Connect with Us

Gattuso përgatit rikthimin në stol, projektohet te skuadra e Premier League

Seria A

Gattuso përgatit rikthimin në stol, projektohet te skuadra e Premier League

Publikuar

-

Gennaro Gattuso mund të rikthehet në stolin e një skuadre në ditët e ardhshme. Italiani është pa punë nga fundi i sezonit të kaluar, kur u largua nga Napoli, pasi nuk arriti të siguronte pjesëmarrjen në Champions League.

Ish-trajneri i Milani në verë u zyrtarizua edhe te Fiorentina, por aventura aty nuk zgjati shumë, për shkak të problemeve me drejtuesit.

Tashmë Gattuson mund ta shikojmë në Premier League. Newcastle po kalon një moment të vështirë këtë sezon, teksa ende nuk e kanë regjistruar fitoren e parë. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit po mendojnë të shkarkojnë trajnerin Steve Bruce dhe në vendin e tij të emërohet Gattuso, i cili është pa kontratë.

Italiani është i pari në listë për të marrë drejtimin e skuadrës angleze dhe një marrëveshje në ditët e ardhshme nuk përjashtohet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Edin Dzeko vendos rekord të ri me fanellën e Interit

Publikuar

-

Nga

Edin Xheko është padiskutim njeriu lider dhe golashënuesi i momentit te Interi i cili me golat dhe paraqitjet e tij ka ndihmuar zikaltërit në këtë fillim sezoni.

Së fundmi bomberi boshnjak ka realizuar edhe mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë ndaj Juventusit në stadiumin “Giuseppe Meazza” e cila përfundoi me rezultatin 1-1 dhe si gjithmonë me polemika.

Sipas faqes së njohur së statistikave, “OPTA Paolo”, Edin Xheko ka realizuar 5 gola në 4 ndeshjet e tij të para në ndeshjet shtëpiake në këtë kampionat.Në epokën e 3 pikëve vetëm dy lojtarë zikaltër kanë bërë më mirë: Mauro Ikardi në sezonin 2017/2018 dhe Marko Branka në sezonin 1995/1996 ku kanë realizuar 6 gola të dy.

Aktualisht numri 9 i Interit në 9 ndeshje në këtë sezon në Serinë A ka realizuar 7 gola në 9 ndeshje.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Moviola, penalltia e Juventusit ndaj Interit ishte e saktë

Publikuar

-

Nga

Vetëm një moment vendimtar në Inter-Juventus. Minuta e 87-të në vijën e zonës së rreptësisë zikaltër, ka një situatë të dyshimtë pasi Dumfris godet Aleks Sandron. Në pamje të parë duket gjithçka normale, por ndërhyn VAR-i që i kërkon kryesorit Mariani të konsultojë pamjet. Nga to duket qartë se holandezi i Interit godet mbrojtësin juventin mbi vijën kufizuese të 16 metrave.

Rregullorja flet qartë: Vija është pjesë e zonës dhe për arbitrin është penallti e cila transformohet në gol nga Dibala. Ndërkohë, Simone Inzagi përjashtohet me karton të kuq pasi hodhi një jelek në fushë në shenjë proteste për penalltinë e dhënë.LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ “Paqe” në derbin Inter-Juventus, VAR-i nderon bardhezinjtë

Publikuar

-

Nga

Interi dhe Juventusi kanë ndarë pikët në Guiseppe Meazza në kauadër të javës së nëntë të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen ku arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 17 me Edin Dzeko. Boshnjaku shfrytëzoi një top i cili përfundoi në këmbët e tij pas një goditje të Calhanaglu që fillimisht preku shtyllën.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të vendasve, me të dytën që nis me një Juventus pak me insistues për të gjetur golin.

Në minutat e fundit kur Interi po bëhej gati të festonte një fitore të rëndësishme, VAR i akordon një penallti “bardhezinjve” e cila kthehet në gol nga  Dybala.Ky vendim irritoi trajnerin e Inzaghi i cili u ndëshkua me karton të kuq.

Pas këtij barazimi, Interi mbetet në vendin e 3 me 18 pikë, ndërsa Juventusi në vendin e 6 me 15 pikë.

LEXO TE PLOTE