Connect with Us

Trajneri i Southampton kritikon Armando Brojën: Ky është problemi i tij!

Premier Liga

Trajneri i Southampton kritikon Armando Brojën: Ky është problemi i tij!

Publikuar

-

Southampton fitoi ndaj Sheffield United duke kaluar më tej në fazën e Kupës. Armando Broja luajti për 90 minuta dhe nuk shënoi, duke humbur edhe penallti nê ruletën ruse. Trajneri Hasenhutl e ka kritikuar në përfundimin e takimit duke veçuar lehtësinë sesi Broja i merr ndeshjet.

“Nuk do të ishte e lehtë, me një ekip të Championship. Në fillim ti duhet të mësosh që tê luftosh për të fituar vendin, ky ishte problemi i Brojës. Nuk e ka marrë shumë seriozisht ndeshjen dhe kjo duhet për të fluturuar nga ndeshje të tilla.

Këtê duhet të mësojë Broja. Ka kualitete, e shohim që ka, duhet të punojmë shumë. E kam thënë që ështê i ri me potencial dhe ka shumë gjëra për të mësuar”, tha Hasenhutl.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Chelsea mbetet pa sulmues, tifozët duan rikthimin e Armando Brojës

Publikuar

-

Nga

Chelsea fitoi në mbrëmjen e djeshme ndaj Malmo në shifrat 4-0, por londinezët kishin edhe dy humbje të mëdha. Werner dhe Lukaku janë dëmtuar që në pjesën e parë duke dalë nga fusha e blertë.

Sulmuesit do të mungojnë për disa ndeshje sipas Tuchel, ndërsa Chelsea ka mbetur pa një sulmues të mirfilltë. Tifozët e londinezëve kanë kërkuar kthimin e menjëhershëm të Brojës nga Southampton.Ky i fundit shkoi te klubi tjetër anglez dhe u huazua për një sezon. Mediat britanike tregojnë se me rregullat e Premier League, dëshira e tifozëve të Chelsea-t nuk mund të plotësohet. Londinezët mund ta kthejnë Brojën vetëm në janar dhe nëse gjejnë dakortësinë me Southampton.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E rrahën për një shall, tifozi i Manchester City-t përfundon në gjendje kome

Publikuar

-

Nga

Manchester City bëri detyrën, duke fituar me rezultatin e thellë 1-5 në transfertën ndaj Club Brugge, por udhëtimi në Belgjikë ka rezultuar fatal për një nga tifozët e “sky blues”.

Bëhet fjalë për 63-vjeçarin Guido De Paoë, i cili u dhunua barbarisht nga disa tifozë të Brugge, në një stacion shërbimi në qytetin belg dhe aktualisht ka përfunduar në spital, në gjendje kritike për jetën.Policia belge ka raportuar ngjarjen dhe ka thënë se për këtë rast janë vënë në pranga 5 persona, ndërsa djali i 63-vjeçarit anglez konfirmon se babai i tij është në gjendje kome në spitalin e qytetit.

Ndërkohë “Manchester Evening News” raporton se sherri mes palëve ka ndodhur për një shall, të cilin tifozët belgë ia morën anglezit 63-vjeçar për ta shkelur me këmbë, por ky i fundit kishte tentuar ta rimarrë sërish.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Shkarkimi i Steve Bruce, ja kush pritet të marrë drejtimin e Newcastle

Publikuar

-

Nga

Vetëm pak ditë pasi morën pronësinë e klubit dhe pasi i lanë Steve Bruce kënaqësinë e plotësimit të 1000 ndeshjeve si trajner i Newcastle, arabët e PIF kanë vendosur ta shkarkojnë teknikun 60-vjeçar anglez.

Në fakt bëhet fjalë për një vendim të paralajmëruar më herët në fakt, pasi edhe vetë tekniku anglez ishte njoftuar për diçka të tillë, ndërsa tani menjëherë kanë dalë në skenë emrat e favoritëve për t’u ulur në pankinën e “Magpies”.

Në Angli janë të bindur që pasuesi i Steve Bruce do të jetë Steven Gerrard, i cili aktualisht drejton skocezët e Rangers, por ishte të dielën në “St. James’s Park” për të ndjekur ndeshjen mes Newcastle dhe Tottenham.Ndonëse vetë ish kapiteni i Liverpoolit u mundua të driblojë me diplomaci, duke thënë se ishte aty për respekt të Bruce, gjasat janë që në 48 orët e ardhshme të zyrtarizohet në pankinën e Neëcastle.

Së fundi ka dalë në skenë edhe emri i zviceranit Lucien Favre, i cili më herët ka qenë trajner i Borussias së Dortmundit, Nices, etj., dhe ka bërë shumë mirë, ndërsa aktualisht është i lirë që prej vjeshtës së vitit të kaluar.

Gerrard apo Favre, pak rëndësi ka. Drejtuesit e Newcastle po nxitojnë që të emërojnë trajnerin e ri brenda 48 orëve të ardhshme, me qëllim që skuadra të udhëtojë me timonierin e ri në transfertën londineze ndaj Crystal Palace.

LEXO TE PLOTE