Connect with Us

Nedim Bajrami nuk ndalet së shkëlqyeri, shënon tjetër gol në Serinë A

Sport

Nedim Bajrami nuk ndalet së shkëlqyeri, shënon tjetër gol në Serinë A

Publikuar

-

Nedim Bajrami sërish protagonist në Serinë A me fanellën e Empolit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, ka gjetur rrugën e rrjetës në përballjen ndaj Bolonjës, duke realizuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 54-t, teksa arriti të ngrinte shifrat në 3-1.

Ky ishte goli i dytë i realizuar nga shqiptari në këtë sezon në Serinë A, me fanellën e Empolit. Bajrami është shndërruar në një lider absolut te skuadra e tij, teksa mban edhe numrin 10 mbi shpinë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Fjalët e Hazard me Mbappe bëjnë xhiron e rrjetit, tërbohen tifozët e PSG-së

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja e djeshme rezervoi një superpërballje si ajo midis Belgjikës dhe Francës, ku në fund ishin “gjelat” që prenë një biletë për në finalen e Ligës së Kombeve ku do të përballen me Spanjën.

Në fushë kishte yje të shumtë, si Benzema, Pogba, De Bryjne, Lukaku, Hazard e Mbape. Por këta dy të fundit kanë tërhequr vëmendjen me një episod të ndodhur në fushën e lojës duke u bërë viral në rrjetet sociale.Eden Hazard i përshpëriti diçka Mbapes i cili fillioi të qeshte me të madhe në fushën e lojës. Menjëherë filluan aludimet se çfarë i kishte thënë ylli i madrilenëve Mbapesë, por sipas “MARCA”, Hazard ka bërtitur me të madhe “Hala Madrid” për të nxitur një reagim të Mbape i cili ka filluar menjëherë të qeshë.

Pamjet janë bërë virale dhe kanë nxitur jo pak reagime. Kujtojmë se Mbape ishtë shumë pranë transferimit te Real Madrid këtë verë, por PSG-ja bllokoi gjithçka në momentin e fundit.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Reja flet para ndeshjes me Hungarinë: E di si do luajë kundërshtari

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, doli ditën e sotme në konferencën për shtyp në prag të sfidës ndaj Hungarisë, që kuqezinjtë do të zhvillojnë ditën e nesërme në Budapest.

Tekniku italian vlerësoi maksimalisht kundërshtarin, teksa u shpreh besiplotë, se Shqipëria i ka të gjithë kualitetet dhe cilësitë, për të mbajtur gjallë ëndrrën e madhe.

RËNDËSIA E NDESHJES DHE OBJEKTIVAT, A MUND TA QUAJMË NJË FINALE SFIDËN E NESËRME? – Për ne janë të gjitha ndeshjet si finale. Duam të vazhdojmë të mbajmë gjallë këtë ëndërr të madhe për të qëndruar në vendin e dytë deri në fund. Nëse humbasim dalim jashtë objektivave. E dimë shumë mirë forcën e Hungarisë. Ne po kalojmë një moment pozitiv, kemi shumë siguri si ekip. Jemi këtu për të bërë një ndeshje të madhe. Për të qëndruar në vendin e dytë duhet të bëjmë një ndeshje të madhe dhe të fitojmë nesër.

FORMACIONI- Kam disa dyshime, një trajner ka gjithmonë dyshime. E kam në kokë formacionin. Kam 24 lojtarë në dispozicion, kemi dhe një stërvitje të fundit për të bërë. Do të vendos nesër në mëngjes për formacionin. Kam dyshime, por duhet të shikoj gjendjen e lojtarëve dhe të zgjedh lojtarët me gjendjen më të mirë fizike. E rëndësishme është që ata që do të zbresin në fushë të japin maksimumin. Hungari është në gjendje shumë të mirë fizike.

KUNDËRSHTARI- Duhet të shfrytëzojmë të gjitha mundësitë që do të na jepen dhe të jemi të aftë të ndryshojmë mënyrën e lojës duke i përshtatur kundërshtarit. Hungari do të jetë ndryshe nga ndeshja e parë. Duke njohur trajnerin e tyre italian, Rosi, kam një përshtypje për mënyrën se si do të luajnë.Do të përpiqen të marrin kontrollin e lojës dhe të na sulmojnë në fillim. Duhet të jemi gjithmonë gati dhe t’i përgjigjemi në mënyrën e duhur. Do të përpiqemi me lojtarët e shpejtë që kemi t’i godasim. Në qoftë duke na venë në presion, do të ketë momente ku ata mund të zhbalancohen dhe ne duhet t’i shfrytëzojmë këto momente.

FORMACIONI, BAJRAMI APO MESFUSHOR FORCE?- Uroj të bëj zgjedhjen e duhur me Bajramin, është një lojtar që ka aftësi shumë të mira teknike sidomos në sulm. Ekipi duhet të jetë gati në çdo moment, në çdo repart, që të sulmojmë kundërshtarin. Nuk kam vendosur akoma kështu që do të presim deri nesër.

NDESHJA MË E VËSHTIRE NDAJ HUNGARISË APO POLONISË? Shpresoj shumë që ne të bëjmë një rezultat të mirë me Hungarinë. Mendoj se më e vështirë do të jetë më e rëndësishme dhe mendoj vetëm për të, për Poloninë mendoj më vone. Është ndeshje vendimtare për ne dhe shpresoj të marrim rezultat pozitiv.

TRAJNERI ROSI KA PARASHIKUAR QË MUND TA VENDOSË NJË GOL, A JENI DAKORD?: Të dyja ekipet janë shumë të organizuara në aspektin mbrojtës, unë e konceptoj që trajneri e ka thënë në mënyrën ai që do të mbrojë më mirë. Shpresoj të jemi ne që do të shënojmë golin dhe do të ruajmë fitoren deri në fund.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Konferenca para ndeshjes me Hungarinë, Berisha: Fitorja na afron me ëndrrën e madhe

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja do të zbresë në fushë mbrëmjen e nesërme për tu përballur me Hungarinë në një sfidë mjaft të rëndësishme për fatat e Grupi I. Në prag të sfidës së nesërme, kapiteni i kuqezinjve, Etrit Berisha doli në konferencën për shtyp ku u shpreh:

PA TIFOZË: “Të them të drejtën kemi lozuar për dy vite pa tifozë dhe me siguri ishte trishtim të luajë pa ta, tani që sapo u kthyen prap do luajmë pa ta. Futbolli është për tifozët, dhe një fitore po qen tifozët do të ishte e madhe, kënaqemi shumë kur ka tifozë. Jemi të përqëndruar në ndeshje, dhe nuk mendojmë shumë në këtë aspekt, mendojme të bëjëm ljën dhe të marrim fitoren”.VAZHDIMËSIA: “Unë mendoj që këto lojëra na kanë ndihmuar shumë dhe ta shikojmë nivelin e kundërshtarit, jemi të sigurtë që mund të bëjmë gjëra të mëdha, e kemi dëshmuar. Fitorja me Hungarinë na ka dhënë vetbesim për të vazhduar ëndrrën. Shpresoj të jetë dhe një fitore e radhës, që do të ishte mjaft e madhe na afron te ëndrra. Na afron në lojën me Poloninë që besoj se do të jetë edhe më e lehtë për ne”.

PIKAT MË TË FORTA TË KUNDËRSHTARIT: Atëhere edhe më herët e kam cekur që dhe Hungaria ka lotjar të mirë. Arma e tyre kryesore është ekipi. Ndoshta mund të mos kenë yjë që veçohen, or kanë grupin. Do të jetë ndeshje e vështirë për të dyja palët. Do të fillojmë nga ajo ndeshje, ku mendoj se bëmë ndeshje të mirë sa i përket aspektit defensiv dhe kemi pasur raste në sulm. Shpresoj të vazhdojmë me atë ritëm dhe të fitojmë ndeshjen”, u shpreh kapiteni Berisha.

LEXO TE PLOTE