Connect with Us

“Të të vijë turp, nuk e lë burrin për ju”/ Me tone të larta, tensionohet keq situata midis dy motrave në rubrikën “Shihemi në gjyq”

Aktualitet

“Të të vijë turp, nuk e lë burrin për ju”/ Me tone të larta, tensionohet keq situata midis dy motrave në rubrikën “Shihemi në gjyq”

Publikuar

-

cna lajm aktualitet

Një histori lidhur me çështje pronash ka qënë sot në qëndër të debateve në rubrikën “Shihemi në Gjyq”. Dy motra janë përballur me njëra-tjetrën për shkak të një problem me një pronë, të cilën sipas dy motrave ka qënë trashëgimi nga babai.

Vilma ka trashëguar një pjesë të një prone nga babai i saj. Ajo është kthyer kastile nga Franca për të kërkuar të drejtat e saj mbi pronat, por edhe të burrit të saj. Po ashtu edhe motrat e vëllezërit e tjerë kanë pjesët e tyre. Nëpërmjet një prokure Vilma ka autorizuar bashkëshortin e saj për t’u marrë me procedurat e regjistrimit por kjo ka sjellë probleme dhe sherr me familjarët e saj.

LEXO EDHE:  Sherr, Xheni: Mos m’i thoni nominimet. Armela: Mos më ngri zërin mua

Vilma ka kërkuar pjesën e saj dhe të burrit. Ndërkohë që Fetija, motra e madhe i ka thënë hapur se burri i saj nuk ka asnjë lidhje më pasurinë e tyre.

Motra më e madhe me ton të ashpër i është drejtuar:

Të të vijë turp që me ke sjellë këtu. Nuk ke të drejtë. Burri jot nuk ka lidhje me pasurinë tonë”.

Ndërkohë që pati një kundërpërgjigje nga Vilma e cila me po të njëjtin ton u shpreh:

“Turp për ju. Nuk e lë burrin për fajin tuaj”.

May be an image of one or more people, people standing and indoor

Konflikti në thelb lidhet me regjistrimin e pronës në emrin e familjes, që të përfitojnë të gjithë. Por prokura e Vilmës e vështirëson gjëndjen./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Bie nga lartësia e banesës/ 60-vjeçari ndërron jetë në vend

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Tiranë rreth orës 17:40 të pasdites.

Shtetasi me iniciale B. Sh. raportohet se ka rënë nga lartësia e banesës së tij dhe për pasojë ka ndërruar menjëherë jetë.Ende nuk bëhet e ditur nëse 60-vjeçari ka rënë aksidentalisht apo është vetëhedhur, megjithatë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy automjete në Durrës/ Plagoset shoferi dhë fëmija i tij

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Xhavzotaj-Rreshbull.

Mësohet se mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin F. K., është përplasur me një mjet tip “Toyota” me drejtues shtetasin me iniciale E. B. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesi i mjetit F.K., si dhe fëmija i tij, i cili ndodhej pasagjer në makinë.

LEXO EDHE:  I nxorri videon e 2009/ Presidenca i përgjigjet Ballës: Tao, lëre kalemin dhe shtrëngo kallamin!

LEXO EDHE:  Video- Deputetët përleshen në Kuvend/ I hedhin zorrë derri njëri-tjetritDy të lënduarit janë dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore ndërsa policia po vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve që kanë çuar në këtë aksident./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gazetari: Po lirojnë Klement Balilin

Publikuar

-

Nga

Gazetari Elton Qyno, ka ngritur alarmin se Klement Balili, i dënuar për krime të rënda, po lirohet nga burgu.

Qyno tregon se ai pasi përmes disa ‘marifeteve’ arriti të ndryshojë sigurinë e burgut, ndersa pak ditë më parë ka paraqitur një kërkesë në gjykatën e Elbasanit, duke ju lutur gjyqtares Pajtime Fetahu, që t’i ulë dënimin në masën e 90 ditëve.

“Klemend Balili, i konsideruar nga mediat Greke si “Eskobari i Ballkanit”, u dënua nga Gjykata e Apelit për Krime të Rënda, me 10 vite burgim për akuzën e “Trafikut të narkotikëve”, kryer në bashkëpunim me disa persona të tjerë.

Pavarësisht, se sipas vendimit të Gjykatës së Krimeve, ky dënim duhej të kryhej në një burg të sigurisë së lartë, nëpërmjet marifeteve nga jashtë burgut, Balili, arriti të bindte gjyqtaren e Elbasanit, Pajtime Fetahu, se ishte i sëmurë dhe duhej të vuantë dënimin në një sektor burgimi të sigurisë së zakonshme.

Balili ndryshoi sigurinë e burgut, në muajin Korrik 2021.LEXO EDHE:  I nxorri videon e 2009/ Presidenca i përgjigjet Ballës: Tao, lëre kalemin dhe shtrëngo kallamin!

LEXO EDHE:  Zbardhen detajet e reja të plagosjes në Vlorë/ Si nisi sherri mes të rinjve

Ndërsa tashmë, sërisht që prej datës 28 Tetor 2021, ka shkuar me një kërkesë tjetër në gjykatën e Elbasanit, duke ju lutur gjyqtares Pajtime Fetahu, që t’i ulë dënimin në masën e 90 ditëve.

E sigurisht që nuk besoj të ndodhë e kundërta. Deri para Vitit të Ri, gjyqtarja do ja ketë plotësuar këtë kërkesë, Balilit.

E thoni pastaj si lirohen kaq shpejt, këta që meren me trafik droge.

Ja pra si lirohen, se nuk bëjnë shkencë jo…”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE