Connect with Us

Demi: E di Ilir Daja pse nuk po fitojmë, ia kam plotësuar 100% kërkesat

Sport

Demi: E di Ilir Daja pse nuk po fitojmë, ia kam plotësuar 100% kërkesat

Publikuar

-

Partizani nuk po arrin të gjejë fitoren dhe pas tri javëve të para në kampionat, numëron vetëm dy pikë, duke barazuar me Skënderbeun dhe me Vllazninë, si dhe duke u mposhtur nga Teuta në sfidën hapëse të kampionatit. Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, e konsideron si pozitive pikën e marrë në fund ndaj Vllaznisë, edhe pse pritshmëritë e tij janë gjithnjë që të marrë fitoren.

Në prononcimin e tij për mediat pas ndeshjes, numri një i të kuqve shpreson që nga java në javë skuadra të ecë mirë dhe ka besim te kthesa që do të bëjnë. “Mirë dhe një pikë, nuk është keq. Ekipi nuk luajti keq, në fakt, dhe ishte një barazim i merituar. Shpresojmë që nga java në javë të ecim më mirë. Pritshmëritë ishin vetëm për fitore gjithnjë, por fati nuk ishte me ne”, u shpreh fillimisht Demi.

AFRIMET – Demi preferoi të mos i komentonte afrimet që janë bërë këtë merkato, meqenëse nuk e konsideron veten personin e duhur ta bëjë këtë gjë, pasi i takon stafit ta bëjë. Gjithsesi, ai pohoi se ia ka plotësuar kërkesat në masën 100 për qind, ndaj tani mbeten për t’u parë rezultatet në vazhdim.

“Duhet pyetur stafi teknik për lojën, Ilir Daja e di pse nuk po merret fitorja e parë në kampionat. Afrimet? Nuk jam ekspert për afrimet që të them se si janë. Megjithatë, thonë që janë afrime të mira. Të shohim tani. Stafit ia kemi plotësuar kërkesat 100 për qind”, përfundoi presidenti i të kuqve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Formacionet zyrtare të Suedi-Kosovë, “Dardanët” me dyshen Muriqi-Rashica në sulm

Publikuar

-

Nga

Dalin formacionet zyrtare të ndeshjes Suedi-Kosovë, që nis në “Friends Arena” të Solnas. Kosova do të ketë një mal të lartë për të ngjitur, por pa liderin ekipit Zlatan Ibrahimovic që mund t’i zgjidhë ndeshjet me një lëvizje të vetme edhe Suedia duhet të djersijë shumë për të marrë maksimumin.

Challandes, me rreshtimin 4-4-2 do të hedhë në fushë: Muric  në portë; Vovjvoda, Rrrahmani, Aliti dhe Hadergjonaj në mbrojtje; në mesfushë Bytyqi, Loshaj, Dresevic dhe Rashani; në sulm dyshja Muriqi-Rashica.Kosova renditet në vendin e katërt në Grupin B, me 4 pikë, duke lënë pas vetëm Gjeorgjinë, që mbyll tabelën me vetëm 1 pikë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Shpresat përgatiten për Slloveninë, Bushi thërret edhe sulmuesin e Fiorentinës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria U-21 ka nisur menjëherë nga puna për përgatitjen e ndeshjes së dytë ndaj Sllovenisë, pas fitores me dopietë të enjten ndaj Andorrës.

Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi ka zhvilluar të premten një seancë të lehtë stërvitore ndërsa do të zhvillojë edhe ditën e sotme një tjetër stërvitje.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se ekipit të Shpresave i është bashkuar këtë të shtunë edhe futbollisti shqiptar që aktivizohet në radhët e Fiorentinës, Eljon Toçi.Ai ishte pjesë e grumbullimit me ekipin e 19 vjeç arëve, që drejtohet nga Armando Cungu ndërsa ditën e djeshme luajti edhe në miqësoren e parë të planifikuar ndaj Malit të Zi, teksa shënoi një dy golësh, duke qenë një protagonistët kryesorë të skuadrës kuqezi.

Shqipëria U-21 luajti dy ditë më parë ndaj Andorrës në Elbasan Arena, ndeshjen e vlefshme për kampionatin Europian 2023, ku fitoi me rezultatin 2-0, ndërsa do të zhvillojë edhe një tjetër sfidë ndaj Sllovenisë, në po të njëjtin stadium ditën e hënë në ora 18:30, ku kuqezinjtë do të tentojnë fitoren e dytë radhazi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kalendari/ Të mërkurë dhe të enjte, futbolli shqiptar rikthehet në mesjavë

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar prej datës 3 tetor është pushim, kjo për shkak të dy ndeshjeve të Kombëtares kuqezi me Hungarinë dhe Poloninë. FSHF bën me dije se topi do rrotullohet në Shqipëri mesjavën që vjen, me ndeshjet e kthimit për Kupën e Shqipërisë.

Në 13 dhe 14 tetor do zhvillohen ndeshjet e kthimit, ndërsa disa nga dulet priten me interes për vetë rezultatet në sfidat e para. Në grupin A, Dinamo do duhet të përmbysë humbjen 1-0 në sfidën e parë me Erzenin, ndërsa në atë B, Vllaznia, Kukësi, Egnatia dhe Laçi kanë ndeshje delikate.Shumica e ndeshjeve do zhvillohen të mërkurë, ndërsa të enjte luhet pjesa e mbetur.

Kalendari për dy grupet:

LEXO TE PLOTE