Connect with Us

Spartak Ngjela jep alarmin/ “Vuçiç është terrorist, mbajeni mend këtë”

Politikë

Spartak Ngjela jep alarmin/ “Vuçiç është terrorist, mbajeni mend këtë”

Publikuar

-

Ngjela ngre alarmin/ Kriminaliteti në Shqipëri në nivele të frikshme, policia hesht

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar mbi situatën e fundit në veri të Kosovës, pas vendosjes së reciprocitetit për targat.

Sipas Ngjelës, bandat mesjetare të Serbisë, asgjë nuk iu bëjnë dot sot shqiptarëve.

Nuk kanë më asnjë lloj fuqi-force kundër shqiptarëve, nuk kanë më asnjë mundësi  ndërkombëtare dhe asnjë lloj besimi në Perëndimin e Lartë.

 Serbia sot është një neveri terroriste për Amerikën dhe Perëndimin, kurse shqiptarët, në Shqipëri dhe në Kosovë, janë aleatët kryesorë të Uashingtonit dhe të mbrojtur totalisht nga NATO.

 Po, përse këlthet Vuçiç.

 Ai po çirret për të treguar se është i dobët dhe ka frikë, njëlloj si ai i vetmuari në pyllin e natës, i cili bërtet nga frika që i ndërkall errësira e pyllit”, shkruan Ngjela në rrjete sociale.

Sipas avokatit, sot presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nuk ka as forcë, dhe nuk ka as verb që të drejtohet në Perëndimin e Lartë.

Është terrorist, ashtu si edhe padroni i tij i vjetër dhe tashmë i vdekur: Sllobodan Milosheviç.

 Dhe këtë e ka të provuar nga politika amerikane.

 Po kryeministri i Kosovës?

LEXO EDHE:  Plas lufta bërthamore?!/Koreja e Veriut alarmon OKB-në

 Duhet të jetë i qartë se është në luftë, por është fitimtar i Luftës së Shenjtë të vitit 1999.

Duhet të jetë i qartë që asgjë nuk duhet të bëjë pa marrëveshje me Uashingtonin; dhe duhet të jetë i qartë gjithashtu që, asnjë lloj lufte e Serbisë nuk i mposht dot më shqiptarët.

Përkundrazi, një luftë e re u jep shqiptarëve të gjithë territorin e pushtuar nga hordhitë serbe, që nga viti 1878.

 Edhe Kosova, edhe Shqipëria duhet ta dinë mirë se: Lidhja e Prizrenit tani, pas 242 vitesh, e ka fituar betejën e saj arbërore, dhe po e vijon luftën kundër Traktatit të Shën Stefanit dhe Traktatit të Berlinit.

 Dhe, të mos ju duket çudi! Se, Lidhja e Prizrenit do ta vijojë deri në fund betejën për të gjitha territoret arbërore në Gadishullin Ilirik.

 Mbajeni mend këtë…”, shkruan më tej Ngjela./CNA.al

cna lajme politike

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë?”/ Spaho i “përvishet” Bashës: Po të mblidhet litari, Lul

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar me tone të forta pas vendimit personal të kreut të PD-së, Lulzim Basha, për të shkarkuar Flamur Nokën, si nënkryetar i Komisionit të Sigurisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Spaho ironizon Bashën ndërsa shkruan se “Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë”?

Po ashtu Spaho paralajmëron Bashën, ndërsa thekson se “Lulit po i mblidhet litari”.

LEXO EDHE:  SHBA-BE verifikim kandidatëve të PS-PD, priten kërkesa për përjashtime

LEXO EDHE:  SHBA i refuzon vizën Kryeministrit kosovar/ Ja si përgjigjet ky i fundit

Lul mjaft me dëbime, fillo internimet tani.Bjeru deputeteve si në “45. Po ndonjë pushkatim nuk do bëjmë?

Nuk e bën dot Enverin ti. I pari ishte historik, i dyti qesharak dhe i mjerë.

