LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e gjyqtares Zeqiraj/ Juristët e Vlorës peticion kundër ONM

27 Shtator 2021, 17:42, Aktualitet CNA
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e gjyqtares Zeqiraj/ Juristët e

Avokatët dhe juristët e rrethit Gjyqësor Vlorë i kanë drejtuar një peticion Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për rishikimin e vendimit të marrë nga KPA për gjyqtaren e Gjykatës së Vlorës, Atalanta Zeqiraj.

Sipas tyre, rekomandimi i ONM në Komisionerin Publik për të ankimuar vendimin në KPA për konfirmimin në detyrë të Zeqirajt nuk është i  drejtë.

Kjo pasi sipas juristëve ajo përfaqëson figurën e magjistratit që synon të përvijojë procesi i vlerësimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga