Connect with Us

Basha-Veliaj në SPAK/ Vilat e kreut të PD, përfundojnë në Gjykatë

Politikë

Basha-Veliaj në SPAK/ Vilat e kreut të PD, përfundojnë në Gjykatë

Publikuar

-

cna lajme politike

Kreu i PD Lulzim Basha dhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj  kanë një përballje në SPAK.

Seanca e cila do të mbahej sot, është shtyrë me datë 11 Tetor, pasi mungonin avokatët e Veliajt.

Vetë Veliaj nuk është paraqitur në seancë.

Kujtojmë se Veliaj është paditur nga Basha për shpifje.

Kreu i PD akuzon Veliaj për disa deklarata që ky i fundit ka bërë gjatë fushatës zgjedhore të 25 prillit.

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Pse Berisha do i puth dorën, që s’ia kafshon dot Lulzim Bashës?

Sipas Veliajt, gjatë kohës së pandemisë Lulzim Basha ishte i vetmi që shtoi vilat në pronësi të tij.

Padia është shqyrtuar nga prokurorja Manjola Kajana, e cila e ka dërguar çështjen në Gjykatë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Revolta e demokratëve/ Thyejnë fotografinë e Bashës, debate në mbledhjen e PD Kurbin

Publikuar

-

Nga

Mbledhja e kryesisë në degën e Partisë Demokratike Dega Kurbin është shoqëruar me debate dhe tone të larta mes anëtarëve dhe kryetarit degës.

Anëtarët kërkuan që të respektohet vullneti i demokratëve për të shkuar në kuvendin e 11 dhjetorit, pasi 80 % e tyre kanë firmosur për thirrjen e kuvendin kombëtar.

Anëtarët dhe kryetarët e grup seksioneve kërkuan nga Kryetari i PD-së Kurbin që të mbajë të bashkuar delegatët dhe anëtarët e saj, si edhe të mos krijojë përcarje.

Kryetari i  PD-së në Kurbin, Bujar Haxhiu mohoi akuzat e ngritura ndaj tij se mund të ketë ndikuar në lidhje me firmosjen e anëtarëve të kryesisë.

LEXO EDHE:  Zhupa thirrje Veliajt/ “Pezullo këstin e parë të taksave dhe tarifave vendore për bizneset”

LEXO EDHE:  Dosja e Mediut kalon në GJKKO/ Klodiana Lala zbulon detaje të reja

Vladimir Korriku, anëtarë i kryesisë dega Kurbin pohoi faktin se mbi 80 përqind e delegateve të kuvendit kanë firmosur me vullnet të lirë.Korriku shprehet i indinjuar ndaj analizave të pa baza të drejtuesit politik Agron Gjekmarkaj.

Gjithashtu i pranishëm ka qënë dhe Bardh Rica ish- Kryetar i Bashkisë Laç.

Ndërkohë të revoltuar nga një lum akuzash, disa prej anëtarëve të kryesisë thyen një banderolë me foton e Lulzim Bashes në formë revolte kundër ofendimeve që ky që ky i fundit u ka berë bazës së partisë, duke i cilësuar si rrugaç dhe llumi i PD./syri

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Ka mbetur vetëm në zyrë”/ Deputeti kërkon largimin e Bashës: E mban me gajret Gazi i botës

Publikuar

-

Nga

Sfida live mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës tregoi qartë mbështetjen që kanë këta të dy në bazën demokrate. Këtë ka konstatuar deputeti i PD Edmond Spaho, i cili përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se Luli është i vetëm në zyrë dhe po e mban me gajret Gazi i botës.

Spaho i ka kërkuar Bashës që të bëhet një herë të vetmen burrë dhe të largohet nga drejtimi i PD sepse ka humbur mbështetjen e bazës.

LEXO EDHE:  “Fitorja e Bashës pa lavdi”/ Imami: Nuk u bë garë e ndershme

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Pse Berisha do i puth dorën, që s’ia kafshon dot Lulzim Bashës?

Ja ndryshimi i madh!Luli i vetmuar ne zyre dhe qe e mban me gajret Gazi i botes.

Ne krahun tjeter anetaret, simpatizantet dhe qytetaret shqiptare qe jane zjarri i Foltores.

Behu nje here te vetme burre dhe jep doreheqje, ke humbur mbeshtetjen, nuk e mban dot karriken”, shkruan Spaho./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha ngatërron akuzat e Ramës me Berishën

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Lulzim Bashës pasi njoftoi sot se ka marrë një ftesë për në SHBA.

Nga Foltorja e Librazhdit, Berisha ka treguar dy dosjet e Bashës në SHBA, për të cilin edhe mund të arrestohej. Dosjen Muzinë dhe Toyota Yaris.

Por pas kësaj deklarate, Lulzim Basha ka nxituar të reagoj në rrjetin social Tëitter, ku shkruan se Berisha po riciklon deklaratat e Ramës. “I keqardhur sa poshtë ka rënë Sali Berisha që riciklon akuzat e Edi Ramës. Sali Berisha me asnjë trillim nuk do ta bunkerizojë PD për interesat e tij personale. PD është dhe do të jetë përjetë aleate e SHBA dhe askush nuk mund ta shndërrojë në mburojë të interesave personale!”, shkruan Basha.

LEXO EDHE:  Nga Kreshnik Spahiu/ Pse Berisha do i puth dorën, që s’ia kafshon dot Lulzim Bashës?

LEXO EDHE:  “Beteja” zhurmuese e Lulit/ Si po tallen deputetët e tij me elektoratin  

Por kreu i PD ka ngatërruar dy deklaratat. Rama nga Kuvendi kërkoi një sqarim nga Basha se përse nuk ka shkuar në gjykatën e Belgjikës për Toyota Yaris, ndërsa Berisha u shpreh se kreu i PD ka gjykim në SHBA për këtë ccështje. Pra dy deklaratat nuk kanë asnjë të përbashkët, pasi akuzat janë ndaj Bashës por për dy shtete të ndryshme./CNA.alLEXO TE PLOTE