Connect with Us

“Do të pi dhe do të qaj…” Devis Xherahu “godet” në shenjë me këngën e tij të re

Showbizz

“Do të pi dhe do të qaj…” Devis Xherahu “godet” në shenjë me këngën e tij të re

Publikuar

-

cna lajm show

Devis Xherahu, këngëtari shumë i talentuar Korçar nuk nguron të servirë për publikun këngë të cilat mbeten gjatë në memorie.

Së fundmi Devisi ka publikuar projektin e tij më të fundit, këngën me titull: “Jo jo, nuk dua…”

Kënga është xhiruar në Korçë dhe në ambientet e “Vila Ekrem”, ku bie në sy stili “vintage”që Devisi ka zgjedhur. Ulur në një karrige ai shfaqet duke kënduar para disa të ftuarve të cilët kënaqen me muzikën e tij dhe i shoqëruar nga disa instrumentistë.

Një detaj tjetër është fakti që Devisi ka zgjedhur të performojë pranë artistit të mirënjohur, Sotiraq Bratko, i cili i dha akoma më shumë prezencë këngës.

LEXO EDHE:  Gjeniale/ Dafina Zeqiri sjell “Million $”, në mënyrën më perfekte

“Do të pi dhe do të qaj për dashurinë” thotë Devisi në tekst dhe ka zgjedhur që këngën tja dedikojë një vajze të bukur me sy të zinj.

Menjëherë pas publikimit të këngës shumë komente të cilat komplimentojnë Devisin për këngën dhe realizimin e saj, kanë vëshuar në profilin e tij dhe në kanalin e YouTube./CAN.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Serish diskutime në shtëpinë e “Big Brother”/ Çfarë patën banorët këtë herë?

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Banorët e “Big Brother kanë diskutuar rreth një termi që përdoret rëndom nga gjuha shqipe.

Ata diskutuan nëse duhet të themi bostan apo shalqi.

Konkretisht ishte aktorja Arjola Demiri dhe balerini Ilir Shaqiri që e nisën si debat.Arjola mendon se në fakt duhet patjetër të themi bostan dhe jo shalqi ashtu sic pretendon edhe Iliri.

LEXO EDHE:  “Më duket vetja këngëtare e madhe”/ Gazetarja zbulon “duetin” e veçantë

LEXO EDHE:  Të gjithë po prisnin këngën e saj në 'Kënga Magjike', Elhaida Dani jep lajmin e trishtë

Pas kësaj edhe banorët e tjerë nisën me dilemat e tyre duke ngritur edhe zërin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I vëllai pjesë e “Big Brother”/ Romeo ka një dedikim për të

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Pjesë e emisionit “Big Brother” u bë edhe aktori i humorit Donald Veshaj. Që në prezantimin e tij të parë ai tërhoqi shumë vëmendjen për hyrjen e tij sidomos pas shprehjes “dua një femër më kokën plot”, e cila u konsiderua si një thumb për moderatoren dhe njëkohësisht ish të dashurën e tij Bora Zemani.

Ai së fundmi ka marë një dedikim ngavëllai i tij binjak më të cilin ndan gjithashtu edhe jetën profesionale, kujtojmë këtu show “Binjakët” ku ata ishin bashkë në moderim si edhe projekte muzikore.

LEXO EDHE:  “Dashuria nis nga debati”, Renato Mekollit i ka rënë në kokë konkurentja e “Hell’s Kitchen”

LEXO EDHE:  Të gjithë po prisnin këngën e saj në 'Kënga Magjike', Elhaida Dani jep lajmin e trishtëRomeo ka postuar një foto të vëllait të tij dhe krahas saj shkruan- “Prej këtij plerës jam gjysmë sot. Shpirti vëllait, ti e di që jam aty me ty me gjithë enérgjínë time! te dua vella”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Jam fejuar 16 vjeç”/ Banorja e “Big Brother” fajëson të emën për lidhjen e saj të parë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Në një bisedë të bërë mes Beniadës dhe Monikës, kjo e fundit e ka pyetur atë nëse është në një lidhje dashurie.

Beniada është shprehur se për momentin është single.

Ndër të tjera ajo pranoi se ishte në një fejesë të gjatë me dikë nga mosha 16 vjeçare deri në moshën 23 vjeç. Për këtë fejesë ajo fajëson mamanë e saj pasi ajo ishte shumë e vogël dhe kishte më shumë nevojë për të.

Ajo tha se nuk u lëndua nga ndarja sepse ishte ajo që vendosi të ndahej prej tij.

LEXO EDHE:  “Dashuria nis nga debati”, Renato Mekollit i ka rënë në kokë konkurentja e “Hell’s Kitchen”

LEXO EDHE:  Moderatori shqiptar i shpreh dashurinë Era IstrefitIshte i fokusuar vetëm tek futbolli dhe mua më mërzitej jeta me të”, Pas një lidhje 7 vjeçare erdhi një moment qe nuk e duroja dot më as kur më puthte”.

Kujtojmë se Beniada bëri një hyrje spektakolare me një kërcim shumë sensual dhe është një ndër vajzat e cila po ben shumë zhurmë në rrjet.

Për më shumë ndiqni galerinë e mëposhtme./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE