Connect with Us

Surprizon ish-mesfushori: Ronaldo do të bëhet trajner i Machester United

Premier Liga

Surprizon ish-mesfushori: Ronaldo do të bëhet trajner i Machester United

Publikuar

-

Ish-mesfushori dhe trajneri anglez, Tim Sherwood, ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me një parashikim të bërë.

Duke folur për ndeshjet e Premier League dhe Cristiano Ronaldon, Sherwood, tha se portugezi në një të ardhme të afërt do të bëhet trajneri i Manchester United.

“Ronaldo do të luajë për aq kohë sa këmbët e tij ta lejojnë, pas kësaj ai do të bëhet trajner dhe unë jam i bindur për këtë. Ai patjetër do të drejtojë një skuadër dhe unë e shikoj si trajner i Manchester United. Sipas mendimit tim, ai do të marrë në krahun e tij një trajner me shumë përvojë dhe më pas do të ulet në vendin e tij. Jam i bindur se Ronaldo i rikthye për një arsye”, tha Sherwood.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

BundesLiga

VIDEO/ Atalanta rikthehet te fitorja, Bayern Munich “manita” ndaj Leverkusen

Publikuar

-

Nga

Atalanta është rikthyer te fitorja në kampionat, teksa ka mposhtur me shifrat e thella 1-4 Empolin. Dopieta e Ilicic, goli i Zapatës dhe autogoli i Viti, i dhanë fitoren ziklatërve të Gasperinit.

Sfidat Udinese-Bologna dhe Genoa-Sassuolo, u mbyllën në barazim. Më herët Cagliari mposhti 3-1 Sampdorian.

Në Gjermani, Bayern Munich shkatërroi me shifrat 1-5 Bayer Leverkusenin, në një sfidë ku skuadrës së Nagelsmann i mjaftoi vetëm një pjesë për të marrë 3 pikët, që e rikthejnë në krye të Bundesligës. Dopietat e Lewandowskit dhe Gnabry, si dhe goli i Muller, i dhanë fitoren Bayernit.Në Premier League, West Ham mposhti minimalisht Evertonit, duke iu falur një goli të shënuar nga Ogbonna në minutën e 74-t.

 

 

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Do drejtojë Newcastlen? Mourinho befason me deklaratën e tij

Publikuar

-

Nga

Newcastle është ekipi më i përfolur i momentit pasi skuadrën e ka marrë në menaxhim Mohamad Bin Salman me një pasuri të frikshme. Për këtë arsye pritet që skuadra në fjalë të jetë mes më të mirave në “Premier League”, teksa do të merren futbollistë dhe një trajner i madh për ta drejtuar.Mes emrave të shumtë ishte edhe Mourinho, që ka komentuar për herë të parë zërat që e dërgojnë në Angli. “Kam punuar për shumë vite me një nga njerëzit më të rëndësishëm në historinë e Neëcastle, Sir Bobby Robson. Jam i lidhur emocionalisht me atë qytet, me atë klub, me ata tifozë. Por jam i lumtur që drejtoj Romën”, u shpreh Mourinho.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Faqja zyrtare e Premier League bën postimin e veçantë për Armando Brojën

Publikuar

-

Nga

Armando Broja ka hyrë këtë të shtunë në librat e historisë së klubit të Sauthempton e Premier Ligës, por edhe të futbollit shqiptar. Sulmuesi i përfaqësues shqiptare, me golin e shënuar ndaj Lids, është bërë shqiptari i parë që shënon në elitën e futbollit në këtë vend.

Një arritje e shkëlqyer për djaloshin i cili po tregon që në moshë shumë të re se ka gjithçka që duhet për të bërë mirë në një nga kampionatet më të bukura e më të forta në botë.Ndërsa rrjetet sociale janë mbushur me urime dhe postime për të, edhe vetë Premier Liga i është shtuar atyre që kanë kujtuar arritjen e djaloshit shqiptar.

“Goli që fitoi ndeshjen për Sauthempton nga Armando Broja, ishte goli i parë i shënuar nga një futbollist shqiptar në Premier Ligë”, theksonte ajo arritjen e këtij djaloshi i cili po shkruan që në moshë të re emrin e tij në historinë e futbollit shqiptar.

LEXO TE PLOTE