Connect with Us

Marrëveshja Basha-Rama/ Koka zbërthen mesazhin që Berisha u dërgoi deputetëve të PD

Politikë

Marrëveshja Basha-Rama/ Koka zbërthen mesazhin që Berisha u dërgoi deputetëve të PD

Publikuar

-

Gazetari Bledian Koka, ka folur për takimet e Berishës, ku tha se Foltorja e Fierit kishte mesazhe të reja.

Sipas tij, Berisha u dërgoi një mesazh deputetëve të PD që të mos lejojnë bashkëpunimin mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

“Në takimin e parë shkëlqeu Berisha me mesazhin për ndjesën për Lulzim Bashën. Mesazhi që më ra në sy ishte mesazhi për anëtarët e grupit parlamentar të PD. Pra ajo që kemi thënë nëpër dhëmbë, që ka një pakt mes Ramës dhe Bashës, Berisha e demantoi kollaj kur foli për premisën e ndryshimeve kushtetuese. 

LEXO EDHE:  Basha në gjyq për lobimin rus/ Dosja dërgohet në Gjykatë

Berisha u kërkoi anëtarëve të grupit parlamentar të PD që të ruajnë atë që ka mbetur nga PD. Dhe ajo që ka mbetur nga PD është qëndrimi i qartë se PD nuk është një shtojcë e Edi Ramës, por një parti që duhet të përfaqësojë interesin e qytetarëve,” tha Koka./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha “çon në këmbë” Elbasanin/ Foto nga “Foltorja” me demokratët

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha në kuadër të “Foltores” me demokratët, e cila ka si qëllim bashkimin e së djathtës dhe kthimin e PD-së, në vlerat e saj demokratike, pasditen e djeshme është ndalur në qytetin e Elbasanit.

Ashtu si dhe në takimet e djeshme, edhe në Elbasan, Berisha është pritur nga mijëra demokratë, të cilët e shohin ish-kryeministrin si shpresë për Opozitë, përballë Qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  Bylykbashi warns of vote manipulation/ Message to Basha:You must be very careful

LEXO EDHE:  Letra e Bashës drejtuar bankave/ Adrian Civici: Shqetësim i ligjshëm, i shprehur në formë politike

Demokratët e Elbasanit kanë pritur në mënyrë të jashtëzakonshme liderin historik të PD.Të gjithë janë ngirtur në këmbë duke duartrokitur liderin historik të PD dhe dëgjohen thirrjet “Berisha Berisha” të shoqëruara me brohorima.

Elbasani ishte ndalesa e shtatë e “Foltores” së Berishës, e cila nisi në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Shkodër dhe në Gjirokastër./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kulluri: I vetmi investim i Ramës është holandezi Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama, shpalli emergjencën për furnizimin me energji elektrike, ndërsa pritet që të prezantojë planin për të menaxhuar krizën që do të përfshijë qytetarët dhe bizneset.

Në lidhje me krizën, ish anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri, është shprehur se vjen si pasojë e mos investimeve.I ftuar në emisionin “Spotlight” me Alban Dudushin, Kulluri thekson se i vetmi investim i huaj që Rama ka bërë në këto 8 vite, është ai holandez, Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  Pastrimi i parave të drogës/ “Habilajt presin pemët për të ndërtuar pallat”

LEXO EDHE:  Fahri Balliu mohon PD, Berishën dhe Bashën/ Mitingu i Metës më i madhi në histori

Pra, dështimi në energji është për shkak të mos investimeve dhe pengesës që ka bërë qeveria shqiptare investimeve të huaja. I vetmi investim i huaj që ka bërë Edi Rama në këto 8-vite është ai hollandez, Lulzim Basha. Tjetër investim nuk ka. Dhe prandaj jemi në këtë pikë sot”, ka thënë Kulluri.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas shpalljes së emergjencës/ Rama prezanton sot planin për përballimin e krizës energjetike

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas shpalljes së emergjencës për furnizimin me energji elektrike, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë sot planin për përballimin e krizës, për të mbrojtur qytetarët nga rritja marramendëse e çmimeve.

Kryeministri theksoi se prioriteti i qeverisë është mbrojtja e konsumatorit por edhe e bizneseve të vogla.

Vendimi i marrë, parashikon ngritjen e një grupi ndërinstitucional për menaxhimin e emergjencës në furnizimin me energji elektrike.

LEXO EDHE:  Basha publikon videon dhe del ‘garant’/ Do të presim lidhjet e mafies me shtetin

LEXO EDHE:  Basha në gjyq për lobimin rus/ Dosja dërgohet në GjykatëGjithashtu është kërkuar që të gjitha planet e investimeve të KESH-it, OST-së dhe të OSHEE-së,të pezullohen, përveç investimeve të domosdoshme për ushtrimin e veprimtarisë.

Këto shoqëri duhet të koordinojnë ushtrimin e aktivitetit që të mos ketë ndërprerje të energjisë elektrike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE