Connect with Us

Humb vëllain nga Covid-19/ Rrëfimi rrëqethës i motrës: Sot hoqa rrobat e zeza

Life Style

Humb vëllain nga Covid-19/ Rrëfimi rrëqethës i motrës: Sot hoqa rrobat e zeza

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

“Ka një mesazh për ty” është një nga rubrikat më të ndjekura të emisionit “E diela shqiptare.”

Sot është rrëfyer një histori mjaft e trishtë. Mira, e cila jeton në Itali, ka marrë një surprizë nga nusja e nipit, e cila e falenderon për ndihmën që i ka dhënë në momentet më të vështira të jetës së saj.

Mira tregon se pak kohë më parë, ka humbur njeriun e saj më të shtrenjtë nga Covid 19 dhe sot ishte dita kur ajo ka hequr rrobat e zeza.

Ajo tregon se ka patur një marrëdhënie shumë të fortë me vëllain e saj, i cili dy ditë dy ditë para se të ndërronte jetë i dërgoi një mesazh ku i jepte forcë për të vazhduar përpara.

LEXO EDHE:  “Covidi dhe Covidioti”/ Këlliçi i çjerr maskën propagandës së Ramës: Koha po na bën të humbim jetë

Mira sot ka vendosur që të kthejë këtë faqe të jetës së saj dhe të ecë përpara.

Sot është hera e parë që unë heq rrobat e zeza. Sot thashë të ndërroja një faqe. Unë ruaj momentet e bukura dhe mesazhet e tij që më ka dërguar dy ditë para se të vdiste”, është shprehur Mira./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Shiu sjell në humor banorët e Big Brother/ Japin koncert duke mbrojtur filxhanin e kafes

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Donald Veshaj, Filloreta Raçi, Sabian Medini, Semi Jaupaj kanë dhënë show në Big Brother, teksa mbrojnë filxhanin e kafes nga shiu.

Atmosfera është ndezur dhe këngëtarët dëgjohen duke kënduar dhe kërcyer nën ritmet e këngëve shqiptare.

Sfida e javës për ta është të mbushin një filxhan gjigant, i cili mban të shënuar përqindjen e buxhetit që do të kenë për javën e ardhshme.

LEXO EDHE:  Covid-19 në Kosovë/ 14 viktima gjatë 24 orëve të fundit

LEXO EDHE:  Në pritje të vaksinave, shtohet numri i të infektuarve me Covid në Malin e Zi

Në shtëpi kanë nisur debatet e para, hatërmbetjet dhe inatet mes tyre. Por në horizont mund të ketë dhe histori dashurie./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Kemi kimi artistike”/ Rudina Dembacaj zbulon se aktori ishte arsyeja kryesore pse u bë pjesë e Klanifornia

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Rudina Dembacaj është rikthyer sërish në ekran si aktore. Që në fillim të sezonit, producenti Turjan Hysko zbuloi se pjesë e Klanifornia është bërë edhe aktorja Rudina Dembacaj.

E ftyar sot në emisionin e Rudina Dembacaj, tregoi se një nga arsyet pse donte të ishte pjesë e Klanifornia është aktori Visjan Ukcenaj.Aktorja u shpreh se me Visjanin ka shumë kimi artistike. Rudina shton se është ndierë shumëmirë me kastin dhe stafin e Klanifornias.

LEXO EDHE:  Covid-19 në Kosovë/ 14 viktima gjatë 24 orëve të fundit

LEXO EDHE:  Shqipëria “mposht” Covid-19/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Arsyeja kryesore pse doja të vija në Klanifornia ishte Visjani. Kemi shumë kimi artistike. Dyshja me Visjanin e dija që do të ecte. Por që do të shkoja mirë me të gjithë artistët nuk e kisha menduar. Po ndihem shumë mirë”, shprehet Rudina./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nuk përmbahet Ada, revoltohet me djemtë/ “Çuna, boll bëtë si pjeshka”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Surprizat e Bajos ndaj Adës kanë krijuar shumë debate dhe dyshime tek konkurrentë.

Pas pjesës së parë të takimit, konkurrentët vunë në dukje gjestet e Bajos ndaj Adës, duke treguar se ai është shumë i dhënë pas saj.

Ndërkohë Ada nga ana tjetër i ka dalë në mbrojtje Bajos duke u shprehur se, duhet të ketë më shumë detaje të tilla ndaj vajzave.

LEXO EDHE:  Arben Malaj bën apelin e fortë/ Mesazhi për qytetarët, mos harroni këto tre veprime, do të kurseni miliarda

LEXO EDHE:  Luftë edhe për vaksinën/ Britania: Hakerët rusë po na vjedhin studimetAjo iu është drejtuar e revoltuar ndaj djemve duke thënë se po bëhen më “pjeshka” se vajzat.

Po bëheni më pjeshka se ne, ne jemi pjeshkat jo ju”, është shprehur Ada./ CNA.al

LEXO TE PLOTE