Po të mblidhet litari, Lul, po të mblidhet.”-shkruan Spaho./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Llum, Kuvend anti-amerikan”/ Edith Harxhi-Bashës: Misionar dështak

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Edith Harxhi nga grupimi “Për PD”, ka reaguar  për situatën në PD, nga vendimet e Lulzim Bashës, kreut të PD-së në detyrë tek Foltorja, iniciativë e ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas Harxhit, në këto ditë të vështira të nisjes së krizës më të fundit ekonomike dhe energjitike, në këtë përvuajtje strapacuese disa vjeçare ku një numër i madh shqiptarësh largohen nga vendi si kurrë më parë, Partia Demokratike, opozita e vetme në vend bën lajm me zhurmën e madhe por edhe ringjalljen që po shkakton tërmeti i fundit politik në të.

Ky tërmet ishte i pritshëm prej disa vitesh, sidomos për një grup nga ne idealistët që kemi vite që ngremë zërin për mungesën e fjalës së lirë, votës së lirë, konkurrencës, meritokracisë dhe orientimit konservator të PD-së.

 Kjo shkarje ka nisur herët por u forcua gjatë viteve 2013-2021 kur “lideri me shkollim perëndimorë” dhe i pa aftë të drejtoj edhe një OJQ nisi misionin e tij të shkatërrimit të investimit tonë 30 vjeçar për ngritjen e një të djathte klasike.

 Pas shumë vitesh, kam nisur këto ditë të shoh dritë në fund të tunelit. Anëtarësia po zgjohet dhe shpirti demokrat po ringjallet e për këtë shkaktar përsëri është misionari shkatërrues me vendimet e tij të fundit antistatutore dhe antidemokratike”, ka shkruar Harxhi në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  SHBA, miliarda për pilulën kundër COVID-it dhe viruseve të tjera

LEXO EDHE:  SHBA-BE verifikim kandidatëve të PS-PD, priten kërkesa për përjashtime

Harxhi shkruan më tej se Foltoret po prodhojnë debat, po prodhojnë fjalën e lirë dhe pavarësisht patetizmave të kohës po ngjizin një bashkim që kaq shumë i duhej PD-së si aset kombëtar.Sipas saj është koha për të mbledhur popullin në një beteje të re, për të mundur pazarxhintë, “Basha-Rama”.

Tani na duhet të afrojmë çdo kontribut, të dalim me një projekt të ri për një Parti konkuruese, qytetare, të kthejmë institucionin e votës dhe diversitetin e mendimit dhe të nisim largimin final të kësaj qeverie Rama-Basha nga pushteti i korruptuar.

 Etiketimet “llum”, “kuvend antiamerikan”, apo përjashtimet pa statut e pa forume alla diktator komunist, po i shërbejnë çdo ditë e më tepër projektit tonë të ri dhe fundit të tranzicionit lodhës në PD.

Tani është koha të mbledhim popullin në një betejë të re përballë pazarxhinjve Rama- Basha dhe enturazhit të tyre politik dhe ekonomik, dhe të fundosim korrupsionin dhe paligjshmërinë ashtu siç kanë bërë popuj të tjerë rreth nesh.

Fajin nuk e ka kurrë populli, fajin e kanë ata që e kanë zhvatur dhe përdhosin çdo ditë këtë popull. Të bëhemi pjesë e projektit të ri për një opozitë të fortë dhe një qeveri të ardhshme model. Këta misionarë dështak i quaj të ikur!”, ka shkruar më tej Harxhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Edhe shoku Enver bënte mbledhje byroje”/ Topalli paralajmëron Bashën: Pak kohë të ka ngelur

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar me tone të forta, pas vendimit personal të Lulzim Bashës për të shkarkuar Flamur Nokën, nga nënkryetar i Komisionit të Sigurisë.

Në një postim në rrjetet sociale, Topalli paralajmëron Bashën, se edhe pak kohë do të ketë vulën e PD.Sipas Topalli, Kuvendi Kombëtar do i heqë Bashës edhe karrigen, edhe vulën.

“Luli paska përjashtuar prap me vendim personal sonte në darkë. Kësaj here rradhen e kishte Flamur Noka, që është rritur në Partinë Demokratike. E paska shpallur armik të brendshëm! Në fakt e paska nderuar Flamurin. Shoku Enver bënte mbledhje byroje në raste të tilla. Dmth kur anëtarësia e Partisë është ngritur për të hequr Lulzimin, ky i fundit shkarkon Noken. Edhe për pak kohë do ketë vulën. Gjatë këtyre ditëve do shpallë edhe përjashtime të tjera… deri kur Kuvendi Kombëtar do i heq edhe vulën bashkë me karrigen Lul Vulës.”-shkruan Jozefina Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE