Connect with Us

Bie në depresion nga prerja keq e flokëve/ Modelja merr dëmshpërblimin me shumën marramendëse

Showbizz

Bie në depresion nga prerja keq e flokëve/ Modelja merr dëmshpërblimin me shumën marramendëse

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Modelja 42 vjeçare, Aashna Roy, ka përjetuar një fazë depresioni pasi parukieri i kishte prerë flokët më shumë seç ajo kishte kërkuar dhe se kishtë pësuar djegie të lëkurës së kokës.

E gjitha kjo ka ndidhur në vitin 2018 ku modelja kishte vizituar një prej salloneve të bukurisë për të ndryhsuar pamjen e saj. Ajo kishte kërkuar që flokët e saj të priteshin 7 cm, por pasi ka vënë syzet ka kuptiura që flokët e saj ishin më të shkurtra seç I dëshironte.

Për këtë arsye ajo ishte ankuar te menaxheri i sallonit dhe çështja shkoi deri te drejtuesi i hotelit, kur gruas iu ofruan zgjatje artificiale falas e flokëve dhe trajtime të tjera kompensuese.

Por këtu për mdoelen kishte lindur një problem tjetër.,Për shkak të përdorimit të tepër të amonikaut, kishte pësuar djegie të lëkurës së kokës.

LEXO EDHE:  Ekspozon të pasmet me veshje seksi/ Kjo është bjondina më e zjarrtë e Instagramit

Roy tha se përveç zemërimit dhe traumës që shkaktuar nga incidenti, stafi i hotelit ishin treguar “abuzivë, të pasjellshëm dhe hakmarrës”.

Modelja dërgoi ankesën e saj në Komisionit e të Drejtave të Klientëve ku iu ofrua kompensimi për telashet dhe rrezikimin e karrierës.

Në seancën gjyqësore u tha se ajo ishte aq e turpëruar sa nuk shikohej më në pasqyrë, i shmangej miqve dhe humbi vendin e punës.

Prerja e keqe e flokëve bëri që Roy të pësonte “traumë të rëndë mendore”, të humbte të ardhurat dhe të hiqte dorë nga ëndrra e saj për t’u bërë top-modele.

Komisioni i dha dëmshpërblim 20 milionë rupee (rreth €250 000) për dëmin emocional dhe profesional./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

“Ti e shet veten për 5 mijë lekë”/ Degjeneron debati mes Mikelës dhe Jurgenit

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Një tjetër debat skandaloz është krijuar në emisionin Përputhen. Një prej konkurrentëve, Jurgeni ka ofenduar rëndë Mikelën.

I gjithë debati ka nisur pasi, Mikela ka publikuar disa mesazhe që Jurgeni i ka dërguar në privat.

Jurgeni është shprehur se i ka kërkuar Mikelës takim në mënyrë që t’i kërkojë ndjesë për situatën e krijuar pak javë më parë.

LEXO EDHE:  Fotot lakuriqe dhe fakte misterioze për gruan e Donald Trump

LEXO EDHE:  Australiania që do t’iu "rrëmbejë" zemrën/ Fotot më të bukura të bjondinës

Nga ana tjetër, Mikela ka thënë se për të nuk vlen asgjë. Pas kësaj, Jurgeni ka kaluar në ofendime duke iu thënë Mikelës së e shet veten për 5 mijë lekë./ CNA.al

  

View this post on Instagram

 

A post shared by Faqja e vetme zyrtare (@perputhen_tch)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Nuk ke për tu bërë kurrë as euro-deputete as euro-ministre”/ Arian Konomi nuk fal Ritvanën: Boll me gënjeshtra

Publikuar

-

Nga

Acarohet Arjan Konomi/ “Nuk dua ta dëgjoj më këtë në emision”

Konkurrentët e Përputhen vijojnë të thyejnë rregullat e emisionit. Disa prej tyre janë takuar jashtë emisionit duke shkaktuar kështu shumë debate dhe dyshime mes tyre dhe konkurrentëve të tjerë.

Dy prej personazheve që kanë thyer më së shumti rregulloren janë Ritvana dhe Argjendi,pasi dyshja kanë shprehur se janë takuar disa herë jashtë emisionit, edhe pse nuk lejohet diçka e tillë. Sot Jurgeni ka treguar se Ritvana dhe Argjendi janë takuar sërish jashtë emisionit.

LEXO EDHE:  “Më kërkojnë treshe”/Modelja seksi rrëfehet për mesazhet erotike

LEXO EDHE:  Foto+16/Modelja ruse lë pak vend për fantazi me format e saj tërheqëseOpinionisti Arian Konomi ka reaguar pas kësaj shkelje rregulloreje nga ana e konkurrentëve dhe i është kthyer Ritvanës duke i thënë se e ka tepruar me gënjeshtra. Madje Ariani i ka thënë se kështu nuk mund të bëhet as eurodeputete apo euroministre, pasi nuk arrin të respektojë dot dy rregulla./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“E kam refuzuar para një Shqipërie të tërë”/ “Plas” mes dy konkurrenteve të Përputhen

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Në rrjetet sociale ka qarkulluar një video e Adës dhe Bashkimit ku shihen në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Video është bërë virale,  dhe është diskutuar sot në Pëpruthen ku dy protagonistët kanë treguar si qëndron e vërteta e takimit të tyre.Ada është shprehur se e ka pyeur Bashkimin për një vend në Kosovë, duke qenë se ndodhej atje me shoqërinë dhe donte të fekruentonte një ven ku kishte shisha. Sigurisht që e gjithë situata dhe shpjegimi i Adës nuk është besuar nga konkurrentët e tjerë, veçanërisht nga Alvisa, e cila e ka kaluar këndin e diskutimit në një temë tjetër.

LEXO EDHE:  U shpall modelja më seksi në botë/ Kelly Brook: Kam qenë e ndyrë në të 30-tat

LEXO EDHE:  Australiania që do t’iu "rrëmbejë" zemrën/ Fotot më të bukura të bjondinës

Ajo është shprehur se Bashkimi është “mburruar” duke thënë se e ka refuzuar para një Shqipërie të tërë. Këtë frazë të Bashkimit, Mikela dhe Ritvana janë shprehur se e ka thënë në prezencë të tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE