Connect with Us

Klodiana Lala zbulon skandalin/ Çfarë po ndodh pranë burgut 313

Kronika

Klodiana Lala zbulon skandalin/ Çfarë po ndodh pranë burgut 313

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar një foto, ku po hapen themele, për një ndërtesë pranë burgut 313.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo shkruan se themelet janë hapur fare pranë ndërtesës së burgut, dhe sipas saj nuk do të ishte çudi që ndonjë i dënuar i rrezikshëm të hapë një tunel dhe të dalë në liri.

Por, gjithashtu ajo jep “alarmin” e zaptimit të çdo centimetër tokë në vendin tonë, duke mos lënë asnjë hapësirë për fëmijët.

Kjo gropa është hapur në themelet e burgut 313. Prisni ndonjë ditë kur të nxjerrë kokën ndonjë i dënuar. Një tunel dhe fap del në liri ndonjë vrasës apo grabitës i dhunshëm.

Babëzia këtu ska fund. Si mundet me u zaptu cdo cm tokë. Po si nuk latë një pëllembe vend për femijet që të kenë mundësinë të luajne në një park të gjelberuar? Na moret frymën nga betoni…

Foto bërë nga kati i 3 i gjykatës së Tiranës (dhoma penale)”-shkruan Klodiana Lala./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Protesta për rritjen e çmimeve/ Policia nis arrestimet

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Katër persona janë vënë në hetim, për shkak të protestës për rriyjen e çmimeve që u mbajt një ditë më parë.

Me datë 06.10.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasve, N. L, V. K, A. G dhe E. K.Pasi në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, kanë bërë bllokimin në mënyrë të paligjshme të rrugës, duke penguar qarkullimin e mjeteve, të identifikuar si pjesëmarrës dhe organizatorë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasje, trafik ndërkombëtar droge, e krijim grupi kriminal/ Gjykata jep vendimin për Domart Konjarin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gjykata e Posaçme e Apelit ka dënuar me 15 vite burg ne mungese Domart Konjarin.

Konjari akuzohet për një sërë veprash penale në Francë si, “trafik ndërkombëtar droge” “krijimi i organizatave kriminale” por edhe një seri vrasjesh.Emri i Konjarit përmendet si i përfshirë direkt ose indirekt në disa vrasje për trafikun e drogës. Në dosjen e tij përmendet vrasja e 29 gushtit të vitit 1998, kur është ekzekutuar Gentian Dervishi, i njohur ndryshe me nofkën “Gent Kadaifi”.

LEXO EDHE:  Klodiana Lala zbulon të shkuarën kriminale të shënjestrës së atentatit/ Prend Gjini mund të ketë qenë ekzekutori i Kastriot Reçit

LEXO EDHE:  “I tha të përgjigjen sipas kanunit”/ Lala tregon se si nisi zanafilla e konfliktit mes familjes Reçi e Gjini

Vrasja ndodhi pranë “Shkollës së Kuqe”, në Tiranë. Më pas, emri i Konjarit del në vrasjen e ndodhur në vitin 2003, në qytetin Rene të Francës, ku u vra Erion Murati për një mosmarrëveshje për trafikun e drogës. Lista e atentateve ku dyshohet se ishte përfshirë Konjari, vijon me ngjarjen e 3 gushtit të vitit 2005 në Tiranë, ku u ekzekutua Fatjon Naxhaku./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Enkeleida Hoxha “mbytet në lot” para gjykatës/ ‘Më ktheni paratë, janë pensionet e prindërve”

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion  ka rrëzuar kërkesën e radhës të ish gjyqtares Enkeleida Hoxha, e cila  kërkonte që t’i ktheheshin paratë e sekuestruara.

Me lot në sy ajo i ka kërkuar trupit gjykues që ti kthehen pas paratë pasi bëhej fjalë për pensionin e prindërve.

Sipas saj janë para me të cilat ata jetojnë, janë kursimet e tyre.

LEXO EDHE:  Vrasja e dy vëllezërve/ Klodiana Lala: Asnjë gjurmë nga autorët e krimit

LEXO EDHE:  Zv. ministri sherr me gazetaren/ Lala: Mos bëni politikë me vrasjetMë tej ajo ka deklaruar se fëmijët dhe prindërit e saj janë në kufijtë e mbijetesës, në gjendje të rënduar ekonomike.

Por GJKKO, ka rrëzuar kërkesën e ish gjyqtares, duke marrë parasysh pretendimet e prokurorisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE