Connect with Us

Adriatik Llalla në arrati/ Gruaja e tij i tregon gishtin e mesit gazetarëve

Kronika

Adriatik Llalla në arrati/ Gruaja e tij i tregon gishtin e mesit gazetarëve

Publikuar

-

cna lajme kronike

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla u dënua sot me vendim të formës së prerë me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga funksionet publike nga Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit.

Pas këtij vendimi shumë gazetarë janë shfaqur para derës së shtëpisë së tij.

Kjo ka acaruar familjarët e tij, ku gruaja teksa dilte nga makina e saj së bashku me fëmijët u ka ngritur gazetarëve gishtin e mesit, si për t’i treguar që ta lënë të qetë.

LEXO EDHE:  MPB: Inspektori Anastas Meçi punon në administratën publike

Ndërkohë që SPAK ka ngarkuar Policinë e Shtetit të ekzekutojë vendimin e dhënë sot me burg për Llallën./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Protesta për rritjen e çmimeve/ Policia nis arrestimet

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktuale

Katër persona janë vënë në hetim, për shkak të protestës për rriyjen e çmimeve që u mbajt një ditë më parë.

Me datë 06.10.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e shtetasve, N. L, V. K, A. G dhe E. K.Pasi në bulevardin “Dëshmoret e Kombit”, kanë bërë bllokimin në mënyrë të paligjshme të rrugës, duke penguar qarkullimin e mjeteve, të identifikuar si pjesëmarrës dhe organizatorë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasje, trafik ndërkombëtar droge, e krijim grupi kriminal/ Gjykata jep vendimin për Domart Konjarin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gjykata e Posaçme e Apelit ka dënuar me 15 vite burg ne mungese Domart Konjarin.

Konjari akuzohet për një sërë veprash penale në Francë si, “trafik ndërkombëtar droge” “krijimi i organizatave kriminale” por edhe një seri vrasjesh.Emri i Konjarit përmendet si i përfshirë direkt ose indirekt në disa vrasje për trafikun e drogës. Në dosjen e tij përmendet vrasja e 29 gushtit të vitit 1998, kur është ekzekutuar Gentian Dervishi, i njohur ndryshe me nofkën “Gent Kadaifi”.

LEXO EDHE:  Fier, burg perjete Yzeirajt, vrau bashkeshortin e te dashures

LEXO EDHE:  Ish-presidentin Nicolas Sarkozy dënohet me një vit burg

Vrasja ndodhi pranë “Shkollës së Kuqe”, në Tiranë. Më pas, emri i Konjarit del në vrasjen e ndodhur në vitin 2003, në qytetin Rene të Francës, ku u vra Erion Murati për një mosmarrëveshje për trafikun e drogës. Lista e atentateve ku dyshohet se ishte përfshirë Konjari, vijon me ngjarjen e 3 gushtit të vitit 2005 në Tiranë, ku u ekzekutua Fatjon Naxhaku./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Enkeleida Hoxha “mbytet në lot” para gjykatës/ ‘Më ktheni paratë, janë pensionet e prindërve”

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Gjykata e Posaçme Antikorrupsion  ka rrëzuar kërkesën e radhës të ish gjyqtares Enkeleida Hoxha, e cila  kërkonte që t’i ktheheshin paratë e sekuestruara.

Me lot në sy ajo i ka kërkuar trupit gjykues që ti kthehen pas paratë pasi bëhej fjalë për pensionin e prindërve.

Sipas saj janë para me të cilat ata jetojnë, janë kursimet e tyre.

LEXO EDHE:  Dy shqiptarë në Francë

LEXO EDHE:  Fier, burg perjete Yzeirajt, vrau bashkeshortin e te dashuresMë tej ajo ka deklaruar se fëmijët dhe prindërit e saj janë në kufijtë e mbijetesës, në gjendje të rënduar ekonomike.

Por GJKKO, ka rrëzuar kërkesën e ish gjyqtares, duke marrë parasysh pretendimet e prokurorisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE