Connect with Us

VIDEO/ Spektakël në La Liga! Asiston Balliu, Falkao realizon

La Liga

VIDEO/ Spektakël në La Liga! Asiston Balliu, Falkao realizon

Publikuar

-

Mbrojtësi i Kombëtares, Ivan Balliu është duke kaluar një moment spektakolar në La Liga me fanellën e Rajo Vajekanos. Shqiptari ishte protagonist në përballjen e sotme ndaj Kadizit, teksa në minutën e 44-t, dhuroi një asist fantastik nga e djathta për Falkaon, i cili realizoi me finte. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 2-1 në favor të Rajo Vajekanos.

Ky ishte asisti i parë në La Liga, për mbrojtësin shqiptar, i cili ka qenë titullar absolut në 6 sfidat e para të kampionatit, duke u shndërruar në një lider të mbrojtjes. Për sa i përket Falkaos, ky ishte goli i tretë në 3 ndeshje radhazi për bomberi kolumbian, i cili iu bashkua skuadrës spanjolle nga radhët e Gallatasarait.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Klubi i La Ligës “djeg” parashikimet, shkarkon trajnerin pas 8 ndeshjesh pa fitore

Publikuar

-

Nga

Starti tejet i dobët i kampionatit ka bërë që drejtuesit e Levantes të reflektojnë dhe të shkarkojnë trajnerin Paco Lopez, i cili është në krye të pankinës që prej vitit 2018.

Trajneri 54-vjeçar ka bërë mjaft mirë në sezonet paraardhëse, megjithatë këtë aktualin e nisi me katër barazime dhe po kaq humbje, teksa nuk ka arritur të fitojë asnjë nga 8 ndeshjet e para të kampionatit.Humbja e fundit e Levantes u regjistrua të shtunën në transfertën ndaj Mallorcës, teksa Lopes e lë klubin valencian në vendin e parafundit të renditjes dhe në orët e ardhshme pritet të mësohet edhe emri i trajnerit të ri që do të drejtojë skuadrën.

Shkarkimi i 54-vjeçarit spanjoll ishte disi i befasishëm dhe ka “djegur” parashikimet, që listonin si favorit holandezin e Barcelonës, si trajnerin e radhës që do të shkarkohej në La Liga.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Ishte mushkëri”, mediat spanjolle lavërojnë Keidi Baren pas fitores me Realin

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e Keidi Bares ndaj Real Madrid ka qenë për t’u vënë kornizë dhe këtë e thonë edhe mediat sportive ne Spanjë, të cilat kanë vlerësuar kontributin e jashtëzakonshëm të mesfushorit shqiptar në sfidën që Espanjol fitoi me shifrat 2-1.

Bare ishte ai që dha pasimin për golin e dytë të shënuar nga Vidal, por sipas mediave spanjolle, kontributi i tij më i madh ishte ai që bëri duke vrapuar kudo e frenuar aksionet e rrezikshme të madrilenëve.

“Mushkëria. Luftoi me të gjithë dhe me gjithçka, duke dhënë shpirtin, duke ndihmuar në mbrojtje dhe pas shpinës së Darder e Melenendo. Shpërthyes”, shkruante “Mundo Deportivo” në vlerësimet për sfidën e kësaj të diele.“Tregoi edhe një herë se është i pandalshëm. Përshkroi gjithë mesin e fushës dhe ishte i vëmendshëm ndaj pjesës më të madhe të aksioneve për të mbuluar zonat dhe për të bërë trysni. E mbylli ndeshjen i stërlodhur dhe me ngërçe”, shkruante “AS:” në vlerësimet për lojtarët.

Ndërsa “El Desmarque” i vendosi atij notën 7 për atë që dhuroi në fushë. “Vodhi disa herë topin nga kundërshtarët, i ndaloi Benzema që të hynte në lojë në zonën e gjysmësulmuesit dhe përveç kësaj, krijoi disa aksione sulmuese “, shkruante portali i njohur.

LEXO TE PLOTE

La Liga

VIDEO / Keidi Bare bëhet protagonist me asist, Espanjoli mund Real Madridin

Publikuar

-

Nga

Fitorja e dytë e këtij sezoni për skuadrën e Espanjol nuk mund të vinte ndaj një kundërshtari më të mirë. Skuadra katalanase, pjesë e të cilës është edhe Keidi Bare, ka mundur sot me shifrat 2-1 Real Madridin dhe mesfushori shqiptar ishte protagonist i këtij suksesi.

Bare ishte rreshtuar mes titullarëve në këtë takim, ku Espanjoli para tifozëve të vet bëri gjithçka mirë që në pjesën e parë duke mbajtur larg madrilenët dhe duke goditur me kundërsulm me De Tomas, i cili tundi rrjetën në minutën e 17.

Reali vazhdoi të vuante në krijimin e aksioneve ndërsa Espanjoli me kundërsulm rrezikoi portën e Kurtua, në një të tillë në minutën e 60, Bare pasoi për Vidal dhe ky i fundit përshkroi gjysmën e fushës për të hyrë në zonën kundërshtare dhe shënuar golin e 2-0.

Espanjoli më pas shpërdoroi dy mundësi të tjera të arta, ndërsa Benzema ktheu në lojë skuadrën e tij me një gjuajtje mjeshtërore nga jashtë zonës. Madrilenët tundën edhe dy herë të tjera rrjetën me Benzema dhe Hazard, por në të dy rastet goli i anulua për pozicion jashtë loje. Espanjol rezistoi deri në fund dhe siguroi këtë fitore të artë për klasifikimin e sidomos për moralin. pasi kanë mundur një pretendent për titullin kampion.ESPANJOL-REAL MADRID 2-1

De Tomas 17′, Vidal 60’/ Benzema 71′

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: