./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

VIDEO- Dëshironi buzë të plota?/ Ndiqni këto truke të thjeshta

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Buzët e plota prej kohësh tashmë kanë qenë trend dhe me shumë mundësi do të vazhdojnë të jenë. Nuk keni pse të shkoni në kirurgu, ju mund ti keni këto buzë të plota duke ndjekur disa truke nga aktorja franceze Brigitte Bardot.

Në vazhdim po ju zbulojmë se si mund të keni buzë të plota sipas shembullit të Brigitte Bardot:

1– Gjithmonë kini kujdes që lapsi i buzëve t’i përshtatet ngjyrës suaj natyrale të buzëve, përkatësisht ngjyrës së buzëkuqit të cilin planifikoni ta përdorni, në mënyrë që të arrini pamje natyrale të buzëve.

2– Bëni me laps buzët nga këndi i jashtëm në drejtim të anës së brendshme mbi skajin e buzëve në mënyrë që vizualisht t’i shtoni vëllimin e tyre.

LEXO EDHE:  Të vishesh me stil

LEXO EDHE:  Të guximshme dhe praktike/ Njihuni me trendet që do na shoqërojnë këtë sezon3– Francezet janë të njohura për stilin e tyre decent dhe grimin suptil. Mos e teproni me vizatimin e harqeve të buzëve, sepse nuk do të jeni të kënaqura me rezultatin përfundimtar.

4– Plotësoni skajet e buzëve me buzëkuq, por me ndihmë të brushës. Nëse keni problem me vizatimin e linjave të rrafshëta, buzëqeshni.

Në këtë video të grimit të artistes Charlotte Tilbury zbuloni se si mund t’i bëni më të plota buzët sipas shembullit të Brigitte Bardot./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Do guxonit?/ Trendet e fundit të fustaneve të nusërisë

Publikuar

-

Nga

Të gjitha vajzat ëndërojnë për fustanin e bardhë të nusërisë ditën më të lumtur të jetës së tyre.

Ashtu si moda dhe trendet ndryshojnë për veshje dhe aksesorë, duket se i njëjti efekt ka ndodhur edhe në fustanet e nusërisë.Nga fustanet e shkurtëra, ngjyrat të tjera veç të bardhës, pantallonat etj, ju ftojmë të shikoni disa nga modelet më moderne të fustaneve./CNA.al

1.Fustane të shkurtëra.

2.Fustane me pupla

3.Me ngjyra

4.Fusatane me fije

5.Fustan me mëngë jashtë

6.Fustan, jo në fakt. Pantallona.

7.Me të çarë të theksuar

LEXO TE PLOTE