Connect with Us

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Labëria trondit Vllazninë, sa shumë rezultate surprizë (VIDEO)

Sport

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Labëria trondit Vllazninë, sa shumë rezultate surprizë (VIDEO)

Publikuar

-

Janë luajtur ditën e sotme 8 sfidat e vlefshme për raundin e parë të Kupës së Shqipërisë, që kanë prodhuar surpriza të shumta.

REZULTATET: 

FT: Labëria – Vllaznia 2-1

Dalanaj 40′ (p), Kamberaj 48′ / Çoba 33′ 

FT: Maliqi – Kukësi 0-0

FT: Elbasani – Kastrioti 0-2

Greca 16′, Ajazi 80′ 

FT: Turbina – Egnatia 1-1

Brahilika 33′ (p) / Shtubina 88′ 

FT: Flamurtari – Apolonia 1-1

Diamanti 66′ (p) / Topi 74′ 

FT: Lushnja – Tomori 0-3

Manellari 13′ (p), Oshafi 38′ , Pepa 55′ 

FT: Butrini-Laçi 1-1

Malaj 49’ / Ademi 17’

FT: Besa-Pogradeci 1-0

Hoxhaj 62’

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Kastrioti-Skënderbeu 1-0/ Zhbllokohet sfida, Basha dërgon topin në rrjetë (Video)

Publikuar

-

Nga

Kastrioti dhe Skënderbeu përballen sot me synimin për ta rinisur me këmbën e mbarë kampionatin dhe natyrisht për të gjetur edhe fitoren e parë, në një sfidë të rëndësisë së veçantë mes dy skuadrave që si objektiv primar kanë mbijetesën.

Kastrioti-Skënderbeu 1-065′ – Goooool! Zhbllokohet sfida në Kamëz. Një krosim i ardhur nga një goditje dënimi, mbeti në zonë dhe aty Arbër Basha përfitoi për ta shtyrë drejt rrjetës. Asgjë për të bërë, për portierin Rexhepi.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Shansi i artë për Brojën, ylli i Kombëtares titullar në sfidën e Premier Ligës

Publikuar

-

Nga

Më në fund ka ardhur rasti i artë për sulmuesin e Kombëtares, Armando Broja. 21-vjeçari është zgjedhur titullar për sfidën e sotme që Sauthmeptoni do të luajë ndaj Lidsit.

Trajneri Ralf Hazenhytl ka vendosur t’i japë një shans sulmuesit kuqezi pas deklaratave të mbrëmshme ku u shpreh se Broja nuk është ende gati për 90 minuta, por duke parë formën e shqiptarit ka vendosur ta hedhë si titullar.Kjo do të jetë hera e parë për Armando Brojën që do të luajë si titullar në Premier Ligë duke fituar ndjeshëm terren si në skuadrën e tij ashtu dhe në Kombëtare.

LEXO TE PLOTE

Sport

Evra: Topi i Artë? Jam mërzitur duke parë vetëm Messin që e fiton

Publikuar

-

Nga

“Topi i Artë? Jam mërzitur duke parë vetëm Messin që e fiton këtë trofe”. Patrice Evra rreshtohet në krahun e atyre që janë kundër fitimit të trofeut prestigjioz nga ylli argjentinas. Sipas ish-juventinit, ka kandidatë të tjerë që e meritojnë më shumë këtë çmim.

“Nëse do t’ia jepnin atij, do ta justifikonin këtë zgjedhje duke thënë se fitoi Kupën e Amerikës. Por, çfarë bëri gjatë gjithë sezonit tek Barcelona?”, ka thënë francezi për mikrofonët e “Espn”. Messi e ka fituar 6 herë Topin e Artë në karrierë, një herë më shumë se rivali Cristiano Ronaldo.Lionel Messi është sërish favoriti kryesor për të fituar çmimin e madh. “Sipas meje, Topin e Artë duhet ta fitojë Jorginho ose Kante. Jam mërzitur që ia japin gjithmonë Messit këtë trofe”, ka thënë Evra.

Në të njëjtën linjë me francezin është edhe trajneri i Bayernit të Mynihut, Nagelsmann: “Topin e Artë e meriton Lewandowski dhe mendoj se duhet t’ia japin, sepse në tre vitet e fundit ka patur një vazhdimësi të jashtëzakonshme, shumë më mirë se çdo futbollist tjetër”.

LEXO TE PLOTE