Connect with Us

Erdhi me bujë në merkato, ja pse Memelli nuk po e aktivizon ende mesfushorin brazilian

Sport

Erdhi me bujë në merkato, ja pse Memelli nuk po e aktivizon ende mesfushorin brazilian

Publikuar

-

Mesfushori brazilian, Bruno Riter, iu bashkua Skënderbeut në fundin e merkatos. Afrimi i tij ka shtuar cilësinë në skuadër, por trajneri Migen Memelli duhet të presë edhe pak për ta pasur 100% në dispozicion lojtarin.

Riter nuk është ende në formën e duhur për t’u grumbulluar në ndeshjet e kampionatit. Gjithsesi, ai tashmë po ambientohet me skuadrën dhe qytetin. Mesfushori i qendrës shihet si një futbollist që mund të bëjë diferencën në pozicionin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Statistikat e frikshme/ 100% të dueleve të fituara, Kumbulla ishte perfekt në duelin me Levandovskin

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ishte një nga më të mirët në fushë për Kombëtaren tonë, duke qenë thuajse perfekt në duelin ndaj Robert Levandovskit. Mbrojtësi shkodran ishte i jashtëzakonshëm, teksa këtë gjë e konfirmojnë edhe statistikat e “Sofascore”.

Kumbulla fitoi 6 nga 6 duelet ajrore (100%). Ai gjithashtu fitoi 3 nga 3 duelet e tjera (100%), ndërkohë që bëri dhe 5 spastrime. Marash Kumbulla nuk shkaktoi asnjë faull ndeshjen e djeshme.Përkundrazi, ndaj tij u shkaktuan 4 faulle. Ndërkohë që një nga pikat që duhet të korrigjohen janë pasimet, që për momentin arrijnë një saktësi prej vetëm 81%. Në mungesë të Gjimshitit të dëmtuar, Kumbulla i tregoi Mourinjos se po gabon rëndë që e mban në stol.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Zyrtare/ Milani firmos me portierin e njohur

Publikuar

-

Nga

Milani ka konfirmuar se ka nënshkruar kontratë me portierin Antonio Mirante.

38-vjeçari ka firmosur deri në verën e vitit 2022 dhe do të mbajë numrin 83.Italiani do të jenë në garë me Tatarusanun për vendin e titullarit, pas lëndimit të Mike Maignanit, i që do të mungojë deri në dhjetor.

Mirante gjatë karrierës së tij ka veshur edhe fanellën e Crotones, Sienës, Juventusit, Sampdorias, Parmas, Bolonjas dhe Romës.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Dhunë në familje/ Hernandez dënohet me burg, gjykata kërkon arrestimin e tij

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Bayern Munich, Lucas Hernandez është dënuar me burg nga një gjykatë në Madrid pas dhunës që ushtroi ndaj partneres së tij në rrugët e kryeqytetit spanjoll. Mbrojtësi francez duhet të dorëzohet në Gjykatën Penale numër 32 në Madrid më 19 tetor në mënyrë që të arrestohet dhe të mbyllet në qeli.

Ngjarja daton që prej shkurtit të vitit 2017 kur Hernandez dhe ish-partnerja e tij Amelia de la Ossa Lorente patën një zënkë publike. Si pasojë të dy u dënuan me punë në komunitet e cila nuk u përfundua nga francezi.Urdhëri i dhënë ka vendosur si afat datën 19 tetor 2021 për Hernandez që të paraqitet përpara institucioneve në mënyrë që të pranoj dënimin vullnetarisht. Megjithatë, francezi pritet ta apelojë vendimin në mënyrë që dënimi me burg të kthehet në punë komunitare për t’i shpëtuar kështu qelisë.

LEXO TE PLOTE