Connect with Us

Baton Haxhiu zbulon marrëveshjen Rama-Basha

Politikë

Baton Haxhiu zbulon marrëveshjen Rama-Basha

Publikuar

-

Baton Haxhiu: Meta ka pak gjasa të shkarkohet

Tomor Alizoti, drejtuesi politik i Lulzim Bashës për qarkun e Beratit është përfshirë në një debat të ashpër sonte në ‘Opionin’ me Analisti politik Baton Haxhiu.

Teksa po diskutohej për përplasjen mes Ramës dhe Kurtit, Haxhiu i është drejtuar Alizotit të mos e shajë Ramën, pasi shumë shpejt do të jenë krah tij, duke aluduar për një bashkëqevrisje të mundshme.

Kjo deklaratë e Alizotit u kundërshtua, duke thënë se nuk ka për të qenë asnjëherë krah Ramës.

Debati:

Alizoti: Ju jeni bashkë me Ramën

LEXO EDHE:  Paloka thirrje për protesta/ Koha e Ramës ka mbaruar

Haxhiu: Unë kam respekt dhe e kam për nderë të jem mik i Ramës. Kam respekt maksimal për të.

Alizoti: Në rregull, kështu miqsh ka Edi Rama. Ju roj miqësi të gjatë.

Haxhiu: Uroma mu, uroj dhe vetes se do dukesh afër tij.

Alizoti: Jo, Jo nëse unë do dukem afër tij do kërkoj ndjesë. Alizoti nuk ka për të qenë asnjëherë në krah të Ramës. Rri ti në kraj të Ramës dhe je rehatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Ke të kaluar problematike”/ Berisha nuk kursehet ndaj Ramës: Do merrem dhe me ty

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka paralajmëruar kryeministrin Rama nga foltorja e Elbasanit, se do të merret 5 herë më shumë me të, se sa me pengu Basha.

“I themi Edi Ramës nga kjo foltore, mos luaj me pluralizmin politik.Nuk do merremi vetëm me pengun, por 5 herë më shumë me pengmarrësin”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e fortë e Sali Berishës/ “Të përgatitemi për një betejë deri në fitore”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protesta të fuqishme në vijim. Gjatë takimit me demokratët në Elbasan, Berisha iu bëri thirrje demorkatëve dhe demorkateve të përgatiten për një betejë deri në fitore të plotë.Mos luaj me kafshatën. Mos luaj me shqiptarët, mos luaj me çmimet, ne do ngrihemi në këmbë si opozitë e vërtetë, që besojmë te liria dhe njëri-tjetri, ashtu siç e treguam në vitin 1990, ftoj demorkatët dhe demorkatet të përgatitemi për një betejë deri  në fitoren tonë të plotë, Rrofshi ju rroftë Elbasani rroftë Shqipëria“, tha Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha paralajmëron protesta të fuqishme/ ‘Nuk do shqitemi nga rruga!’

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha ka paralajmëruar protesta të fuqishme në ditët në vijim.

Nga foltorja e Elbasanit, teksa foli për krizën e paralamëruar nga Rama, ai e paralajmëroi këtë të fundit të mos luaj  me bukën e shqiptarëve.

“Edi Rama u ra borive të fatkeqsisë, krizës dhe terroit. Si një njeri që ka një trashëgimi jashtëzakonisht problematike, ai beson se terrori ndaj qytetarëve është mënyra më e mirë për ti qeverisuar ata.

Para një jave alarmoi njerëzit me krizën që do i përpijë ata. Kjo është një krizë e bërë me dorën e tij,në mënyrë absolute.LEXO EDHE:  Inaugurimi i TKOB/ Rama: Kushte dinjitoze për të qenë në lartësinë e zërave të njohur në botë

LEXO EDHE:  Rama zhvendos qeverinë në Kukës/ Zbardhet axhenda

Ne do behemi gati për protestat me të fuqishmë që ka njohur vendi.

Edi Rama duhet ta dish mire se kur të ngihemi në protestë, nga rruga nuk shqitemi pa të hedhur ty aty ku e meriton.

Mos luaj me kafshatën, se shqiptarët paguajnë kafshatën 80 herë më shtrenjtë se qytetarët e BE-së. Në do të ngrihemi në këmbë si opozitë e vërtetë, që do i tregojmë vendin siç ja treguam në ’90. 

Ftoj demokratët të përgatitemi për një betejë gjer në fitoren tonë të plotë, të merituar” tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE