Connect with Us

Ronaldo ishte pranë transferimit te Atletico Madridi, ja pse dështoi marrëveshja

La Liga

Ronaldo ishte pranë transferimit te Atletico Madridi, ja pse dështoi marrëveshja

Publikuar

-

Kristiano Ronaldo la Juventusin në verë për t’u kthyer në Mançester te Junajtidi, ku i ka bërë një nisje të shkëlqyer aventurës së tij të dytë në “Old Trafford”. Gjithsesi përpara se të shkonte te Junajtidi, e ardhmja e tij mund të kishte qenë në Spanjë, por me një ndryshim, në verë ai mund të kishte veshur fanellën e Atletikos së Madridit.

Lajmin e ka bërë me dije tabloidi anglez “The Sun”, që nënvizon se menaxheri i lojtarit Zhorzh Mendesh ia pat ofruar yllin portugez disa klubeve në Europë. Dhe më i favorizuari dukej Atletiko e Diego Simeones.  Por, gjithnjë siç bën me dije “The Sun”, ka qenë vetë klubi kampion në Spanjë që ka refuzuar të firmosë me Kristianon duke parë të kaluarën e tij te Reali.

Dhe në fund Atletiko vendosi të shkojë për Grizmanin e jo të ndiqte Ronaldon. Sipas “Cadena SER”, Mendeshi ka kontaktuar drejtpërdrejt me drejtuesit e Atletikos duke i kërkuar nëse ishin të interesuar për Kristiano Ronaldon. Por refuzimi i tyre ka qenë i menjëhershëm.

Ka qenë pikërisht e shkuara e tij me Realin e Madridit shtysa kryesore për drejtuesit e Atletikos për të refuzuar firmën me portugezin. Në këtë mënyrë në fund të merkatos së verës Ronaldo u transferua te Junajtidi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Real Madrid dhe Atletico marrin lajmin e mirë, u shtyhen ndeshjet e LaLiga

Publikuar

-

Nga

Shtyhen dy ndeshje të LaLiga, pasi CAS i dha të drejtë FIFA-s për zgjatjen e pushimit ndërkombëtar. Spanjollët kishin dalë kundër, por janë dorëzuar në fund.

Në këto kushte LaLiga i kërkoi Këshillit të Lartë të Sporteve (CSD) të shtynte dy ndeshjet e javës së nëntë të kampionatit.

Bëhet fjalë për duelet Real Madrid-Athletic Bilbao dhe Granada-Atletico Madrid, që ishin programuar të luheshin në fundjavë.Reali dhe Atletico kanë lojtarë në kombëtaret e Amerikës Latinë, që kanë ndeshje deri më 15 tetor, ndërkohë që spanjollët kanë në program edhe ndeshje të Champions League më 19 tetor.

Ditët në vijim Laliga do të vendosë për datat dhe oraret e reja për dy duelet e shtyra.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Klubi i La Ligës “djeg” parashikimet, shkarkon trajnerin pas 8 ndeshjesh pa fitore

Publikuar

-

Nga

Starti tejet i dobët i kampionatit ka bërë që drejtuesit e Levantes të reflektojnë dhe të shkarkojnë trajnerin Paco Lopez, i cili është në krye të pankinës që prej vitit 2018.

Trajneri 54-vjeçar ka bërë mjaft mirë në sezonet paraardhëse, megjithatë këtë aktualin e nisi me katër barazime dhe po kaq humbje, teksa nuk ka arritur të fitojë asnjë nga 8 ndeshjet e para të kampionatit.Humbja e fundit e Levantes u regjistrua të shtunën në transfertën ndaj Mallorcës, teksa Lopes e lë klubin valencian në vendin e parafundit të renditjes dhe në orët e ardhshme pritet të mësohet edhe emri i trajnerit të ri që do të drejtojë skuadrën.

Shkarkimi i 54-vjeçarit spanjoll ishte disi i befasishëm dhe ka “djegur” parashikimet, që listonin si favorit holandezin e Barcelonës, si trajnerin e radhës që do të shkarkohej në La Liga.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Ishte mushkëri”, mediat spanjolle lavërojnë Keidi Baren pas fitores me Realin

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e Keidi Bares ndaj Real Madrid ka qenë për t’u vënë kornizë dhe këtë e thonë edhe mediat sportive ne Spanjë, të cilat kanë vlerësuar kontributin e jashtëzakonshëm të mesfushorit shqiptar në sfidën që Espanjol fitoi me shifrat 2-1.

Bare ishte ai që dha pasimin për golin e dytë të shënuar nga Vidal, por sipas mediave spanjolle, kontributi i tij më i madh ishte ai që bëri duke vrapuar kudo e frenuar aksionet e rrezikshme të madrilenëve.

“Mushkëria. Luftoi me të gjithë dhe me gjithçka, duke dhënë shpirtin, duke ndihmuar në mbrojtje dhe pas shpinës së Darder e Melenendo. Shpërthyes”, shkruante “Mundo Deportivo” në vlerësimet për sfidën e kësaj të diele.“Tregoi edhe një herë se është i pandalshëm. Përshkroi gjithë mesin e fushës dhe ishte i vëmendshëm ndaj pjesës më të madhe të aksioneve për të mbuluar zonat dhe për të bërë trysni. E mbylli ndeshjen i stërlodhur dhe me ngërçe”, shkruante “AS:” në vlerësimet për lojtarët.

Ndërsa “El Desmarque” i vendosi atij notën 7 për atë që dhuroi në fushë. “Vodhi disa herë topin nga kundërshtarët, i ndaloi Benzema që të hynte në lojë në zonën e gjysmësulmuesit dhe përveç kësaj, krijoi disa aksione sulmuese “, shkruante portali i njohur.

LEXO TE PLOTE