Connect with Us

Foto-Nga Presidenca në bankat e shkollës/ Meta shkel masat anti-Covid

Aktualitet

Foto-Nga Presidenca në bankat e shkollës/ Meta shkel masat anti-Covid

Publikuar

-

Presidenti Ilir Meta, është shfaqur sot në bankat e shkollës, me një mesazh për të gjithë nxënësit të cilët sot i janë shkolllave.

Një vit të mbarë dhe me plot arritje të shkëlqyera në rrugën e dijes, veçanërisht për vogëlushët, të cilët ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës!

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Ata fitojnë të gjithë. Ju humbi gjithçka!

Urime të ngrohta dhe shumë suksese për të gjithë mësuesit dhe profesorët në misionin e tyre fisnik”, shkruan Meta në rrjete sociale, ndërsa publikon dhe foton ku është ulur në bankën e parë, pa asnjë masë anti-covid.

Meta shfaqet pa maskë, pa mbajtur distancë, siç janë masat e vendosura nga Komiteti i Ekspertëve./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Pesë ngarkesa në tre muaj/ Zbardhen detajet e para, si e sollën trafikantët kokainën nga Ekuadori

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga sasia e kokainës që u kap pasditen e sotme në Portin e Durrësit.

Kokaina prej 10 kilogramë e 185 gramë u kap në një nga kontejnerët që vinte për llogari të firmës “Alba Exotic Fruit”,nga Ekuadori.

Mësohet se trafikantët e kishin fshehur në kapakët e motorëve frigoriferikë të konteinerëve me banane të cilët kishin mbërritur pak ditë më parë në Portin e Durrësit.

Kjo është e pesta herë radhazi, që nga muaji korrik i këtij viti, që policia kap sasi kokaine të ardhura nga Ekuadori, pikërisht nga konteinerët e kësaj kompanie.

LEXO EDHE:  Hapni dosjet për 140 deputetët e Shqipërisë/Të zbardhet e kaluara komuniste e tyre

LEXO EDHE:  Shkarkimi i Presidentit/ Rushaj: PD nuk do të ketë bashkëpunim mbi shkelje të KushtetutësMë herët më 29 korrik në kontejnerët e kësaj kompanie u gjetën dhe gjetën rreth 7 kilogramë.

Pas ngarkesës së parë një tjetër ngarkesë prej 11.6 kilogramësh u sekuestruara më 13 korrik në portin e Durrësit, ndërsa një tjetër sasi prej 6.5 kilogramë është kapur nga policia më 23 korrik.

Ndërsa në vitin 2019 kësaj firme iu kap në Greqi në portin e Pireut një ngarkesë prej 137 kg kokainë që si destinacion final kishte portin e Durrësit. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kryeministri grek bën dozën e tretë të vaksinës/ Iu bën thirrje qytetarëve të pavaksinuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e tretë të vaksinës antiCovid.

Krahas kësaj Mitsotakis iu ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen. Kjo thirrje më shumë ishte për qytetarët grekë që ende nuk kanë marrë asnjë dozë,“Le të dëgjojmë deri në fund shkencëtarët. Le të shohim të dhënat e vërteta. Le të nxitojmë të gjithë dhe të vaksinohemi në mënyrë që të rrisim më tej normat e vaksinimit në vendin tonë në tërësi. Sapo kam përfunduar dozën e tretë të vaksinës Covid-19, duke ndjekur udhëzimet e ekspertëve. Do t’i kërkoja të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, si për dozën e tretë, por në veçanti për ata që nuk janë vaksinuar ende. Sepse tanimë të dhënat janë të qarta dhe përtej çdo dyshimi sa i përket efektivitetit dhe sigurisë së vaksinës”, ka thënë ai.

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Ata fitojnë të gjithë. Ju humbi gjithçka!

LEXO EDHE:  Hapni dosjet për 140 deputetët e Shqipërisë/Të zbardhet e kaluara komuniste e tyre

Kujtojmë se Misotakis ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer-BioNTech në më 27 Dhjetor të 2020-s dhe të dytën më 18 Janar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Disa orë para ndeshjes/ Meta foto me shall kuq e zi, në krah Konsulli i Nderit të Shqipërisë në Poloni

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Sot Shqipëria do të përballet me Poloninë, në një sfidë vendimtare në rrugëtimin e saj drejt “Katar 2022”.

Nëpërmjet një fotoje në rrjetet sociale, Presidenti Ilir Meta shfaqet me Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Poloni, Paëel Michalak, duke pritur fillim e ndeshjes historike.

“Sot, përpara ndeshjes historike, me Konsullin e Nderit të Shqipërisë në Poloni, z.Pawel Michalak”, shkruan Meta.

LEXO EDHE:  Kriza për Gjykatën Kushtetuese/ Meta: Sot dita e Referendumit të tradhtuar, koha për një të ri

LEXO EDHE:  Shkarkimi i Presidentit/ Rushaj: PD nuk do të ketë bashkëpunim mbi shkelje të KushtetutësTë dy mbajnë të veshur rreth qafës nga një shall kuq e zi.

Ndeshja historike do të zhvillohet në “Air Albania Stadium”, ku pritet të ketë tifozë të shumtë në numër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE