LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çmendet” nënkryetarja e Bashës/ Endira Bushati zbulon skandalin e radhës

27 Shtator 2021, 14:32, Aktualitet CNA
“Çmendet” nënkryetarja e Bashës/ Endira Bushati

Ish-anëtarja e Partisë Demokratike Endira Bushati, ka zbuluar skandalin e radhës së nënkryetares së PD, Grida Dumës.

Nënkryetarja Duma, në një intervistë për News 24 i bërë leksion kryeministrit Edi Rama për të respektuar ?autonominë? e Kosovës dhe se Kosova duhet të jetë shtet autonom, ndërkohë që Kosova është Republikë, e cila e ka shpallur pavarësinë që me 17 shkurt të vitit 2008.

Bushati ka theksuar se nënkryetarja Duma po i kushton vëmendje përmbajtjes dhe jo formës.

“Po dëgjoj nënkryetaren e PD, Grida Duma, në një intervistë tek Neës 24.

Tha që duhet t?i kushtojm? vëmendje ?përmbajtjes? dhe jo ?formës??..

U pyet për Reformën Territoriale?

-Po punohet me ekspertë..- tha.

U pyet për Reformën në Drejtësi?.

– Ekspertët tanë po punojnë?-tha.

U pyet për gjendjen e PD dhe Sali Berishën?

PD duhet të bashkohet?-tha.

Dhe në fund i dha leksion Ramës që duhet të respektojë ?AUTONOMINË? e Kosovës?.se ?AUTONOMIA E KOSOVËS??. se ?shteti AUTONOM

I KOSOVËS??.. etj etj?

Po, po? e lexuat saktë?.?AUTONOMI??..

Të dashur demokratë!

Nënkryetarja e ish-kryetarit po ju kërkon t?i kushtoni vëmendje ?PËRMBAJTJES?, jo ?FORMËS?, shkruan Bushati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga